Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 19:29, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Na wiadro plastikowe o pojemności 10 l daję 1/4 ( w necie piszą że to ma być 1 kg i nigdy tego nie ważyłem. A i jeszcze jedno - pytałaś czy wszystkie rośliny podlewam.
Hortensje to tak delikatnie a rododendronów i azalii wcale bo gnojówka z pokrzywy ma pH ponad 7. Tym ostatnim daję granulki do kwasolubnych a liście skrapiam Pinivitem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agnieszka_m 19:50, 02 maj 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Dziękuję Zbyszku
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Peppermint 00:33, 04 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
zbigniew_gazda napisał(a)
Magnolia się rozkręca.





Witaj Zbyszku, bardzo dziękuję za odwiedziny i przychodzę z rewizytą W tym roku uległam modzie na magnolie i też jedną nabyłam. Twoja to już dojrzałe drzewko i pięknie obsypana kwiatami, ja na taki efekt będę musiała poczekać.
Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądała
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
violka171 16:11, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
moja gnojóweczka z pokrzywy tez za pare dni bedzie gotowa
wyczytalam ze dla zmniejszenia fetoru dodaje sie mlecz i tak tez zrobilam
wogole nie czuc że to gnojowka
pozdrawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 16:44, 04 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Agnieszko dzięki za odwiedziny. Niech magnolia kwitnie najpiękniej jak tylko potrafi. Mój nowy nabytek tez posadzony ( Cleopatra) ale trochę się martwię bo pączki kwiatowe odpadły zamiast się rozwinąć.

Violu niech gnojówka dojrzeje to wtedy ma swoją moc. Temu sprzyja wysoka temperatura. Zapachem się nie przejmuj- ma śmierdzieć jak w oborze gnojem.

Troszkę pisma obrazkowego dla Was.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 19:03, 04 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku, piękna wiosna u Ciebie! A Twojej gnojówki nie czuję! Serio!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 08:15, 05 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Haniu wiosna jest taka jak za dawnych lat. Ciepło i deszczyk co drugi dzień pada. Rośliny się cieszą bo całą zimę śniegu nie było - wilgoć potrzebna.

Eee Haniu na 800 km to ona nie śmierdzi. Wiadro stoi w zakątku ogrodu i nikomu nie wadzi. Nowa nastawa zrobiona. Ożeniłem wrotycz z pokrzywą.



A tu ciekawostka - czosnek niedźwiedzi dobrze się zaaklimatyzował na rabatce i pięknie kwitnie.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 08:28, 05 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I dobrze smakuje ten "niedźwiedź"

Swoje zielone dobro nastawiam również. Zostawiam w szklarence, tam nawet jak aromat się unosi, to na zewnątrz nie czuć.

W ogrodzie powoli dochodzę do zielonego. Ale jeszcze bujności na rabatach nie ma. Może za 2 tygodnie, jak tak mi poświeci. Ale wody z nieba brak, i trzeba podlewać. Niestety coś za coś.

Miłego dnia, Zbyszku.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewa777 14:38, 05 maj 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Piękna jest Twoja magnolia
Muszę tez się wybrać po pokrzywy Pieska nie mam, ale na spacer mogę wybrać się z dzieckiem. Wrotycz zbierasz taki niekwitnący? Myślałam, że do gnojówki tylko kwitnący się daje.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
zbigniew_gazda 19:59, 05 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11165
Haniu "niedźwiedź" jest super do sałatek a zdrowotnością nie ustępuje temu zwykłemu. Po posadzeniu w tamtym roku, myślałem ze nic z tego nie będzie bo wiesz jakie było suche lato. Ale teraz jest mokro i się opamiętał. Może u was woda tańsza. U nas nie mowy o podlewaniu wodą z kranu- drożyzna. Pisałaś że rok będzie mokry i jak dotąd to się sprawdza.
Ewo zbieraj pokrzywy i do kubła ładuj. Wrotycz wszystko jedno jaki. Tujon czyli składnik od którego uciekają robale jest w całej roślinie. Czekam do czerwca kiedy się pokaże skrzyp.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies