Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

marzena_p 08:28, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Poczekam jeszcze ze dwa tygodnie , może się obudzi . Coś żyje .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
kasik6 15:21, 16 maj 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Kupiłam dzisiaj lawendę w obi i zastanawiam się czy to jest ta która u nas przezimuje w gruncie



kasik6 15:28, 16 maj 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Mam jeszcze jedną tez z obi chciałam posadzić ją do donicy jako jedno-roczną, ale z opisu wynika że jest to lawenda wąskolistna lavendula lusitanica, najciekawsze jest to że z opisu na etykiecie lubi glebą lekko kwaśną piaszczystą lub żwirową, z tego co czytałam to lawenda lubi zasadową?




i nie wiem teraz czy do donicy czy do gruntu, pomocy

po zdjęciach z pierwszych stron wątku wynika że jest to francuska czyli taka jaką chciałam, chyba te kwiatki przekwitły, czy mam je przyciąć?
skarabeusz 16:05, 16 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
kasik6 napisał(a)
Kupiłam dzisiaj lawendę w obi i zastanawiam się czy to jest ta która u nas przezimuje w gruncie





Moje przezimowały i się rozrosły


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
babka 16:32, 16 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
kasik6 napisał(a)
Kupiłam dzisiaj lawendę w obi i zastanawiam się czy to jest ta która u nas przezimuje w gruncie




Tak to własnie ta, na forum zwana viva
Kilka postów wcześniej, na poprzedniej stronie ktoś ładnie ją opisał.
Po posadzeniu skróć ją od razu o połowę, ładnie Ci się rozkrzewi.
Ta druga to chyba tzw francuska, ona nie przezimuje w gruncie ale co do wymagań glebowych to nic nie powiem. Być może ta odmiana ma inne preferencje
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
MirellaB 17:18, 16 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Z lawendy Viva kupionej w Obi nie byłam zadowolona. Mało widoczny kolor kwiatostanów. Często na forum spotykam się z opinią, że się pokłada.
U mnie zimuje bardzo dobrze. Jednak wiosną za krótko ją obcięłam i słabo odbijała. Wymieniłam na inną bardziej wyrazistą i kompaktową odmianę Lawenda Hidcote Blue Strain.

Moja Viva z czosnkami

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasik6 20:38, 16 maj 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Dzięki za odpowiedz, francuską przyciąć tez czy ją zostawić, posadzę ją w donicy
babka 21:33, 16 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
MirellaB zgadza się, kwiaty są bledsze niż u innych odmian ale wysokie kwiatostany robią wrażenie. Dodatkowo przycięte kulki ładnie się prezentują nawet zimą. Jednak tegoroczna zima dała się we znaki i poprzymarzało tu i ówdzie. U mnie dwie kulki są do wymiany.

Kasik6 nie cięłabym już tej francuskiej, ładnie kwitnie. Zostaw sobie w doniczce jako jednoroczna
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
kasik6 15:26, 18 maj 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Babka dzięki, nie będę francuskiej cięła, a czy vive przyciąć tego samego dnia po posadzeniu czy poczekać 1 lub dwa dni?, posadziłam ją co 10 cm, nie za gęsto?
Toszka 16:24, 18 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kasik6 napisał(a)
Babka dzięki, nie będę francuskiej cięła, a czy vive przyciąć tego samego dnia po posadzeniu czy poczekać 1 lub dwa dni?, posadziłam ją co 10 cm, nie za gęsto?


Już za późno na cięcie. Za gęsto posadzona. Jesli ma być obwódka to co 40-60cm
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies