Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

kolcero 10:48, 14 sie 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
seboizm napisał(a)
Witam no właśnie sam nie wiem co robić


Radzę pozostać cierpliwym i dalej rwać mechanicznie. W końcu zminimalizujesz przyczynę tego stanu rzeczy (o ile to nie wina sąsiedztwa) tzn. usuniesz większość nasion chwastnicy,które leżą w glebie i czekają na dogodne warunki.
Stąd też raczej skasowanie całego trawnika niekoniecznie w przyszłym roku zakończy się sukcesem.
Ja zakładałem jeden z trawników na 2 raty: jedna część plewiona ręcznie plus głęboka skiba na zimę, druga randapowana i dalej to samo.
Ku mojemu zdziwieniu mniej zachwaszczony trawnik wyszedł z tej części mechanicznej (nasiona z tej samej partii). To mi przypomniało o zdolnościach przetrwalnikowych nasion
Po za tym skubiąc chwasty ręcznie masz okazję poznać ich zachowania w różnych warunkach, wyciągać wnioski i zapobiegać w przyszłości
____________________
katiaxx 15:13, 16 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
zauważyłam w trawniku brązowe plamy - część prawie cały dzień zacieniona, myślałam że tam słabiej wyrosła trawa , w trakcie robienia zdjęć dopatrzyłam się mchu
co to , czy tak kwitnie mech ? wygląda okropnie, nie bardzo się tym przejmowała ale teraz widzę tego coraz więcej również w części gdzie przez pół dnia jest mocna słońce. źdźbła tego czegoś są b. cieniutkie i nisko kwitnie ta niby-trawka
wydaje mi się że to ma związek z częstymi ii obfitymi deszczami.




____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 15:34, 16 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Mech = duża wilgoć (deszcz, podlewanie), zakwaszona gleba (leśna, torf kwaśny, nawożenie obfite mineralne azotem N), zacienienie. To są czynniki sprzyjające powstawania mchu.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
katiaxx 16:50, 16 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
co radzisz gemciu ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gemciu83 07:39, 17 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Nawóz na mech albo gotowy niszczyciel tzw. Anty mech albo siarczan żelaza jak duża powierzchnia.
Odkwaszenie gleby.
Odsłonięcie zacienionych miejsc.
Zmniejszenie podlewania w zacienionym miejscu.
Stosowanie nawoazów w mniejszej ilości zawierających N.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
boru 20:00, 19 sie 2014

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
Witam,

Nie mogę zwalczyć poniższych chwastów na moim trawniku niby po "mniszku" żółcieją i znikają ale po dwóch miesiącach się odradzają:


W tym roku również pojawiło się bardzo dużo poniższsych chwastów


A ta trawa poniżej jest już od kilku lat. Łatwo jest ją wyrwać ale zostają puste placki

Wszystkie powyższe problemy są w miejscach gdzie trawa nie jest gęsta i generalnie trawnik nie jest w dobrym stanie. Proszę o info co robić z powyższym
gemciu83 20:33, 19 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Pierwszy to bluszczyk kurybanek.
Ostatnie 2 foty to chwastnica lub włośnica - tego chemią nie zniszczysz. Póki nasion nie sypie wyrywaj i do kosza lub spalić.


Pierwsze zdjęcia Bofix lub Starane zniszczy.


Ponadto prawdopodobnie masz kwaśne podłoże.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Milena7770 08:17, 08 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Czy jest jakaś rada na koniczynę w trawniku ? Graniczę z nieużytkami z dwóch stron, więc rozsiewanie się wszystkiego jest nieuniknione. Ale ja już nie mam trawy powoli zaczynam mieć samą koniczynę. A trawnik zakładany rok temu.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Gardenarium 08:20, 08 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bofix - oprysk w dobrą pogodę. Ogarnąć nieużytki, kosić żeby nie rozsiewałą się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milena7770 08:49, 08 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Dziękuję Danusiu. Nieużytki ogarniamy jak możemy. Czy tym biofixem teraz może opryskać jak będzie w miarę pogoda jak mówisz ? Raz wystarczy ?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies