Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Kuba 19:30, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
piękne kolory w Twoim ogrodzie, wszystko piękne uczę się tego ogrodu wciąż na nowo
i te róże- jak ich nie kochać?...
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Luki 19:47, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Doroto bardzo mi miło i dziękuje, stipa potrafi bardzo zirytować, ale można jej to wybaczyć

Marga, Łukasz, Violu bardzo dziękuje

Olu(chojna) Trawka przy bukszpanach to dokładnie turzyca Variegata zwana inaczej Turzycą Ptasie Łapki.

Olumiło mi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:55, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bozga dziękuje stipa to na prawdę dobry wypełniać i przy okazji robi piękny efekt, jest jedno ale... boję się myśleć jaki problem będę miał w przyszłym roku z siewkami bo sieje się niemiłosiernie

Ewelina nie wiadomo czy się cieszy zapewne wolałaby zachować fundusze i mieć trawnik z żywopłotem, ale niestety nie udało jej się

Kasiu ogromnie mi miło. Prawda taka, ze ja w większości zestawienia wychodzą przypadkiem. Na przykład różowa zwykła jeżówka była wsadzona bo przeszkadzała mi w doniczce i tak sobie wsadziłem, werbena też przypadkiem tam trafiła, a razem cudnie wypełniają rabatę, nie widać tego, ale jest tam jeszcze miskant Morning Light.
Ja miałem teraz przerwę od większych prac i zmian bo już troszkę mnie to zmęczyło, a tak jak piszesz to ma być przyjemność

Ewo jestem ogólnie na drodze ograniczania pstrokatych zestawień i na razie chyba mam dobre plany chyba.
Co do róż... ja ich w ogóle nie kocham mają kolce, chorują, kapryszą, ale mają plus za ładne kwiaty i długi okres kwitnienia, takich raz kwitnących na pewno nigdy nie posadzę nawet gdyby była niesamowicie piękna
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kuba 20:00, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Luki napisał(a)


Co do róż... ja ich w ogóle nie kocham mają kolce, chorują, kapryszą, ale mają plus za ładne kwiaty i długi okres kwitnienia, takich raz kwitnących na pewno nigdy nie posadzę nawet gdyby była niesamowicie piękna


od razu skojarzyła mi się miłość Małego Księcia do róży coś w tym jest...
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Pawlus 20:22, 13 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Twoje stipy mnie powaliły. Może spróbuję też wysiać w przyszłym roku i upchnę w każdą lukę nad stawem
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
mateuszmichn 20:27, 13 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Pawlus napisał(a)
Twoje stipy mnie powaliły. Może spróbuję też wysiać w przyszłym roku i upchnę w każdą lukę nad stawem


Napewno będzie super wyglądało, zwłaszcza przy lekkich powiewach wiatru
____________________
Mój mały zakątek
Margo 20:45, 13 wrz 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Łukasz masz obłędnie pieknie, jestem zachwycona zestawieniami ze stipą.
Pozwoliłam sobie skopiować fotki do moich inspiracji, i mam nadzieję ze moja stipa też wyda na świat sporo siewek, to w przyszłym roku przy tarasie spróbuję skomponować coś podonego.
____________________
Gosia
Luki 21:22, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo no fakt coś jest

Paweł polecam ja swoją na parapecie kilka razy przesuszyłem i jak widać nawet to jej nie przeszkodziło. W przyszłym roku też wysieję, chociaż nie wiem czy nie będę miał nadmiaru na rabacie

Mateusz podczas wiatru najładniejsza, najgorsza po deszczu... jak mokre kudły

Gosiu dziękuje i polecam nic prostszego wystarczy powtykać stipę między róże i gotowe. Dobrze, że Marzenka pisała o tym na głos bo pod jej wpływem posadziłem stipę w tym miejscu

Kombinuję nad nazwą dla drugiego wątku i nic do głowy mi nie przychodzi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 21:38, 13 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Ewo no fakt coś jest


Mateusz podczas wiatru najładniejsza, najgorsza po deszczu... jak mokre kudły



Kombinuję nad nazwą dla drugiego wątku i nic do głowy mi nie przychodzi


No wyobrażam sobie.
Po wysianiu jak się zabrałeś do pakowania to duże grupki siewek tworzyły twoje sadzonki?

Co do nazwy, to może coś takiego: siostrzany ogród w wykonaniu Łukasza

Haha siostrzany, dziwnie to brzmi
____________________
Mój mały zakątek
Iwk4 22:03, 13 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łuki, twoja bylinowa jest cudna. Muszę jeszcze raz zrobić sobie studium przypadku. Jeżówki, floksy i pysznogłówka - chyba najpiękniej i długo kwitną ? Do tego rozchodnik i rozplenice
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies