Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

violka171 10:31, 10 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Dziękuje Zbyszku za obszerną informację
mi trochę mało wyszło bo tylko 10 litrow-puki co tylko róże podlewam (potem dojdą warzywa)i spryskać musze bo mszycę mi wlazły na pąki,więc mus kolejną szykować
nie wiem jeszcze które są roślinki kwasolubne-poduczę się
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Kasiek 22:03, 10 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
I ja Zbyszku czekam na wrotycz, to paskudztwo jest w mojej okolicy i zaczyna i do mnie zagladac najgorsi sa sasiedzi ktorzy nic nie robia....
____________________
Bawarka
zawitka 08:16, 11 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Temat gnojóweczki faktycznie czyni cuda w ogrodzie i jest bezpieczna U mnie stoi pojemnik na śmieci pełen tego złota i dojrzewa ha ha ale będzie robota Klon czerwony daje po oczach /chyba dobrze mówię że to klon ???/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hanka_andrus 17:08, 11 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku wieczory są do odpoczynku, a nie do podlewania. Chyba, że do kufelka! To tak! O ile Krysia pozwoli! Pozdrawiam Was oboje!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 19:57, 11 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Witaj Zbyszku ,zrobiłam druga gnojówkę z pokrzywy tym razem bez mlecza by poczuć zapach-fetorek idzie jak trza
wole tą z mleczem-łagodniej pachnie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 20:02, 11 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Violu 10 litrów to najwyżej na 2 podlewania wystarczy. Moja już też tęgości nabiera. 16 maja podlewanie.

Kasiu tak to bywa z sąsiadami zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Halinko no to niech złoto procentuje. Wczoraj - jak przeczytałem u Bożenki z Hortensjady że podlewać hortensje "Magiczną Siłą", to myślę sobie - kurcze nie mam tego nawozu i mus po niego skoczyć. Zajechałem do poważnego marketu z działem ogrodniczym - nie ma tego nawozu. Pojechałem po drodze do innego ogrodniczego i pytam o Magiczną Siłę do hortensji. Pani mówi że nie ma takiego, ale są inne doskonałe. Skwitowała to tak: panie - to wsio ryba, oni to łopatami mieszają i dają różne nazwy aby podbić kasiorę he he he.
Kupiłem więc inny o kładzie takim jaki pasuje hortensjom i git.

Haniu odpoczynek tak a kufle z zawartością mogą nie istnieć. Nie lubię piwa brrrr.

Nowe oblicze wiosna prezentuje u mnie.





Forsycja i barwinek się kłaniają.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasiek 20:06, 11 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Zbyszku a ja lubie piwo, w szczegolnosci to bawarskie Plucze nim wlosy i przemywam liscie kwiatom w domku I one tez to lubia
____________________
Bawarka
hanka_andrus 20:13, 11 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękne zestawienia, Zbyszku!

Ja jestem tego samego zdania, co ta Pani w sklepie O. Wszystko jedno jaki nawóz, byle zawartość była właściwa, Na start preferuję azofoskę, i specjalny dla kwasolubów.

A potem, gnojóweczki i jakieś dokarmianie dla kwitnących. Aż do końca lipca.

Już dziś sporą garść skrzypu zebrałam, jutro muszę zabrać ze sobą z domu reklamówkę na porządną porcję tego ziela. Dobrze, że wolno chodzę, to szybkochodzący z mego autobusu mnie miną i nie będzie pytań, a nawet jak kto będzie pytał, to powiem, że zbieram na farsz do pierogów dla zięcia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Flower1 20:16, 11 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
zbigniew_gazda napisał(a)
Violu 10 litrów to najwyżej na 2 podlewania wystarczy. Moja już też tęgości nabiera. 16 maja podlewanie.

Kasiu tak to bywa z sąsiadami zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Halinko no to niech złoto procentuje. Wczoraj - jak przeczytałem u Bożenki z Hortensjady że podlewać hortensje "Magiczną Siłą", to myślę sobie - kurcze nie mam tego nawozu i mus po niego skoczyć. Zajechałem do poważnego marketu z działem ogrodniczym - nie ma tego nawozu. Pojechałem po drodze do innego ogrodniczego i pytam o Magiczną Siłę do hortensji. Pani mówi że nie ma takiego, ale są inne doskonałe. Skwitowała to tak: panie - to wsio ryba, oni to łopatami mieszają i dają różne nazwy aby podbić kasiorę he he he.
Kupiłem więc inny o kładzie takim jaki pasuje hortensjom i git.

Haniu odpoczynek tak a kufle z zawartością mogą nie istnieć. Nie lubię piwa brrrr.

Nowe oblicze wiosna prezentuje u mnie.





Forsycja i barwinek się kłaniają.



Cudnie
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
malgorzata_s... 20:36, 11 maj 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ależ te kolory soczyste Bossska wiosna
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies