Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

JulkAd 19:37, 09 sie 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Luki napisał(a)
Julka oczywiście zakładanie rabaty zaczynamy od ogrodzenia i zakupu niosek w ilości sztuk 5 na minimum dwa lata.
Tak już na serio to jedyne miejsce w ogrodzie z tak użyźnioną ziemią warto było wykorzystać na róże
Ja swoją stipe wysiałem pod koniec lutego do większych doniczek, później pikowałem do wielodoniczek, a resztę po kilka sztuk wsadziłem do doniczek P9. Do gruntu wsadziłem w maju.


Dzięki Łukasz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
nicol21 21:29, 10 sie 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Lukaszu rewelacyjna przemiana I obecne widoki!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
malgorzata_s... 21:36, 10 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Luki powalająca ta bylinówka. Szkoda że nie udało mi się dotrzeć do Ciebie. Niestety czas jakoś leci strasznie. Z drugiej strony u mnie brak wody i to co kupiłam w czerwcu ledwo żyje albo nie żyje więc dobrze że do bylinowego nie dotarłam. U Ciebie cudnie zielono więc chyba nawadnianie działa dobrze
Pozdrowienia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Efffa 13:22, 11 sie 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wow! jakie kompozycje super!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Kindzia 19:44, 11 sie 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Łukasz...jak pięknie! Przepych!!! Lubię tak

W Tobie nasza nadzieja na przyszłość...(wiesz co mam na myśli)
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Sebek 19:52, 11 sie 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A niech mnie.... Łukasz, podnosisz nam wszystkim poprzeczkę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luki 19:58, 11 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo niestety nie zdążyłem na czas z odwiedzeniem wątku

Ewelino dziękuje bardzo, przynajmniej mam jedno miejsce, które cały czas cieszy i mam nadzieję od przyszłego roku dużo pracy nie będzie wymagać

Gosiu nie będę ukrywał, ale u mnie susza widoczna gdzieś na 5% ogrodu tam gdzie nie chce mi się podlać, czyli trawnik w przejściu i trawnik przy samej bramie, reszta bujnie i zielono rośnie, ale woda leje się ciągle.
No mnie też smutno bo zapowiedziane osoby w końcu nie odwiedziły, a większość moich planów wyjazdowych też nie wypaliła. Miałem być cały czas w rozjazdach, a siedzę w domu Jakoś ten rok pod tym względem dla mnie wybitnie kiepski.

Efffa Ewelino bardzo dziękuje

Kasiu też lubię przepych ale mimo to muszę go troszkę ujarzmić
W wiadomej sprawie na pewno się zjawie

Sebek widziałeś jak jest, więc wcale nie ma tak dobrze, a w wielu miejscach powiedziałbym, że coraz gorzej, ale wszystko chyba da się jakoś uratować, ale czas potrzebny jest koniecznie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 20:02, 11 sie 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Luki, bylinowa zapiera dech w piersiach... naprawdę trudno uwierzyc że powstała w tym roku...
Ja tez musze się z moją zmierzyć w tym roku - jak się uda...

Powiedz, po ile szt. bylin wsadzałaś obok siebie aby tworzyly plamy Pysznogłówki 3 szt doczytałam, mniejsze pewnie po więcej?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Luki 20:08, 11 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wczoraj krążyły burzowe chmury i denerwowały, w końcu przyszła jedna głośniejsza z wielkimi kroplami deszczu, ale chyba padało po kropli na metr. Żebyście słyszeli jak zacząłem marudzić, że ksiądz z kropidłem lepiej by podlał bo jaki pierydknął piorun na moich oczach 50 metrów od domu to dawno takiego motorka w tyłku nie miałem w trimigi byłem w domu Później zaczęło mocno lać przez pół godziny i po chwilowej przerwie padało jeszcze godzinę. spadło ok 30l/m^2 miarka wiadrowo/basenowa więc ogród na dwa dni podlany.
Skutkiem był brak prądu do godziny 15 dzisiaj i internetu dwie godziny dłużej.

Trzy godziny nadrabiam forum i nadal jeszcze nie nadrobiłem, teraz zmykam

W ogrodzie planuję kilka rewolucji, które mnie denerwują i nie pasują do reszty, ale to już wiedziałem w zeszłym roku jest tylko jeden problem... echo w skarbonce

Ogród mimo upałów ma się bardzo dobrze nic nie uschło, a nawet nie podeschło, trawnik mam zieloniutki, ale co się na podlewałem...bez nawadniania na rabatach na pewno tak dobrze by nie było, pomijam zużycie wody przez nawadnianie.
W takie pogody doceniam mały ogród, chociaż i tak nadal chciałbym większy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nallar 21:04, 11 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Łukasz, dziś w Bylinowym była chyba dostawa lilii, stały jeszcze na wózkach, wybór kolorystyczny duży, wszystkie świeżutkie a zapach......
Nie planowałam zakupu lilii ale powstrzymać się nie mogłam.
U nas dziś też burzowo, deszczu nieco mniej niż wczoraj ale lepsze to niż nic.
Z odwiedzinami w moim wątku się nie spóźniłeś, pomysły na byliny miedzy różami, dalej mile widziane.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies