Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 18:08, 05 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
A to moje planowane zmiany w linii rabat. Tak jest:




Nie podoba mi się niekonsekwencja w prowadzeniu rabat. Raz łukami i koliście, a raz kąty i na kwadratowo. Chciałabym to jakoś ujednolicić. Poprowadzę więc linie trawnika łukami, a kwadratowe oczko, placyk na leżaki i domek ogrodowy wkomponuję w duże okrągłe rabaty. Powiększę zejście z tarasu na trawnik o pół okręgu. Będzie ono przecinało linię rabaty.
Tak planuję:



Myślę o tym już od jakiegoś czasu i chyba to jest to
Trochę się boję, zwłaszcza ciachanie darni mnie przeraża... Ale co tam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Agatan24 18:24, 05 lut 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Tez mi sie wydaje ze ten drugi plan jest lepszy
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Urszulla 19:04, 05 lut 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
fajnie trochę łagodniejsze zrobiłabym łuki, szczególnie te na dole rysunku żeby było spójnie z górą rysunku. Ale będzie się u Ciebie działo
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mysza 19:19, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A co tutaj się dzieje?

Śliczne zmiany się szykują

Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Ala106 19:58, 05 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Fajne zmiany, będzie bosko .
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
malgorzata_s... 20:02, 05 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ty się nie bój, masz niesamowite wyczucie stylu więc będzie pięknie
Buziaczki błękitnooka Asiu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Borbetka 21:06, 05 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aśka, widzisz, już zaczynasz kombinować z wycinaniem darni! To jest jak narkotyk! Takie są plusy kancików. Bardzo uniwersalne rozwiązanie. Jak się zrobi betonowe obrzeże, to już amen. Rozwalać trzeba, jak się odmieni.
Na forum jest mnóstwo pięknych ogrodów z rabatami pod kątem prostym. Są przemyślane, uporządkowane i takie "czyste". Ja jednak jestem za falami. Tak, jak w naturze. Według tego rysunku super będzie. Zawsze brałam pod uwagę praktyczność koszenia. Teraz też zmieniam rabatę pod oknami kuchni.
____________________
borówcowy wizytowka
Zielona 21:18, 05 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Asiek - jak dobrze, że zajrzałam! Rewelacyjnie wyszły te linie! I tak pięknie wplotłaś w to ścieżkę z domku do oczka. Bomba!

A jeśli chodzi o palikowanie drzewek, to zastanawiam się nad tym sposobem z angielskich programów, czyli jeden grubszy palik wbity pod skosem do pnia. Próbowałaś? Podobno skuteczniejsze.
Borbetka 21:27, 05 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie oglądałam tego pod skosem. Może to dobry sposób, nie wiem. Ja, póki co, robiłam trzy paliki i taśmę. Tak, jak w mieście.
____________________
borówcowy wizytowka
wiunia 22:17, 05 lut 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Asiu korekta lini rabat rewlacyjna! Teraz jest bardzo elegancko, a po tej poprawce bedzie bardziej romantycznie i tak "miękko" Pozdrawiam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies