Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 11:54, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie da się pogodzić ładnego trawnika i psów, ciągła naprawa. Za to da się pogodzić wychodzenie z psami na zewnątrz na spacery - wtedy to dopiero będą szczęśliwe
Nauczenie ich że ogród to nie psia ubikacja, tylko też teren dla ludzi A może przede wszystkim?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 15:38, 12 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152

Jasne Danusiu, że przede wszystkim dla ludzi. Już chyba wiesz jak ja kocham zwierzęta, po odejściu Biguni przygarnęłam znowu pieska bezdomnego sierotkę. Moje psy wychodzą na spacery, ale mimo to zawsze się gdzieś załatwią. Większy problem to bieganie, drapanie jak widzą listonosza, jedzie duży samochód, motor,ciągnik, widzą innego psa lub kota, no ale cóż trudno.
A co z saletrą i kancikami Danusiu, bo nie odpowiedziałaś
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 19:30, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Psom trzeba zrobić wybieg, pies to obowiązek zapewnienia mu godziwych warunków, ale nie poświęcanie się dla psa kosztem własnego odpoczynku i terenu czystego, gdzie można wejść boso

Jak leżą niespodzianki to i kancików szkoda robić.

MirellaB napisał(a)
Danusi wczoraj pierwszy raz robiliśmy aerację i wertykulację trawnika, dosiewka, nawóz, w łyse miejsca ziemia do trawników i dałam więcej nasion, podlewanie.
Teraz przeczytałam, że dajesz saletrę. Czy jak mam już nawóz to saletrą też posypać?
Jeszcze mam do zrobienia kanciki, tylko nie wiem kiedy je robić, już teraz czy jak trawa ruszy?
Ciekawa jestem jak ten mój trawnik będzie wyglądał, moje szalejące psy niestety niszczą , a my cały czas się staramy, żeby były szczęśliwe, a jednocześnie mieć ładny, czysty, zadbany ogród



Kanciki robimy wtedy gdy nam się chce je robić, czyli nieistotny termin. Teraz nie daję saletry, nic nie daję. bo zmieniły się standardy nawożenia. Nie wiem co doradzić, czytaj ostatnie strony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgA 22:07, 13 kwi 2015

Dołączył: 16 sie 2012
Posty: 6
Danusiu o co chodzi z tymi nowymi standardami nawożenia?
Gardenarium 07:55, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest tylu ekspertów i każdy ma swoje zdanie więc ja się nie wypowiadam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roman_73 09:33, 20 kwi 2015


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witaj, Danko.
Mam pytanie..
przygotowałem wstępnie trawnik, wygrabiony, zwertykulowany. Jest to 3,5 latni trawnik. Mam dosyć mocno ubitą ziemię.
Przed nawożeniem myslę aby zrobić areację (za pomocą tych butów z kolcami).

Powiedz mi proszę, chyba warto też zrobic piaskowanie? Bo to chyba najlepiej po areacji, aby piasek "powpadał" w zrobione dziury? Czy otwory które zostają po tych kolcach sa wystarczajaco głębokie do piaskowania? kolce maja około 4- 5 cm.
Czy piasek powinien byc konkretny jakiś? to znaczy, gruboziarnisty, czy płukany, lub nie ma to znaczenia?
czy ewentualne piaskowanie warto zrobić na całej powierzchni, czy raczej tylko na zacienionej i wilgotnej, gdzie pokazuje się mech, a na pozostałej częsci która jest sucha tylko areację/napowietrzanie ?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź
Roman.
____________________
Seal 23:04, 22 kwi 2015

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
Cześć wszystkim mam pytanie odnośnie renowacji trawnika, ostatnio zniszczył się bardzo gdyż robiłem oczko wodne, został przywalony ziemia z piaskiem itp. Teraz chciałbym go odnowić i mam kilka pytań

Przesiałem to co zostało z wykopu by wydobyc kamienie rozsypałem to po starym trawniku i teraz moje pytanie czy dokupić czarnej ziemi do trawników i przysypać i walcować i gdzieniegdzie dosiac i tamten się odnowi.

Czy lepiej może to co rozsypałem przekopać z tym co jest wyrównać i zasiać od nowa ???


Chciałbym tez założyć system automatycznego podlewania, jakie byłyby to koszta?? Mój ogródek to ok 130m z czego trawnika to będzie z 80m ale chciałbym też linie kroplująca

Gardenarium 18:14, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie polecamy tutaj firm i nie robimy darmowej reklamy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roman_73 07:25, 25 kwi 2015


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witam.
Danko, czy mozesz odpowiedziec na moje pytanie z 20.04 ? (trzy posty wyzej )
Pozdrawiam
Roman
____________________
Gardenarium 19:43, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roman_73 napisał(a)


Powiedz mi proszę, chyba warto też zrobic piaskowanie? Bo to chyba najlepiej po areacji, aby piasek "powpadał" w zrobione dziury? Czy otwory które zostają po tych kolcach sa wystarczajaco głębokie do piaskowania? kolce maja około 4- 5 cm.
Czy piasek powinien byc konkretny jakiś? to znaczy, gruboziarnisty, czy płukany, lub nie ma to znaczenia?
czy ewentualne piaskowanie warto zrobić na całej powierzchni, czy raczej tylko na zacienionej i wilgotnej, gdzie pokazuje się mech, a na pozostałej częsci która jest sucha tylko areację/napowietrzanie ?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź
Roman.


Buty z kolcami są niewystarczające do tego aby piasek powpadał w otwory, ale warto trawnik nakłuć przed nawożeniem.

Piasek zwykły - piaskowy drobny- nie wiślany

Rób to na zacienionej i wilgotnej.

Podlewanie systematyczne części suchej.

Warto wykonać nakłuwanie czym takim jak w artykule na ostatnim zdjęciu.
Przy okazji przeczytaj to co już napisałam, a na pewno rozjaśni się proces aeracji trawnika.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/306-napowietrzanie-trawnika

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies