Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 18:19, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kindzia napisał(a)
Patrzę tęsknym wzrokiem na wypasione wrzosy. Moje maleństwa czasu potrzebują...


Musisz poczekać aż maleństwa się rozrosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:23, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Czy tak wyglądają cebule botanicznej lilii Martagon, właśnie przyszły, są chyba bardzo młodziutkie, jak tak to na kwiaty doczekam się najszybciej za 3 lata?

Są wielkości łyżeczki od herbaty?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Piotr_ 18:35, 30 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Tak to te i ta lilia ma takie małe cebule kwiatowe
za rok zakwitnie ci na pewno
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mala_Mi 19:10, 30 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jaka to odmiana martagona? Może odmian o małych cebulkach.. ale faktem jest ,ze są wybitnie małe.
Może zakwitną, ale są malutkie.. ja już nie pamiętam jakie moje były, te ostatnie były ogromne.. ale i tak nie zakwitły.. pasuje mi moje przesadzić z krzaków na światło dzienne... ale nie mam kiedy 2 miesiące mam wycięte z życiorysu Jak zwykle czas przyjdzie zimą ..
'
Wrzosowiska za to pooglądałam... najpiękniejsze na forum Moje zarosły krzakami ,to chociaż twoimi pocieszyłam oko.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 20:09, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piotr_ napisał(a)
Tak to te i ta lilia ma takie małe cebule kwiatowe
za rok zakwitnie ci na pewno

Piotr, dziękuję za weryfikację i za szybką odpowiedź
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:21, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
Jaka to odmiana martagona? Może odmian o małych cebulkach.. ale faktem jest ,ze są wybitnie małe.
Może zakwitną, ale są malutkie.. ja już nie pamiętam jakie moje były, te ostatnie były ogromne.. ale i tak nie zakwitły.. pasuje mi moje przesadzić z krzaków na światło dzienne... ale nie mam kiedy 2 miesiące mam wycięte z życiorysu Jak zwykle czas przyjdzie zimą ..
'
Wrzosowiska za to pooglądałam... najpiękniejsze na forum Moje zarosły krzakami ,to chociaż twoimi pocieszyłam oko.


Lilia Złotogłów botaniczna, taką kupiłam, nie odmianową, nie mieszańcową, to ta, która rośnie i występuje w naturze, dlatego, na nią polowałam, to są pierwsze cebule lilii, które kupiłam...widziałam cebulę lilii, wiem,że są dużo większe, to się zdziwiłam, że te są takie małe, ale Piotr mnie uspokoił, on ma botaniczną

Aniu daj sobie chwilę na odpoczynek
Wrzosy dziękują za wyróżnienie i ja też
Buziol
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Justyna 20:33, 30 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aganiu, tak jak wyżej. Martagony. Ale widać młode. Ja miałam cebule z trzy razy większe. Ale najważniejsze, że zdrowe i gatunek się zgadza. Urosną
Już się cieszę na ich kwitnienie u Ciebie
Dobre wrzosowiskowe wieści. Moje ma 3 lata.
Ściskam
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
sylwia_slomc... 20:53, 30 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Agania napisał(a)


Wrzosów jeszcze nie przesadzałam, trudno się przyjmują, to trzymam kciuki za Twoje przesadzone

Hortensje się rozrastają, ukorzeniam następne patyki od Ani i Joasi, coś tam się przyjęło, mam miejsca w ogrodzie świecące jeszcze pustkami, Sylwia, piękny masz ogród pełen pomysłów i zakątków tematycznych z rajskiem dla dzieci, cudowny przedogródek i drzewa owocowe...cóż mi też wiele jeszcze brakuje, cieszmy się tym co mamy

No pewnie,że się cieszymy tym co mamy, ja szczególnie tym, że już coś u mnie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:59, 30 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Widoki masz bajeczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:14, 30 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21881
Wrzosy nasuwają nam myśli o jesieni, ale u mnie zaczynają kwitnąć zimowity,nie pokazuję
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies