Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

hanka_andrus 19:06, 07 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No patrz, Zbyszku, a u mnie ciepły z Południa! Czyżbyśmy się wiatrami wymieniali?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 19:12, 07 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Ewuś bawię się w analizy chemiczne, bo kiedyś przyszło mi do głowy - czy mogę podlać rododendrony gnojówką z pokrzywy no i się zaczęło.

Pismo obrazkowe się należy.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 19:14, 07 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 19:19, 07 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Haniu tez mnie to zaintrygowało 2 dni temu jak patrzyłem na norweską gdzie pokazują kierunek wiatru. Pan w Tv wytłumaczył : u Was jest wyż znad Norwegii a u nas niż panuje. Czyli odwróciliśmy się odwrócili plecami do siebie he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 19:29, 07 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu tez mnie to zaintrygowało 2 dni temu jak patrzyłem na norweską gdzie pokazują kierunek wiatru. Pan w Tv wytłumaczył : u Was jest wyż znad Norwegii a u nas niż panuje. Czyli odwróciliśmy się odwrócili plecami do siebie he he he.


No to już wszystko jasne. Z pogody jestem zadowolona, a ze słoneczka moje kości! Ilość Witaminy D wzrosła u mnie maksymalnie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Flower1 20:04, 07 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
zbigniew_gazda napisał(a)
Ewuś bawię się w analizy chemiczne, bo kiedyś przyszło mi do głowy - czy mogę podlać rododendrony gnojówką z pokrzywy no i się zaczęło.

Pismo obrazkowe się należy.





Ale cudne obrazki kolorki super.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
mirkaka 06:47, 08 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Ja ciągle zaglądam w nadziei że piwonia otworzyła już swoje pąki.
A ja czytałam że najwięcej tujonu jest w kwiatach wrotycza, na dodatek są tereny gdzie wrotycz ma mało tej substancji, a są takie gdzie jest jej dużo, od czego to zależy nie wiadomo.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 07:45, 08 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Madziu dzięki. Czekam na drzewiastą piwonię i na kwitnienie rododendronów (Rasputin i Nova Zembla) i azalii. Ale to jeszcze młodzież.

Mirko tak faktycznie piszą że są różne zawartości tujonu we wrotyczy.
Ale wrotycz zakwita około 15 sierpnia a "lekarstwo" na opuchlaki potrzebne od wiosny. 3 lata temu kupiłem żurawki z których do jesieni nie zostało nic. I wtedy na Ogrodowisku zaczęła się dyskusja na temat opuchlaków , sposobów ich zwalczania a pewnie prym wiodła Kasia Bawarka. Kupiłem następne żurawki i zacząłem podlewać gnojówką z wrotyczy i pokrzywy. Odpukać ale do tej pory jest spokój. Tujon chyba działa.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 08:01, 08 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Ja suszę kwiaty i przechowuję do wiosny, ale nie wierzę i tak w jego działanie u mnie. Gdyby nie chemia to by mnie opuchlaki zjadły. Za duży mam ogród aby sama gnojówka wystarczyła.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
JoannaDe 11:18, 08 maj 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Zbyszku, witam po dłuższej nieobecności. Wpadłam w odwiedziny a tu takie cudowności pokazujesz. Pięknie. I te kolory.

Widze ze rozmowa zeszła na opuchlaki, a ja akurat wczoraj jednego dorosłego osobnika utłukłam co się opalał u mnie na oknie dachowym... Az nie chce mi się pod krzaki zaglądać bo i tak mam choróbska w ogrodzie. Licze na to ze przelotem przystanek u mnie zrobił

A dni mojego jałowca co to cięłam go na początku mojego wątku tez policzone, rdza go dopadła

Milej niedzieli życzę.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies