Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

agnieszka_m 13:26, 28 kwi 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Piękna moja teściowa też ma taką będę musiała jej skubnac
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zbigniew_gazda 13:26, 28 kwi 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Madziu około 20 lat jest u mnie. Będę musiał ograniczać tę na nowej rabatce aby nie pożarła magnolii.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
MirellaB 14:37, 29 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszek piękny krzew tej horyensji
Ale to jednak nie jest taka sama, bo ta co dostałam ma bardzo duże kuliste kwiaty W tym roku pewnie nie będzie u mnie zachwycała, ale w przyszłym to będzie piękny okaz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 07:22, 30 kwi 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Agnieszko ciachnij łopatą razem z korzeniami. Ona się łatwo przyjmuje. Czas jest dobry bo prawie codziennie pada.

Mirella no życzę aby pięknie zakwitła jeszcze w tym roku.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 10:17, 01 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Miłego świętowania!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
mirkaka 06:56, 02 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Mnie się wydaje że to stara odmiana Anabelki, też mam podobną tylko tnę swoją przy samej ziemi. Zbyszku a ona się nie pokłada? Masz jeszcze jakieś inne zdjęcia, np. po deszczu? Moja Anabelka niestety pokłada się, w tym roku wsadzam ją w podporę okrągłą, może to coś pomoże.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 08:18, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Mirko pokłada się trochę ale nie na tyle aby pędy leżały na ziemi. Część pędów opiera się na kompostowniku ( ma takie zadanie aby go osłonić). Nie mam fotki jak wygląda po deszczu ale w tym roku zrobię. Tnę tak wysoko aby wcześnie uzyskać efekt zielonej kurtyny. Prawdopodobnie na bazie tej co mam powstały nowsze odmiany
krzewiastych (drzewiastych) np. Annabelle czy Grandiflora. Moja wybarwia się na zielono. Podpora pomoże ale wiesz że to musi być obszerne kółko ze względu na jej rozmiary. Hortensję drzewiastą bym porównał trochę do piwonii drzewiastej jeżeli chodzi o łodygi. Wyrasta ich dużo z ziemi a nie jak np. Limelight, która ma pieniek.
Za kilka dni dostanie porcję gnojówki z pokrzywy. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agnieszka_m 12:25, 02 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
zbigniew_gazda napisał(a)
Mirko pokłada się trochę ale nie na tyle aby pędy leżały na ziemi. Część pędów opiera się na kompostowniku ( ma takie zadanie aby go osłonić). Nie mam fotki jak wygląda po deszczu ale w tym roku zrobię. Tnę tak wysoko aby wcześnie uzyskać efekt zielonej kurtyny. Prawdopodobnie na bazie tej co mam powstały nowsze odmiany
krzewiastych (drzewiastych) np. Annabelle czy Grandiflora. Moja wybarwia się na zielono. Podpora pomoże ale wiesz że to musi być obszerne kółko ze względu na jej rozmiary. Hortensję drzewiastą bym porównał trochę do piwonii drzewiastej jeżeli chodzi o łodygi. Wyrasta ich dużo z ziemi a nie jak np. Limelight, która ma pieniek.
Za kilka dni dostanie porcję gnojówki z pokrzywy. Pozdrowienia.

Także Zbyszku gnojówka z pokrzyw dobra na wszystko????
też nastawiłam i już zaczyna być ją czuć na szczęście przykryta
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zbigniew_gazda 14:00, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Agnieszko przed chwilą było podlewanie gnojówką. Jest super bo po deszczu. Wiadro puste i wieczorem z pieskiem idziemy po następną porcję.
Jest dobra na wszystko- nawet hortensje podlewam, nie wspomnę o żurawkach czy np. kloniku palmowym. Po pierwszym podlewaniu dostał kopa takiego że szok.
Mieszaj ja patykiem. Jak nie będzie pokazywała się piana a "fusy" opadną na dno, to jest gotowa do użycia. Stosunek 1:10.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agnieszka_m 15:24, 02 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
zbigniew_gazda napisał(a)
Agnieszko przed chwilą było podlewanie gnojówką. Jest super bo po deszczu. Wiadro puste i wieczorem z pieskiem idziemy po następną porcję.
Jest dobra na wszystko- nawet hortensje podlewam, nie wspomnę o żurawkach czy np. kloniku palmowym. Po pierwszym podlewaniu dostał kopa takiego że szok.
Mieszaj ja patykiem. Jak nie będzie pokazywała się piana a "fusy" opadną na dno, to jest gotowa do użycia. Stosunek 1:10.


Dziękuję za informację, bo właśnie nie wiedziałam kiedy będzie gotowa to już wiem
mieszam od czasu do czasu piana jest
a tak się jeszcze zapytam jak dużo dajesz pokrzyw na zbiornik z pół??? czy mniej
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies