Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Iwk4 23:15, 06 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


no właśnie, jej też zadałam pytanie
może on potrzebuje jakichś specjalnych warunków...

Zbyszku, witaj w twoim ogródku. Powiedz, jaką masz ziemię? Chodzi o typ?
____________________
Ogródek Iwony II
monteverde 23:28, 06 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu no to już się boję. Jak tu będzie wytrzymać z bezrobotnymi "Babami" 4 miesiące.

Weroniko rozchodniki zawsze mi się podobały i warto czekać do jesieni na kwiaty.

Jagódko u nas też ponuro się zrobiło. Ale zapowiadają słoneczko od kilku dni i jakoś go nie widać.

Marzenko - jak wyjdzie słoneczko to jakby jeszcze lato. Oby jak najdłużej.

Rozsadziłem kostrzewę siną na wiosnę i zobaczcie jak pięknie się rozrasta. Cud natury z tym rozmnażaniem. Najtrudniej kupić pierwsze rośliny. Potem już z górki - mamy własne sadzonki.



Sprzedam Wam pomysła. Wczoraj w czasie spaceru z Barim widziałem taki oryginalny koszyk. Jak ktoś nie chce robić snopka z trawy na zimę?



Zbyszek fajny koszyk pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewa 06:39, 07 paź 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pozdrawiamy ze Śląska Górnego
Pobiegłam zobaczyć czy u mnie nie ma przymrozku, ale nie. Szkoda byłoby jeszcze kwitnących kwiatków. Ja jeszcze mam w ogrodzie lato ;-P .....a moze tylko chcę mieć.........
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Madzenka 06:44, 07 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Uff dobrze, że nie mam variegatusa inne miskanty u mnie bezobsługowo rosną
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zbigniew_gazda 08:10, 07 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Iwonko u nas ziemia jest bardzo dobra. Czarna, ziemia jak masełko. I taka jest na głębokość ok. 40 cm. Zasilam rośliny kompostem własnej roboty i fusami z czarnej kawy he he (zawiera magnez, potas i azot który długo się rozkłada). W sezonie kilka razy robię gnojówkę z wrotyczy, skrzypu i pokrzywy.

Aniu koszyk zmyślny jest i do zastosowania. Pozdrawiamy pogodnie. Będzie cudny dzionek. Wczoraj skosiłem trawę ale orzech już traci liście. Będzie robota z grabieniem.

Ewuś lato niech trwa jak najdłużej. U nas w razie przymrozku padną jako pierwsze begonie. Pozdrowienia.

Marzenko i dobrze bo zraziłem się do variegatusa. Posadzony był w półcieniu i nie miał za sucho, tak w sam raz.Wszystkie inne trawy też rosną dobrze.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Malgosik 08:15, 07 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zbyszku, ja od roku gromadzę kompost i prawie nic nie mam
niestety trawy nie mogę dawać, bo z chwastami, ale obierki z kuchni, liście z brzóz sąsiada, fusy z kawy itp. nawet 3 razy dziennie z kuchni wynoszę, ale wszystko siada i jest całkiem na dnie, wymieszane z nową zieleniną
a ja sobie kompostowniki 1m3 zrobiłam
wczoraj jak przemieszałam widłami to miałam tam siedlisko dżdżownic
____________________
Ogród na glinie
zbigniew_gazda 08:49, 07 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Gosiu no to super jak masz dżdżownice i bardzo dobrze że osiada. Mam plastikowy kompostownik i zapasowy ażurowy z desek. Nie ingeruję w tą całą przetwórnię a cykl produkcyjny trwa rok. Po roku otwieram go, ściągam widłami to z góry a to złoto z dołu idzie na rabatki. Wsypuję z powrotem na dno to co nie przerobione i na nowo produkcja.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malgocha1960 17:16, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Zbyszku,fajna ozdoba sezonowa z takiej trawy,ale osobiście wolałabym podziwiac trawe.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
anabuko1 17:58, 07 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Witaj!!
Ależ u ciebie cudne hortensje są.Oderwać oczy aż od nich trudno,.
a tak w ogóle, piękną masz jesień, tak kolorowo na rabatach, Suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zbigniew_gazda 21:05, 07 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Małgosiu to tylko jako ciekawostka. Na tej działce to tylko ten koszyk widziałem, altankę i trawnik. Pozdrowienia.

Aniu dziękuję. To pomysł samej Szefowej z hortensjami pod dużym świerkiem.
Jest ich 5 posadzonych w okręgu. Teraz to sobie radzą jakoś bo tam sucho. W czasie suszy mus jest podlewać. Chcę ich jeszcze wyprowadzić z pół metra wyżej a dolne gałązki mocno ciąć aby się nie pokładały. Poszedłem w taka opcję aby rośliny były ładne i kolorowe z liści do bardzo późnej jesieni.. Uważam że byliny szybko przekwitają, trzeba je wycinać czyli dużo pracy- ale są gusty i każdemu co innego się podoba . A jak widzisz na avatarku głównie czas spędzam na leżaku he he he. Pięknie pozdrawiam i lecę do Ciebie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies