Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Kindzia 20:02, 29 maj 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Tak, tak, zaraz po kwitnieniu japońskie tnę. Jak już nie mają koloru. Pytaliśmy w Pisarzowicach i mówili wtedy, że tylko tym młodym w pierwszym roku fory dają, potem już korygują. Zresztą rodki mają przy basenie w równym przyciętym szeregu Muszę swojego Alfreda też ujarzmić, za szeroko mi rośnie już i włazi na wrzosy. Tego pierwszy raz ciachnę, zobaczymy jak się w przyszłym roku zachowa po tej operacji.
Takie żółte irysy cudne, kiedyś miałam, ale pomyłkowo wyciepałam...w zeszłym roku na zjazd dziewczynki mi przywiozły jakieś, rosną, jeszcze nie kwitną...i nie pamiętam jakie mają być. Niespodzianka będzie

Zbysiu, moja KR potrzebuje ze dwóch lat, żeby była taka, jak teraz Twoje nówki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
monteverde 20:27, 29 maj 2017


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zbyszku pięknie masz w ogrodzie kwiaty przepiękne, moje pierwsze drzewiaste własnie deszcz zniszczył nie miałam parasolki pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 21:40, 29 maj 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Izo ptaszki malutkie są. Z góry mają szare piórka jak wróble a od spodu mignął mi kolor ceglasty.

Mirko w tym roku parasol nie będzie potrzebny bo ostał się już jeden kwiatek.
Też się zdziwiłem że Bobo już maja pączki - jak nigdy. Oprócz nawozu, sypnąłem im siarczan amonu - może dlatego taka reakcja.
Wyciąłem Gibraltarowi pędy stare bo były suche a pozostałe stały w miejscu. Teraz ruszyła i wypuszcza nowe pędy od dołu. Też dostała siarczan amonu i zasilam ją fusami z kawy. U dalszych sąsiadów w ogrodzie rośnie w trawie azalia wielkokwiatowa i rododendron. Wątpię czy są nawożone, czy mają kwaśne podłoże i co roku pięknie kwitną. Azalia ma pewnie z 2 metry. Rośliny zdrowe i ani jednego listka brązowego.

Ewo dzięki. Dostały azofoskę na wiosnę.

Haniu hotelik i opieka się skończy niestety. I tak jak w Ameryce młodzież musi iść na swoje i sobie radzić.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 22:04, 29 maj 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Kasiu dziękuję za informację. Czyli w Pisarzowicach tną kwasoluby tak jak żywopłoty. Irysy to bardzo wdzięczne rośliny i każdego roku mają też swoje 5 minut.
Twoja KR urośnie. Widzę że u mnie te co maja więcej słońca są w pełnym rozkwicie a jedna w półcieniu dopiero startuje.

Aniu dziękuję bardzo. Pisałem wyżej, że moja też dogorywa. Ech tak bym się spotkał znowu z Tobą na jakim zjeździe aby pogadać na żywo. To były czasy. Pozdrawiamy z Krysią również.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 09:21, 30 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Coraz więcej u ciebie kolorków. Super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hanka_andrus 21:10, 05 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja swoje azalki japońskie przytnę, ale nie tak drastycznie, raczej korygująco. Ale jeszcze kwitną to ich nie ruszam.
Zdrowia życzę!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 21:15, 05 cze 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Basiu dopiero dziś odpowiadam bo wnuki nam przez kilka dni wchodziły na głowę.

A to krzewuszka kwitnie - cudowna krzewuszka.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:19, 05 cze 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
hanka_andrus napisał(a)
Ja swoje azalki japońskie przytnę, ale nie tak drastycznie, raczej korygująco. Ale jeszcze kwitną to ich nie ruszam.
Zdrowia życzę!


Haniu moje też jeszcze kwitną a ta która jest w cieniu to dopiero się rozkręca. W tym roku dam im zupełnie spokój, no może kilka dosłownie pędów skrócę.
Czytałem o pysznym obiadku i o sukcesie muzycznym wnuczka. Gratulacje.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 23:31, 05 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękujemy!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
elka_ 23:33, 05 cze 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
zbigniew_gazda napisał(a)
A to krzewuszka kwitnie - cudowna krzewuszka.




Nazwa jak najbardziej odpowiednia - cudowna
Krzaczor wielki, nie korygujesz jej? A obok, to żółtawe, co to?
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies