Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 11:59, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)
Agata doszłam do 7 strony przejrzałam wizytówkę, ale ona nie oddaje tego pięknego ogrodu więc na dzisiaj kończę bo trzeba iść spać. Będę jutro dalej oglądała
Te siedem stron - to uczta dla ducha tylko tyle i nic więcej.

Elu miło mi, że się zaczytujesz...zapraszam
ElzbietaFranka napisał(a)
Agata doszłam do 440 strony, obejrzałam zdjęcia - pięknie. Ogród bardzo ładny a te widoki żyć nie umierać na str. 122. Róża przepiękna ta New Down... czy to jeden krzak czy więcej.
Powiedz ponieważ nie czytałam wpisów wszystkich tylko te które mnie zainteresowały ze zdjęcia i nie do czytałam ile metrów ma twój ogród. Wydaje się jakby to był duży park. Iglaki, w to wkomponowane klony palmowe i nie tylko - przecudnie.
Widziała zdjęcia w Bole..... z Mariuszem który rozpisuje się na forum o lotosach to on m.in. mnie zaraził nimi. Już kupiłam nasiona muszę posadzić, jest trochę więcej słońca to rozpocznę hodowlę może się uda.
Te oczka masz piękne, podoba mi się ta kępa tataraku w jednym z nich.
Mój ogród ma dopiero tak prawdę mówiąc nie całe 4 lata oczywiście brzozy i tuje były wcześniej posadzone.
Masz pięknie bardzo mi się podoba masz dużo unikatów, ale możesz sobie pozwolić bo u Was jest zawsze cieplej niż u nas w centralnej.


Co do widoków, jako wspomnienie pamiętam, kiedy byliśmy oglądać działkę pod zakup, była mgła i nic nie było widać, a decyzję trzeba było szybko klepnąć

New Down to dwa krzaki, jeden po każdej ze stron na pergoli, wiem, że śmieciuch, ale jak zakwitnie to daje czadu

Nasz ogród ma 28 arów z domem, długi prostokąt i każdy kawałeczek mam już zagospodarowany i obsadzony, trawnik ograniczyłam do max na korzyść rabat
...lotosy planuję mieć razem ze Sylwią i teraz z Tobą...zobaczymy, której się uda

Ogrodów nie da się porównać, nasze oczka nie są niestety doskonałe, ale fajnie, że są, u mnie inne i Ciebie inne, za mamy wspólnie życie szuwarkowe...trochę kolekcjonuję rośliny, ale już dużo mniej, a nowinki zawsze kuszą

ElzbietaFranka napisał(a)
Agata to jest magnolia ale nie znam nazwy. Była przesadzana i trochę nie za bardzo kwitnie, bo magnolii się nie przesadza chyba z dużą karpą, bo ma bardzo delikatne korzenie, jak się połamią to potem magnolia musi odchorować. Ma bardzo piękne liście, ale też muszę ją od grzyba pryskać i pomaga, jakbym nie pryskała to czepia się szara pleśń.
Mam jeszcze jedną różową, ale taka pyciunka mała, nie mam ręki do magnolii. Inna sprawa piękne drzewo ale tydzień kwitnie i potem tylko liście, więc nie specjalnie przepadam za nimi.
Z wiosennych krzaków lubię rododendrony i azalie kwitną dosyć długo.

Agatko odnośnie roślin w oczku koło oczka, na pewno mam krwawnicę, tojeść wysoka i rozesłaną, niezapominajki, kaczeńce, wszelkiego rodzaju siny, tataraki, lilie wodne. Mam piękną ciborę wysoką na 1,5 m teraz przechowują ją w domu, pałkę wodną, jeszcze muszę dokupić kilka roślin mam gdzieś zapisane.
Nie wiem czy pisałam będę w tym roku sadziła lotosy już mam nasiona muszę posadzić w wodzie.
Żebym ja to wiedziała, że będę na ogrodowisku to bym porobiła zdjęcia więc trzeba czekać do lata.
Mam zamiar w tym roku porobić pływające donice, mam doniczki ażurowe do tulipanów, styropian do środka i w to wsadzę tojeść płożącą bardzo ładnie wygląda taki wieniec na wodzie.
Jak ja magnolii mogłam nie poznać, teraz to ona mi wygląda na M. Sieboldii...magolii nie da się nie kochać...ja nie przepadam za roślinami z kolcami, ale jak tu berberysów nie kochać

Ciborą mnie zaciekawiłaś i tymi pływajacymi donicami...dokumentuj wszystko i fajnie, że jesteś z nami na ogrodowisku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mixtoorka 12:00, 24 lut 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
lindsay80 napisał(a)
takie życie, zwykle fachowcom się coś przesuwa, ale poniedziałek już blisko.
Uważaj na ten kręgosłup, wszak ma się tylko jeden!


O to tylko mój stolarz przyszedł 3 tyg. przed terminem

Kręgosłup oszczędzaj! Żebyś miała zdrowie cieszyć się kuchnią. Pierogi zawsze można zamówić, od czasu do czasu trzeba iść na kompromis. Ja dziś będę klepać ruskie Chcesz?
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Milka 12:02, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Poszłaś w jasny kolor, tez żółc likwidowałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 12:10, 24 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czytam o malowaniu, czyli będzie świeżutko, czyściutko i mebelki nowe
Mam nadzieję, że wiatry nie narobiły Ci szkód w ogrodzie i że do jutra ucichnie, bo też czekam na ten cudny weekend
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 12:28, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatko doradź bo kupiłam igłę Kleopatry zdrowiutką już z czubkami dwoma i teraz nie wiem w donice czy czekać do wiosny i prosto w grunt bez późniejszego przesadzania? I jak będę sadzić to te czubki zasypać czy raczej na wierzchu zostawić? Zajrzyj i doradź


Donica, sadź do donicy, czubki lekko przykryj torfem...byłam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:29, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia81 napisał(a)
Podziwiam Twój przepiękny ogród. Widoki rewelacyjne, aż dech zapiera. Taki raj na ziemi Cudo natury


Monika cześć, nowa krew nam przybyła...dziękuję i zapraszam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:32, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatko dzięki za odpowiedź A jest szansa, że w tym sezonie zakwitnie? czy trzeba z rok poczekać?


To już jest zagadka, zależy sylwia jak dojrzałe jest kłącze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:34, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pazdzierzowy napisał(a)
Mamma mia, co zdjęcie to fototapeta! Ale widoki! Ogród miażdży.
Koniec wypowiedzi. A


Miło mi, jejciu jakie słowa, aż zabawny jesteś, ale dzięki...do tych kolorowych widoków już wzdycham...pozdrawiam Cię naszego leśnika ogrodnika
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:39, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniaaa napisał(a)
Aganiu wczoraj spacerowałam po Twoim ogrodzie
Uwielbiam ten Twój raj z tajemniczymi zakamarkami,z bujną roślinnością wylewająca się z każdego kącika
Wszystko mnie zachwyca u Ciebie.I pamiętam jałowca 'Horstmann' niczym dobrego ducha ogrodu.

Serdeczności zostawiam na dobry dzień

Za serdeczności dziękuję Aniu

Od chwili budowy domu, kopałam, ryłam, przywoziłam ziemię, kszatłowałam każdy zakamarek i sadziłam, sadziłam

Rewolucji dużych nie robiłam, bo ogród musiał się w końcu rozrosnąć, największym drzewem u mnie jest śliwa wiśniowa i wierzba babilońska, a Horstmann dobry ogrodowy duch jak piszesz...mocno ucierpiał po wielkim opadzie śniegowym w października 2010 roku, połamał się, teraz to już taki ogrodowy pacjent, powiązany paskami, szelkami...podtrzymujemy go przy życiu i jeszcze się nie rozleciał
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:10, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniaaa napisał(a)
Aganiu a co to farba? Zainteresowałam się farbą na nierówności.To na gips czy tynki wapienno-cementowe?
Aganiu nie forsuj się,uważaj na kręgosłup.


Aniu farby strukturalne są bardziej gęste i tworzą taką bardziej chropowatą powłokę jak tynki ozdobne, dla mnie to dobre rozwiązanie, bo nie mam zrobionych idealnych gładzi gipsowych, malowana powierzchnia mnie już nie drażni, a fajnie pokrywa i fajnie wygląda...można się pobawić i puścić wodze fantazji, żeby ściany były też elementem dekoracji wnętrza

Dzięki pomału maluję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies