Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Może niedoskonały ale.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Może niedoskonały ale.....

grazyna 15:06, 18 cze 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Michalinko, mi też zarzucano ściółkowanie korą
Pisałaś, że masz róże angielki z dobrego źródła, to znaczy ?

Podoba mi się u Ciebie bardzo: dom, ogród, psiaki, kryształy, belki na suficie, nieretuszowane zdjęcia, no masz Michalinko nową fankę we mnie. Wiekowo pewnie też nam blisko
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Ola54 15:17, 18 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Grażynka,jeżeli podoba Ci się to co mnie to wzajemnie. Ja wszędzie mówię ,że lato to czas kwiatów i ogrodu a zima to czas kolejnych zbiorów...porcelany ,szkła .
Co do angielek-nie mam ich wiele bo nie darzyłam ich miłością. Ale zmieniło się jak kupiłam w Rosaplant sadzonki. Z tym, że nie kupuję kolejnych angielek. Wogóle nie kupuje już
AgnieszkaW 15:36, 18 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękne to Twoje miejsce na ziemi i upojnie pachnie różami. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
nebel 15:39, 18 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Michalino, jestem zauroczona tym co zobaczyłam
Mam u siebie w ogrodzie jeszcze trochę miejsca do zagospodarowania. Myślałam, rozważałam na co się zdecydować i wiesz co? już podjełam decyzje. Będą to róże.
Dziękuję, że pokazujesz również całe rabaty, dla mnie to teraz będzie bardzo istotne.
No i oczywiście, bezcenne najmniejsze, nawet drobne uwagi.
Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
Ola54 16:12, 18 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Agnieszko z Jurajskiego Ogrodu witam
Nebel- cieszę się,że ten sposób Co odpowiada. Nie zawsze da się uchwycić i pokazać to co najważniejsze dla fotografa-amatora. I lubię je opisywać bo sama sobie utrwalam to co najważniejsze a jeżeli jeszcze ma pomóc w doborze.
No i tak się zaczynają "chciejstwa" gdzieś się coś zobaczy i szare komórki przerabiają to w głowie. Ja też jestem wzrokowcem . Widzę i jak to jest to to biorę.Ale niestety nie potrafię jak inni zidentyfikować róży.Ja patrzę na nie całościowo nie widząc drobnych niuansów jak układ płatków,pręcików itd.
Powodzenia w "zaróżawianiu się"
Ola54 08:49, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Piękny poranek i mały spacer
Madame Hardy - dużo naczytałam się o niej i jej zielonym oczku i mam ją, Sam krzaczek jeszcze skromny bo ma dopiero roczek ale jest wąska, sztywna i wysoka . Madame



Ghislande de Feligonde - też rok w ogrodzie. Nie wychwyciłam momentu pojawienia się dziczki i pewnie całą energię do rozrostu pasożyt jej zabrał. Ale kwitnie już ładnie


Graham Thomas - piękna ciepła angielka. Na razie robi za rabatową bo musiałam wiosną przyciąć ale mi to nie przeszkadza



Delikatna Maide's Blush



Baroc


Dames de Choncenau - kolejna faza. Bardzo polecam


Geischa - czysta żółć


Leikefund - o niej też sporo czytałam . I widziałam potężnie krzaki. Akurat była w sklepie to kupiłam. Potem zaczęłam zastanawiać się gdzie ją posadzić. Dałam przy tarasie , będzie miała wystawę południowo-zachodnią. No i muszę za jakiś czas dać podporę.Na razie wystaje już lekko ponad dość
wysoki w tym miejscu taras

Ola54 08:53, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Charles de Mills- znowu pokazał jak jest , obfity


i trochę z szerszej perspektywy
Ola54 09:00, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
I jeszcze szałwiowo i nie tylko



Dodam,że u nas susza. Wczoraj podlewałam najmłodsze róże i hortensje. Ale chyba nie tylko ja to robiłam bo woda "siurkała" powoli.Trawników jako takich nie mam i tam gdzie j ziemia najgorsza wszystko wyschnięte i żółte.Za jaśminami widać. Deszczu potrzeba. Pod wieczór rośliny wyglądają jak ugotowane
Joaska 09:06, 19 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Olu bardzo mi się podoba to że własnie pokazujesz róże i Twój ogród w niewykadrowanych zdjęciach, pokazujesz jak na prawdę róże rosną a nie tylko cudne ich kwaity, cieszę się że trafiłam do Twojego wątku.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Ola54 09:11, 19 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Joaska napisał(a)
Olu bardzo mi się podoba to że własnie pokazujesz róże i Twój ogród w niewykadrowanych zdjęciach, pokazujesz jak na prawdę róże rosną a nie tylko cudne ich kwaity, cieszę się że trafiłam do Twojego wątku.


Witaj Joaska - dziękuję , że to dostrzegłaś
Taki miałam zamiar. Pokazywanie jak jest naprawdę i pisanie jak jest naprawdę.Na ładne zdjęcia napatrzyłam się w książkach . Przeglądając zdjęcia u innych [dawno temu] zawsze brakowało mi szerszej perspektywy i dlatego niektóre posadziłam za ciasno. Obrazek bardziej do mnie przemawiał niż słowo pisane. No i zgodnie z tytułem "nie jest doskonały ale.."
No i dodam, że aparat nie jest profesjonalny to i zdjęcia nie najlepszej jakości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies