Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

gierczusia 21:33, 04 wrz 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A co do koniczyny , to walczyłam jak dzika... Aż mi mój chop od trawnika polecił starane , mimo ,że w opisie nie ma nic o koniczynie... Ze działa !!!
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Sebek 21:33, 04 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marzena2007 napisał(a)

Trawnik był zasilany miesiac temu, teraz muszę sypnąć azofoskę jesienną. Zrobił sie ładny po deszczu, chwasty też mam, martwi mnie koniczyna... Chwasty wyrywam ręcznie, ale musze mieć wenę do tego

Ps M tylko kosi od zasilania i kancików jestem ja podlewanie automatyczne


Mnie kusi jeszcze ostatni raz sypnąć hydrocomplexem....Bo chciałbym skończyć worek Chyba zaryzykuję....Rabaty posypię jesiennym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gierczusia 21:39, 04 wrz 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Noo i jak tam Madzen opuchlaki u Ciebie ??.. Bo ja właśnie jestem po akcji larvanem ....aaaa... Zobaczymy
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Bogdzia 21:50, 04 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Byłam.Przepraszam nie zauważyłam tego zdjecia bo patrzyłam tylko jedną strone wstecz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monitka 21:50, 04 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918

Moniko różyczkom odpadają główki jak wszystkim okrywowym, moje róże są różowe a lariski niemal białe?


Dla mnie to nowość bo tylko lariski gubią główki. Co do koloru to jest taki delikatnie różówy a w miarę przekwitania bieleje. Postaram się jutro fotki swojej zrobić dla porównania.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Bogdzia 22:21, 04 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)
Zdjęcia dla Bogdzi mojego rh.... love song vel percy...
Wiekoszość pozwijanych liści już wycięłam, od dołu ma zdrowe a góra niemal cała do wycięcia...bo nie dość, ze pozwijany to zżółkł i zgubił liście oraz wygryzły go opuchlaki... Został posadzony wyżej aby korzenie nie stały w wodzie może uda się go uratować... jeśli nie to wiosną pójdzie do przechowalni a w to miejsce kupię nowego.



Napisałam że byłam a nie zajrzałam tak daleko szukając tego zdjęcia. Marzenko koniecznie wytnij pędy z widocznymi na drugim zdjeciu zwiniętymi liscmi bo to się będzie rozprzestrzeniac, muszą zostac same zdrowe pędy. Dobrze ze posadziłaś go wyżej , dużo lepiej za wysoko niż za nisko .Ponieważ niedługo zima to nic więcej z nim nie rób (bo rozumiem że jest posadzony do kwasnej ziemi ).jedynie podlewaj raz dziennie w ciepłe dni.One nie znoszązalania więc nie bedzie łatwo mu się pozbierac ale jak rośnie wyżej to moze da radę. Liscie z pierwszego zdjecia nie wyglądajaźle poza tym że sa za blade, na wiosnę nawóz dolistny -tylko dolistny.Opuchlaki jeśli nie zniszczyły korzeni to te wygryzione liście nie sa tragedia.Trzeba więc czekac do wiosny ale jeszcze raz napiszę zeby wyciąc wszytkie pędy z usychającymi liścmi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 06:43, 05 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)


Napisałam że byłam a nie zajrzałam tak daleko szukając tego zdjęcia. Marzenko koniecznie wytnij pędy z widocznymi na drugim zdjeciu zwiniętymi liscmi bo to się będzie rozprzestrzeniac, muszą zostac same zdrowe pędy. Dobrze ze posadziłaś go wyżej , dużo lepiej za wysoko niż za nisko .Ponieważ niedługo zima to nic więcej z nim nie rób (bo rozumiem że jest posadzony do kwasnej ziemi ).jedynie podlewaj raz dziennie w ciepłe dni.One nie znoszązalania więc nie bedzie łatwo mu się pozbierac ale jak rośnie wyżej to moze da radę. Liscie z pierwszego zdjecia nie wyglądajaźle poza tym że sa za blade, na wiosnę nawóz dolistny -tylko dolistny.Opuchlaki jeśli nie zniszczyły korzeni to te wygryzione liście nie sa tragedia.Trzeba więc czekac do wiosny ale jeszcze raz napiszę zeby wyciąc wszytkie pędy z usychającymi liścmi.


Bożenko dzisiaj wytnę resztę pędów i podleję. Ponieważ u nas padało to ma teraz dobre warunki do regeneracji. Korzenie są w porządku bo w czasie wykopywania szukałam larw opuchlaków i je dokładnie obejrzałam.
Dziękuję za pomoc , będę o niego dbała, zobaczymy czy przeżyje.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:44, 05 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Na resztę pytań odpowiem wieczorem, buziaki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 08:11, 05 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484


Te czesane trawki to dokładnie jaka odmiana... ależ teraz maja czupryny Dech zaparło..... róże obsypane kwieciem... pomimo walki z plagami egipskimi.. ogród prezentuje sie rewelacyjnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 08:18, 05 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jestem pewna, że uratujesz ten rh, pamietam jak nim się zachwycałam bardzo letnio w ogrodzie, ale i pogoda nam dopisuje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies