Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pszczelarnia 16:43, 01 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, bo młoda trawa jest delikatna. Niech się ukorzeni. Jak będziesz po tym jeździć, chodzić z kolcami?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
leman 21:49, 01 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Witam serdecznie, mała prośba, takie oto dziadostwo wyrosło mi na trawie
jak nazywa się ten chwast i czym go zwalczyć ??? próbowałem CHWASTOX ale raczej go to nie ruszyło....





Pozdrawiam Marcin
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
MarcinCz 20:15, 02 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam leman nie wiem jak się nazywa ten chwast ale spróbuj zastosować STARANE. Ja miałem coś podobnego i chyba mi się udało ale jeszcze nie miałem trawnika.Starane również "bierze" skrzyp także możesz spróbować.
____________________
Gardenarium 13:50, 03 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwast nazywa się krwawnik. Albo herbicyd zrobiłeś za słaby albo chwast jest bardzo trudny, ale raczej powinien pomóc każdy herbicyd selektywny działający na dwuliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leman 15:30, 03 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Szefowa a chwastox da sobie z nim rade, jeśli rozrobie ciut mocnieszją dawkę ??

____________________
Pozdrawiam Marcin :)
Gardenarium 18:28, 04 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik ile ma lat??? Bez mocniejszej dawki powinien dać radę krwawnikowi. Daj normalną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dziegma 14:08, 08 cze 2015

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Zastosowałem ten nawóz "Pożegnanie z brązowymi plamami na trawniku" i trawa odbiła, nawet ładnie.
W kilku miejscach jest jeszcze lekko brązowa, można jeszcze raz miejscowo zastosować ten nawóz?
marbrz 14:20, 08 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Delikatnie możesz. Skoro trawa odbiła po tym nawozie to jasne jest jak słońce, że zdechła z powodu braku nawożenia azotowego. Teraz przejdź na do zakładki "jaki nawóz na trawnik" i poczytaj moje posty. Po tym na zakupy odpowiednich nawozów, ale szybko, gdyż trawa nie utrzyma w sobie zbyt długo tego co dostała w płynie i znów będzie brązowe klepisko.
dziegma 14:32, 08 cze 2015

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 14
Dzięki marbrz za dobre porady.
leman 14:55, 08 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Trawnik ile ma lat??? Bez mocniejszej dawki powinien dać radę krwawnikowi. Daj normalną.

Hey trawnik 5 letni...
a mam jeszcze jedną sprawe do Was
bo trawkę mam gęstą ale bardzo wolno mi rośnie....po podlewaniu i opadach robi się ładna zielona, ale słabo ze wzrostem. Coż możecie poradzić, może brakuje jej jakiegoś składnika ???

Pozdro
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies