Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 13:34, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogusiu skalniak zrobił się straszną dziurą w rabacie i na zdjęciach tak tego nie widać jak na zdjęciach, na dodatek nie podoba mi się tam, a inne rośliny potrzebują miejsca, na razie zostaje, ale w przyszłym roku prawdopodobnie zniknie.

W tym miejscu ze zdjęcia prawdopodobnie posadzę coś z odmian Magical Cadnle Diamantino lub Bobo. Na tej drugiej rabacie chyba posadzę Magical Monlight
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
boguslawa_ma... 13:38, 12 sie 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bobo to niska jest,a zobacz u mnie ten diament,nie powala ja dokupię jeszcze 2 ale vanili nie pokłada się sztywne łdygi i pięknie się przebarwia.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Malgosik 14:06, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
zrób fotkę rabaty na wprost i metodą prób i błędów powinno się udać porozmieszczać stożki, dorzucić kule
no chyba że chcesz co innego
z czasem i tak będziesz musiał stożki rozsadzić, bo urosną, a są blisko siebie
____________________
Ogród na glinie
Zielona 16:42, 12 sie 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Na razie tylko to mi przyszło do głowy:

...może pomiędzy topiary dodać molinię albo buchananii... Trawa doda lekkości, a jednocześnie podkreśli bryły ciętych buksów.

Drugie zdjęcie: czy jest tam miejsce na zawilce? Miałbyś kwiaty na koniec lata...
Pszczelarnia 16:51, 12 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Luki napisał(a)
Teraz troszkę sobie ponarzekam w sumie to najlepiej mi wychodzi.
Wybaczcie nieskoszony trawnik... nie chce mi się

Decyzja podjęta, że z tą rabatą trzeba coś zrobić bo jest na niej niesamowity 15 metrowy roślinny burdel, który mi się nie podoba.


Zaczynamy od początku, tutaj wszystkiego mi szkoda bo wycięte własnym ręcami od małych sadzonek poza trzmieliną oczywiście. Jedyne co bym chyba zrobił to zmienił na jedną odmianę limonkowej żurawki.


Idziemy dalej. To co w maju jest wesołym jarmarkiem później bardzo drażni na dodatek doprawiłem to sobie dosadzając trawy jak popadnie, żurawki wymiana na jedną pomarańczową odmianę. Trawy chyba wywalę, w miejsce Variegatusa wylądują chyba tylko białe lilie.


Hmmmmmmmm, a ja lubię ten twój misz -masz kolorów.


Fragment bylinowy... matko nawet na zdjęciach widać wielkie chwasty
ehh w sumie to nie wiem co mam z tym zrobić. Myśl jest taka by posadzić tutaj trzy hortensje z red baronem rozchodnikiem pomarańczową jeżówką i dwoma odmianami żurawek w grupach po 5. Byliny w większości powędrują na różową powiększaną bylinową.



Tutaj nawet nie komentuję, ale zamieniłbym na dalsze dwie hortensje, 3 miskanty, 3 berberysy i plama hosty.



Problem w tym taki, że znowu zmienię i będzie kolejna klapa, tak to jest gdy rabatę tworzy roślinny zlepek z innych części ogrodu plus dosadzone jakieś dodatki. Najlepiej to wywaliłbym wszystko i zaplanował całość od nowa, ale ja nie mam sumienia wyrzucać tylu roślin a na dodatek nie dla mnie takie luksusy

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia lub porady. Bardzo by się przydały.


Nie mam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Katkak 21:36, 12 sie 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz ale zdaje się, że masz budleję, wydaje mi się, że gdzieś na zdjęciu widziałam. To jeśli nie ta żółto obrzeżona budleja, to dla rozjaśnienia może seledynowy berberys kolumnowy? Ja do listy chciejstw dopisałam właśnie budleję Santana i Blue chip
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mateuszmichn 23:25, 12 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Myślałem, że rzucę dobry pomysł ze stipą ale nie wiedziałem, że tam cień
Hahaha co do deszczu to u mnie miało padać w nocy i w dzień, no i był deszcz 3 krople na m^2 i koniec. Ekstra nie?

Teraz postaram się coś powiedzieć co do zdjęć. Czuję, że się rozpiszę

Zdjęcie 1
Myślę, że kostka będzie dobrym pomysłem. Jesteś królem żurawek więc dodałbym jakąś limonkową plamkę jako jaśniejszy akcent

Zdjecie2
To jest super miejsce, myślę że jedna z najlepszych rabat na ogrodowisku

Skalniaczek
Rewolucja całej rabaty, czy tylko kawałka z rojnikami i innymi takimi?
Chyba bym przesunął rozchodnik bardziej na środek, do tego trawki. Tak mi się wydaje że będzie fajnie, no oczywiście inne rośliny też muszą być ale nie widziałem rabaty na żywo tylko ze zdjęć.
Ta część której dawno nie pokazywales wygląda na takie zaciszne miejsce. Tylko usiąść i wypić kawkę, no jednak przy tej pogodzie to lepiej coś schłodzonego xD

Basen wygląda na duży, tak jak napisałeś, dobre miejsce na upalne dni.

Ale mnie wzięło na pisanie
Nie mogę tak szaleć, chyba
____________________
Mój mały zakątek
Luki 23:54, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogusiu właśnie chcę tam niską odmianę hortensji żeby wszystko miało jakieś znośne proporcje, Diamantino nie widziałem na żywo, ale u Bożenki z Hortensjady naczytałem się pochwał. Vanilla Freise owszem pokłada się po deszczu i to jak, pędy są za słabe na tak ogromne kwiaty

Małgosiu dzisiaj doprowadzałem rabatę do stanu bardziej reprezentacyjnego bo chwasty było nawet na zdjęciach widać jednak skońćzyłem po ciemku i nie zdążyłęm ze zdjęciami. Jutro zrobię

Marto między topiarami jest cień rzucany przez jabłoń, więc wymienione trawki przez Ciebie odpadają, ale przydałyby się w tym miejscu.
Zawilce owszem chciałbym tam wsadzić, tylko z tego co zauważyłem to one wcale nie takie do cienia bo żeby zbudowały ładne kępy potrzebują jednak słońca.
Zrobię dokładniejszy opis tej rabaty i tego co chciałbym z nią zrobić, wtedy będę wołał o pomoc jeszcze raz

Ewa no wiesz co

Kasiu ja już chciejstw nie oglądam i specjalnie wzbraniam się z pisaniem do mojego liliowcowego by czasem czegoś nie zamówić Budlei nie mam i już mieć nie będę. Grupa jasnego berberysa do przemyślenia

Mateusz nie wiem o jaką kostkę Ci chodzi, ale możliwe miałeś na myśli hortensje limonkowego na tej rabaty niet, ja już maksymalnie staram się ograniczać ilośc kolorów na danych rabatach
Skalniak poleci cały, reszta roślin troszkę będzie rozsadzona, a pozostałe miejsce już ja dobrze wykorzystam bo tutaj akurat mam plan
Basen dla jednych będzie mały dla drugich duży, ma niespełna 5 metrów średnicy i ponad metr głębokości.
To miejsce w sumie jest zaciszne i jest to miejsce do przesiadywania, z jednej strony basen, z drugiej zadaszony taras, parasol (na nim niestety lokowanie produktu ) huśtawka w przyszłości ma być przerobione jedno pomieszczenie gospodarcze na saunę, ale to plany na daleką przyszłość i nie wiem czy jeszcze będę tutaj mieszkał




Perseidy czy spadające gwiazdy jak kto woli oglądałem przez godzinę, sporo ich było i na prawdę przy niektórych robiłem 'łaaał' można teraz zobaczyć film i iść spać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 00:15, 13 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Tak chodziło o chortkę, sorki za błąd ale słownik w telefonie robi swoje
Limonkowy proponowałem dla rozjasnienia ale wiadomo jak to na fotkach, nie widać tego co jest w około. Pewnie masz rację.

Niespełna 5m, powiem Ci ze robi wrażenie taki basenik.
Sałna + basen + tarasik to jakieś spa się szykuje. Jeszcze będziesz mógł zarobić więc nie ma co myśleć o wyprowadzce no chyba że dzieci w drodze

Też chciałem obejrzeć te całe Perseidy tylko same chmury xD
____________________
Mój mały zakątek
AlKa 11:45, 13 sie 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Ja zapomniałam o perseidach, wyszłam na balkon koło północy zobaczyłam jedną i stwierdziłam, że zaliczone.
Ja w doradzaniu kiepska jestem mi tez by sie niejednokrotnie rada przydała. Będę podgladac propozycje, bo tez mam rabatę w półcieniu do zmodyfikowania.

Co do roślin rosnących w cieniu z moich obserwacji np tawułko niby do cienia a u mnie jakoś kiepsko rośną.
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies