Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

alinak 19:34, 15 lip 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Zbyszku hortensje poszły w liście po dawce azotu w gnojówce a kwiaty to raczej potasu i miedzi potrzebują.a zakop im skórki z banana koło korzeni.Choc swoją drogą myślę źe będą i tak ładnie kwitły.
serdeczne pozdrowienia dla Krysi załączam.Dajana wywołała wspomnienia spotkania i błądze myślami .nijak nie mogę imienia córy przypomnieć. jednak i dla niej serdeczny buziak. tak kombinuje że wnusia to jej córeczka.
Różami to już chyba wszyscy równo jesteśmy zainfekowani.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
olaw 20:42, 15 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Zaglądam na bieżąco ale nie zawsze zostawiam ślad

Pięknie kwitną róże i hortensje, ja też się zaraziłam obiema chorobami i już ukorzeniam hortensje z patyczków z cięcia wiosennego ale z marnym skutkiem
Bo na ok 50 szt patyczków przeżyło z 10, mam nadzieję, że te przeżyją

Pozdrawiam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Bogdzia 21:40, 15 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Znów u was deszcz?A u mnie znów go brak.Wprawdzie ziemia jeszcze wilgotna ale juz upały zapowiadaja od jutra.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zbigniew_gazda 09:17, 16 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Alinko pewnie masz racje. Tez to zauważyłem że pokrzywa nie dla hortensji jest. Zobaczę jakie będzie kwitnienie. Ale dla róż sprawdza się znakomicie. Dziękujemy wszyscy za pozdrowienia ( Jola też).

Olu niestety też mam marne osiągnięcia w mnożeniu hortensji w ten sposób. Wydaje mi się że Bogda ma lepszy sposób poprzez sadzenie oderwanych gałązek z piętką. Pozdrowienia.

Bogdzia wydaje się że i u nas deszcze zakończone. Idzie ciepełko. Czytam że wyruszasz w następną trasę. Z Krakowa do Alinki to rzut beretem. Widziałem ogród i mocno namawiam do zwiedzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Anusia 07:54, 17 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Limki może i opóżnione ale wszystkie inne roślinki pięknie kwitną. U nas sucho, spadło kilka kropel deszczu, więc w dalszym ciągu pozostaje mi podlewanie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 10:36, 17 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku jak zwykle pięknie i kolorowo

Juka u mnie nie kwitnie, teraz widzę, że dopiero zaczynają liście ładnie wyglądać, posadzona była jesienią.

Limki pięknie zapowiadają kwitnienie

Kostrzewę siną mam również szt.1 na próbę i fajna jest. Nie wiem czy Ty czymś specjalnym ją podsypujesz, żeby ładnie się wybarwiała?

A widziałeś metamorfozę mojej rabaty hortensjowej - zajrzyj, dawno u mnie nie gościłeś

Przez tą skręconą nogę mam bardzooooooo spowolnione ruchy, a rabata igiełkowa czeka.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 14:25, 17 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Anulko u nas też gorąco się zrobiło a hortensje w oczach dojrzewają.

Mirelko widziałem Twoje poczynania włącznie z chorą nóżką. Piękne masz rabatki. Co do kostrzewy sinej to ona rośnie pod ścianą i pół dnia ma słońce. To od tego taka sina he he he. Papu dostaje to co i pozostałe rośliny. W jesieni będzie przesadzanie. Lawenda rośnie w miejscu mało słonecznym i muszę przesadzić - a na jej miejsce z doniczek powędrują 2 hortensje ogrodowe. Ciekawe czy u mnie dadzą radę w zimie i na wiosnę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Tess 17:04, 17 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gratuluję wnuka i urody wnusi śliczna panna. A chłopak wielki, 4 kilo, no no
Pod minki od fazy zawiązania pąków daję potas i magnez. Nie wiem, czy to dobrze, ale ładne w tym roku się zapowiadają. Jeszcze i u mnie nie kwitną.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
zbigniew_gazda 21:47, 17 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Teresko dziękuję w imieniu wnucząt i rodziców. Pewnie że dobrze dajesz nawozy. A powiem Ci że to dobrze się stało że podlałem gnojówką. Urosły duże i grube gałązki. Nie mogłem się dochować właśnie solidnej podstawy hortensji. W następnym sezonie to zaprocentuje że możne je będzie wyżej poprowadzić.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Iwk4 00:12, 18 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zbigniew_gazda napisał(a)


Ha ha moje chyba pachną różami. Aż takim znawcą nie jestem aby szukać w różach zapachu np. lawendy.

A co to znaczy? Wydawało mi się, że każda róża pachnie inaczej Więc nie wiem, co to znaczy zapach jak róża
Twoja czerwona cudna - jej nazwę sobie zapisałam w notatniku
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies