Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 21:30, 04 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Halinko no to się bardzo cieszę. Zrób sobie jeszcze koniecznie gnojówki z pokrzywy i skrzypu. Skrzyp zapobiega grzybom i zawiera potas - potrzebny dla dobrego kwitnienia. Pokrzywa nie zawiera potasu a więc świetnie się uzupełniają.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 21:38, 04 lip 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No to będę latać za skrzypem mam pojedyńcze u siebie to dodam ale do nowego nastawienia bo wczoraj wylała resztę Pozdrówka dla Rodzinki .Poczytaj też kiedy trawy się dzieli ale chyba na wiosnę jesli tak to koniecznie przypomnij mi bo .....wiesz co dobra ale krótka
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zbigniew_gazda 21:42, 04 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Halinko trawy się dzieli na wiosnę jak rusza wegetacja. Skrzyp znajdziesz wszędzie tylko się oglądnij za siebie ha ha ha. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 08:26, 05 lip 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
zbigniew_gazda napisał(a)
Halinko trawy się dzieli na wiosnę jak rusza wegetacja. Skrzyp znajdziesz wszędzie tylko się oglądnij za siebie ha ha ha. Pozdrawiam.


Ekstra już mam przeznaczoną dla Ciebie trawkę rośnie odzielona to nie będa cięte korzenie Tylko przypomnienie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 12:21, 05 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jasiu ma super pojazd, a zapas wody w butkach mnie ubawił
róże masz jakoś mega wytrzymałe, u nas susza taka, że nawet jak polało, to sladu nie ma.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgorzata_s... 13:15, 05 lip 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Gratuluję rozmnażania lawendąJą nawet jak coś powtykane to zapominam podlać i zdycha niestety
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
bozga 19:56, 05 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Już kilka razy miałam w planie zająć się pokrzywą i skrzypem ale co wyjdę na ogród to się zajmę czymś innym a beczułka na gnojówkę czeka. Fajny pojazd, wnusio na pewno zadowolony , właściwie to ja też już chciałabym zostać babcią
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
zbigniew_gazda 21:03, 05 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Halinko bardzo dziękuję. Pogadamy na wiosnę o szczegółach.

Irenko wnusio jak dostał prezent, tak tyle go widzieliśmy. Pewnie robi prawo jazdy ha ha ha. Przekwitnięte kwiaty róż przycinam sukcesywnie ale jeszcze ich jest od groma. Jak nie pada kilka dni to staram się im przydzielić dolę wody. A trepy zrobiły przez 2 miesiące 600 km. A mówią że chińszczyzna to szajs.

Gosiu uparłem się na tę odmianę bo wcześnie zakwita i ma duże ciemne kwiaty.
Nawet nie wiem jaka jest jej nazwa. Jutro wstawię fotkę krzaka z którego brałem łodyżki.

Bożenko znajdź czas na zrobienie tego złotka. Głównie chyba po skrzypie róże praktycznie mi nie chorują. Czytałaś wyżej że Halinka potwierdza pozytywne działanie. Wymyślili doping w postaci 500+ to może akurat się załapiesz na zaszczytną funkcję babci.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Syla 10:03, 06 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A wiesz Zbysiu , że często wracam myślami do naszych początków . To nasza wspólna historia i przygoda opowiadań o ogrodach .
Zawsze chcę i teraz zapytam kiedy przycinasz berberysy. Ja swoje marzec-kwiecień a potem czerwiec ale nie wiem czy dobrze ....bo chciałam aby były porządnie uczesane a one wciąż rosną i rosną . Mam odmianę Maria ...

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Anna_ogrodni... 10:26, 06 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Przyszłam się przywitać bo od jakiegoś czasu jestem na Ogrodowski i podczytuje Twój wątek wiec witam
Właśnie wyczytałam, o przepisie na gnojówkę z pokrzyw i skrzypu postanowiłam dziś poszukać tych "produktów" i proszę o podpowiedz do kiedy można zasilać rośliny taka gnojówką?
Miłego dnia pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies