Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Zielona 22:38, 05 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Borbetka napisał(a)
Nie oglądałam tego pod skosem. Może to dobry sposób, nie wiem. Ja, póki co, robiłam trzy paliki i taśmę. Tak, jak w mieście.


Ja też myślałam, że to najlepsze, ale Alan T. pokazywał właśnie ten sposób pod skosem i opisał jako najskuteczniejszy dla utrzymania nieruchomego pnia u podstawy, by wiatr nie wyrywał drobnych korzeni. No i unikasz mało efektownych wielu palików na poziomie wzroku.
deszczowymaj 22:45, 05 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Joasiu,moja imienniczko
Wpisuję się aby nie zagubić Twojego wątku,który już od początku bardzo wpadł mi w oko
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Borbetka 08:43, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jestem ciekawa tego palikowania. To tak dla wiedzy, bo już drzew nie sadzę. Szkoda, że nie mam tego programu w TV. W internecie nie ma chyba wszystkich odcinków.
____________________
borówcowy wizytowka
katarzynkak 09:05, 06 lut 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Asiu nie zastanawiaj się-plan jest świetny. Te koliste rabaty bardzo ładnie wyglądają.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
wiewiora 09:07, 06 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
no no no a co tu się szykuje?plany ciekawe będę kibicować muszę częściej wpadać ,ale czasu brak zaczełam siać..
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Pszczelarnia 12:41, 06 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Wietrzyku, piękny rysunek. Piękne miękkie linie. To się nazywa zacząć od podstaw. Z wiosną, która nadejdzie lada moment.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wietrzyk 19:43, 06 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dziewczyny Kochane
bardzo jestem Wam wszystkim wdzięczna za wszystkie dobre słowa i za to, że wierzycie w moje siły Z takim wsparciem to nie mam wątpliwości, że mi się uda wprowadzić plany w życie
Obliczam już ile metrów darni muszę dziennie przewrócić. Zaobserwowałam w ubiegłym sezonie, że całkowity rozkład odwróconej "do góry nogami" darni zajmuje ok 4-5 miesięcy. Im szybciej zacznę, tym szybciej będę mogła sadzic cosik na tych nowych rabatach. Z dodanym kompostem daje to pulchną, żyzną ziemię. Już mnie ręce świerzbią
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 19:46, 06 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Zielona napisał(a)

A jeśli chodzi o palikowanie drzewek, to zastanawiam się nad tym sposobem z angielskich programów, czyli jeden grubszy palik wbity pod skosem do pnia. Próbowałaś? Podobno skuteczniejsze.


Marta,
próbowałam tego sposobu. Tylko Alanowi T. palik wchodzi w ziemię jak w masło, a mnie niet. Albo za mało krzepy mam, albo pokład gliny nie przepuszczał. Palik się kolebał i dałam tradycyjnie, po naszemu
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Borbetka 20:46, 06 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Asiu, z Twoją mądrością życiową, praktycznością i cierpliwością przede wszystkim, zdziałasz wszystko.
____________________
borówcowy wizytowka
Napia 00:27, 07 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Asiu, pięknie zapowiada się Twój ogród poz zmianach. Łagodne linie rabat to coś, co także bardzo lubię Czeka Cię jednak ogrom pracy Ale efekty z pewnością będą tego warte
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies