Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

agnieszka_m 20:07, 05 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Ja jutro też podlewac będę pokrzywka
I następna bedzie z pokrzywka i skrzypem juz taki ładny pod płotem
____________________
Mój mały ogródeczek :).
hanka_andrus 20:20, 05 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Skrzyp z pyłkiem już był, Teraz u mnie wyłażą choinki, jeszcze nie rozwinięte, ale już sterczą. Będę zalewać!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 20:33, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Zbyszku ta moja juz dojżała ale jakoś wogóle nie smierdzi hmmm,śmiem watpić czy to gnojówka chodz ostatnie dni upalne u nas były pare dni temu zalalam kolejne pokrzywy tym razem bez mlecza by poczuć "aksamitny zapach" gnoju i porównać-ot tak dla siebie dla nauki
pozdrawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 20:36, 05 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Ewa777 napisał(a)
Piękna jest Twoja magnolia
Muszę tez się wybrać po pokrzywy Pieska nie mam, ale na spacer mogę wybrać się z dzieckiem. Wrotycz zbierasz taki niekwitnący? Myślałam, że do gnojówki tylko kwitnący się daje.


tylko sie spiesz bo juz pokrzywa zaczyna pomału zakwitać i nie będzie już taka cenna
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Matka 20:46, 05 maj 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Zbysiu, a ci podlewasz gnojowka?wszystko jak leci?mam beczki, szukam pokrzywa.
____________________
U Matki
zbigniew_gazda 22:08, 05 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Agnieszko podlewaj i nastawiaj następną porcję.

Haniu ale że z Agnieszką już macie skrzyp? U mnie jeszcze nie widzę ale jutro zbadam teren. Nie chodzę teraz z pieskiem w pola bo bardzo mokro ( kupiłem sobie krótkie takie do kostek gumiaczki - niebieskie he he he ) a jest również zatrzęsienie kleszczy i strach się bać.

Violu mieszaj patykiem jak tylko jesteś na działce aby napowietrzać i przyśpieszać fermentację. Aromat musi być.

Mateczko jak dobrze że wpadłaś tutaj. Podlewamy gnojówką wszystko co lubi glebę zasadową ( gnojówka ma pH powyżej 7).
Czyli nie podlewamy rododendronów, azalii, hortensji, magnolii, iglastych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 07:54, 06 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Haniu nurtowało mnie to co napisałaś o skrzypie zarodnikowym i przed chwilą doczytałem w necie. Najpierw startuje skrzyp zarodnikowy (którego nie zbieramy bo jest trujący) a dopiero jak ten zaschnie to wyłażą choinki i ten jest dobry.
Gratuluję wiadomości. Takie pytanie jak poniżej zadałem Kasi Bawarce ale może wiesz:
Jaki odczyn ma gnojówka zrobiona ze skrzypu - kwaśny czy zasadowy?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 08:23, 06 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku, nie sprawdzałam, Nie mam kwasomierza. A o kwasowości gnojówek nie czytałam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 15:35, 06 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Haniu już doczytałem. Sprawdzamy papierkiem lakmusowym, to wiadomo. Ale można sprawdzić herbatą albo sokiem z czerwonej kapusty- domowym sposobem. Czekam więc na skrzyp kiedy się pojawi.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malgorzata_s... 15:40, 06 maj 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No proszę jakie tu cenne informacje są Nawet nie pomyślałam że gnojówka może być zasadowa albo kwaśna Moje pokrzywy się robią i już wiem co podlewaćDzięki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies