Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

BasiaLT 12:46, 23 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Jej ... ale różówiutko... ślicznie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Joku 14:10, 23 maj 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Kermesinę Rose miałam w poprzednim ogrodzie, ale zaczęła mi marnieć. Chyba z powodu warunków w jakich musiała rosnąć. Pamiętam że bardzo mi się podobała.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basilikum 15:36, 23 maj 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Zbyszku to te nowe?? juz tak pieknie kwitna sliczne sa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MirellaB 15:48, 23 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Azalie chyba za duże nie urosną? Piękne mają kolory
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 21:26, 23 maj 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Kasiu 5 szt posadziłem - wiem ze za ciasno ale zanim się rozkrzewią to mi broda urośnie do samej ziemi.

Basiu będzie różowo pod różową magnolią - zasuszone i opadnięte kwiaty widać na rabatce. Dziękuję.

Jolu ciekawe czy u mnie nie będą narzekać.

Izo to zakup z tego roku. Postaram się o nie zadbać i nasłuchiwać co je ewentualnie boli. Jak po kwitnieniu zaczną się nowe przyrosty to będzie oznaczać że wstępnie zaakceptowały miejsce.

Mirelko dzięki. Średnica do 1 metra a wysokość 60 cm ( podobno po 10 latach!).
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
paulina_ns 21:31, 23 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Pięknie Zbyszku u Ciebie, ja mam tylko jedną azalie czerwona też cała obsypana kwiatami.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
mirkaka 06:22, 24 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Drzewiasta jak zwykle cudna a azalki już wkrótce będziesz przesadzać tak się rozrosną
Wielkokwiatowe masz i nie zakwitną u Ciebie? To jednak przez tę wiosnę najpierw ciepło i wszystko ruszyło a potem mróz U mnie na szczęście nie było tak ciepło jak u was i dlatego moje nie ruszyły przed mrozami.
Moja drzewiasta ledwo dycha po przesadzeniu, większość pędów sucha, kilka pąków dopiero zaczyna się rozwijać, ale na pewno nie zakwitną tylko listki będą. Jeśli nie padnie to pewno dopiero za kilka lat zobaczę jej kwiaty. No trudno, wiedzialam że tak będzie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kindzia 11:32, 24 maj 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Moje japońskie co roku po kwitnieniu cięte w półkule (na wzór tych z pokazowych ogrodów w Pisarzowicach) i dzięki temu się mieszczą Nie martw się Zbysiu, możesz ciąć. Od przyszłego roku zacznij, teraz jeszcze im daj spokój
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
zbigniew_gazda 15:00, 24 maj 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Paulino dziękuję.

Mirko - wielkokwiatowe załatwił przymrozek niestety. Tak jak piszesz, u nas było ciepło przed przymrozkami i rośliny zaufały przyrodzie - a tu nagle przymrozki. Okrywałem tylko drzewiastą. No trudno Twoja pewnie będzie się chwilę aklimatyzować ale głowa do góry. To mocne rośliny i mogą żyć podobno 500 lat.

Kasiu to wspaniała wiadomość i to z pierwszej ręki. Czytałem na temat cięcia japońskich w necie, gdzie kłócili się ludzie. Jedni pisali że można ciąć a inni że nie. No to od przyszłego roku zacznę delikatnie formować. Tak też myślałem - ładna półkula sama się nie zrobi i trzeba jej pomóc. A te piękne w Pisarzowicach widziałem po zjeździe w tamtym roku.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 15:03, 24 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Kiedyś oglądałam program gdzie pokazywali japońskie ogrody pełne takich właśnie chmurek z azalii. Wprawdzie daleko mi do perfekcjonizmu Japończyków ale jak tylko moje urosną odpowiednio to jak nic czeka ich strzyżenie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies