Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Pszczelarnia 15:57, 06 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu nurtowało mnie to co napisałaś o skrzypie zarodnikowym i przed chwilą doczytałem w necie. Najpierw startuje skrzyp zarodnikowy (którego nie zbieramy bo jest trujący) a dopiero jak ten zaschnie to wyłażą choinki i ten jest dobry.
Gratuluję wiadomości. Takie pytanie jak poniżej zadałem Kasi Bawarce ale może wiesz:
Jaki odczyn ma gnojówka zrobiona ze skrzypu - kwaśny czy zasadowy?


Zbyszku, typuję że zasadowy. Dlatego skrzyp się pija przy chorobach rakowych, gdzie grzyby w organizmie są efektem ubocznym a niebezpiecznym. I pryska bukszpany zagrzybione.

A jak sprawdzić herbatką?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:00, 06 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zbyszku!!!!!!! Ale pomysł, nie wiem, co zrobić ez Strong Annabell, a mam szpaler magnolii (3 szt.) i tam mi pasuje. Środowisko będą miały poprawne i odległości zachowam.
Serdecznie pozdrowienia i podzięowania za instruktaż przesyłam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zbigniew_gazda 18:48, 06 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Gosiu może się okazać, ze nie ma gnojówek z kwaśnym odczynem. Badania będą dopiero jak zrobię eliksir ze skrzypu.

Ewuś to mnie wstępnie zmartwiłaś. Ale sprawdzę i pewnie masz rację. To że
skrzyp rośnie na kwaśnych glebach o niczym nie świadczy.
W herbacie jest teina, która w kwasach barwi się na kolor jasnożółty a w zasadach na ciemnobrązowy.
Sok z czerwonej kapusty w kwasach barwi się na czerwono, w zasadach na zielono ( kucharki dodają octu do czerwonej kapusty aby miała ładniejszy kolor.

To znaczy że pomysł z hortensją i magnolią dobry? Pewnie tak bo "obydwoje" potrzebują zakwaszonej gleby a przy okazji zasłonią kompostownik. Pozdrawiamy z Krysią.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
violka171 22:00, 06 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
zbigniew_gazda napisał(a)
Agnieszko podlewaj i nastawiaj następną porcję.

Haniu ale że z Agnieszką już macie skrzyp? U mnie jeszcze nie widzę ale jutro zbadam teren. Nie chodzę teraz z pieskiem w pola bo bardzo mokro ( kupiłem sobie krótkie takie do kostek gumiaczki - niebieskie he he he ) a jest również zatrzęsienie kleszczy i strach się bać.

Violu mieszaj patykiem jak tylko jesteś na działce aby napowietrzać i przyśpieszać fermentację. Aromat musi być.

Mateczko jak dobrze że wpadłaś tutaj. Podlewamy gnojówką wszystko co lubi glebę zasadową ( gnojówka ma pH powyżej 7).
Czyli nie podlewamy rododendronów, azalii, hortensji, magnolii, iglastych.

tak tak mieszam jak tylko jestem widzisz jak dobrze własnie dowiedzialam sie ze hortensji nie podlewać gnojowka bo bym ja potraktowala tez dziekuje Zbyszku
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Flower1 08:28, 07 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
zbigniew_gazda napisał(a)
Madziu około 20 lat jest u mnie. Będę musiał ograniczać tę na nowej rabatce aby nie pożarła magnolii.

Bardzo dorodna. Zbyszku piekna magnolia dech zapiera pozdrowionka zostawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
MirellaB 15:09, 07 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja zaglądam Zbyszku z nadzieją na zdjęcia Twojej piwoni drzewiastej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:14, 07 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku pisałeś u mnie, że hortensje Bobo masz posadzoną trawą i żurawkami. Jakie żurawki posadziłaś?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
hanka_andrus 17:25, 07 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piwonia moja w wyraźnym pąku, i jak tak będzie grzało, to za tydzień otworzy oczy, również na popis Twojej czekam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
frezja 18:51, 07 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)
[b] Podlewamy gnojówką wszystko co lubi glebę zasadową ( gnojówka ma pH powyżej 7).
Czyli nie podlewamy rododendronów, azalii, hortensji, magnolii, iglastych.


Zbyszku, to informacja dla mnie.Zagłębiam się ostatnio w temacie ph gleby..jakie i dla kogo.
Dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
zbigniew_gazda 19:02, 07 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Violu będzie sprawdzanie papierkiem lakmusowym jak zrobię ze skrzypu. Ale to pewnie dopiero w czerwcu.

Madziu dzięki.

Mirelko drzewiasta w pąkach. Coś w tym roku się ociąga. Pewnie wystąpi w duecie z jedną z bylinowych. Zawsze inne wyprzedzała.
Żurawki podzieliłem ze swoich zasobów - nie kupuję w ogrodniczych bo w promocji dołączają opuchlaki. Są malutkie i nie ma co pokazywać na tej rabatce co podsadziłem nimi bobo - takie się tam znalazły:

Podzieliłem Purple Palace- kwitnie na kremowo



oraz Lipstick - kwitnie na czerwono



Haniu to możliwe że razem oczka otworzą. U nas nie jest tak ciepło i wieje chłodny wiatr z Północy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies