Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

leman 14:01, 10 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Podłącze się szybko pod temat.... mojej trawy... nawóz wieloskładnikowy daje ale efekt mizerny... trawa rośnie tak pomału , że koszenie co dwa tygodnie. I ma nie więcej jak 5 cm. Więc słabiutko. Przy upałach i laniu wody , zieleń jest (choć nie soczysta) ale trawnik jakby stał w miejscu....
Dodam jeszcze , że ziemie mam na podłożu żwirowym.
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
Gardenarium 22:11, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Woda odpływa, nawóz jest wypłukiwany i nieosiągalny dla korzeni trawnika. W takim razie przejdź na nawożenie dolistne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roman_73 11:59, 13 cze 2015


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witajcie.
Nie ukrywam, bardzo zainspirowały mnie posty o badaniu gleby. Kolejny, wyższy stopień wtajemniczenia.
Mój trawnik w części przed domem wygląda - tak mi się wydaje - bardzo przyzwoicie



a w części za domem już jest niestety gorzej. Nie jest taki gęsty i rośnie dużo słabiej niż część przed domem.

A nawożę tak samo.. stosuję - i może tu jest błąd - tylko taki nawóz.
Taki mi polecili w ogrodnictwie..


Pozdrawiam wszystkich w ten gorący dzień!
Roman.
____________________
pasjonatkaam... 12:00, 13 cze 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
dla mnie piękny jest!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
leman 21:02, 22 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Witam, jestem po 5 kilogramach/ok 400m2 trawy - saletrzaka rozsypanego tydzień temu. Efekt jak na razie bardzo dobry Trawa zaczęła rosnąć, miejsca , które nawet po obfitym laniu wody nie za bardzo były zielone , wreszcie są bujnie zielone. (po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym - efekt dość marny)
Po zaleceniach kolegi marbrz, mam w planie po dwóch tyg. dać kolejny raz saletrzak ale już 3 kilo oraz dołożyć do tego sól potasową. Pytanie do Was czy te dwa nawozy mogę ze sobą mieszać ??? Czy dać każdy z osobna w odstępach kilu dniowych ???


____________________
Pozdrawiam Marcin :)
marbrz 21:14, 22 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
leman napisał(a)
Witam, jestem po 5 kilogramach/ok 400m2 trawy - saletrzaka rozsypanego tydzień temu. Efekt jak na razie bardzo dobry Trawa zaczęła rosnąć, miejsca , które nawet po obfitym laniu wody nie za bardzo były zielone , wreszcie są bujnie zielone. (po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym - efekt dość marny)
Po zaleceniach kolegi marbrz, mam w planie po dwóch tyg. dać kolejny raz saletrzak ale już 3 kilo oraz dołożyć do tego sól potasową. Pytanie do Was czy te dwa nawozy mogę ze sobą mieszać ??? Czy dać każdy z osobna w odstępach kilu dniowych ???



Cieszę się, że moje porady przynoszą efekty i cieszą właściceli trawników. O to w tym wszystkim chodzi.
Co do nawozów, to nie mieszaj ich z jednego powodu. Są o różnej granulacji. Właśnie dziś próbowałem to zrobić i nie wyszło za dobrze to mieszanie. Przy 400 m2 przejście z siewnikiem 2 x po 2 minuty nikomu nie zaszkodzi. I przy okazji można popatrzeć na swoje dzieło.
leman 21:27, 22 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
ok, czyli rozumiem że dać saletrzak a po 3-4 dniach mogę dać sól potasową ?? Pytam, bo nigdy takich mixów nie robiłem
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
marbrz 21:31, 22 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Daj od razu tego samego dnia. Jak sypniesz saletrzak, posyp solą. Zaopatrz się też w 1 worek 5 kg superfosfat wzbogacony, bo też go trzeba niebawem zastosować.
leman 21:15, 28 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Witam, jestem świeżo po daniu nawozu oraz skoszeniu trawy.
Musze przyznać, że danie saletrzaka na mój trawnik, to był strzał w 10 !!! Efekt , który uzyskałem w ciągu ok 20 dni jest rewelacyjny i bardzo mnie zadowala Wstawiam kilka zdjęć aby pokazać jaki uzyskałem efekt, dzięki radą marbrz. Co najbardziej mnie cieszy, trawka wreszcie zaczęła rosnąć, zrobiła się gęsta i nabrała koloru a tam gdzie była wypalona (choć była tam lana woda) zrobiło się zielono.

Na koniec mam jedno pytanie, posiadam 20 kg nawozu wieloskładnikowego, kiedy mogę go zastosować, zakładając , że teraz przestawiłem, się na saletrzak, sól potasową a niebawem superfosfat.
Czy może całkowicie z niego zrezygnować ??




Zdjęcia robiłem telefonem , więc trawa nie jest na zdjęciach tak zielona jak w realu
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
marcin544 10:17, 13 lip 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Czy ktos posiada zdjęcia trawnika po aeracji czyli wyczesywaniu ale z bliska.
Chciałbym zobaczyc jak powinna wyglądać ziemia czy tylko podrapana ?
Niewiem jaką wysokośc ustawic aby nie zniczczyć
Spróbowałem w jednym miejscu i postanowiłem się powstrzymać bo wyglądało jak by przeleciało stado
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies