Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Gruszka_na_w... 13:48, 23 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
anna_t napisał(a)
Agata nam zniknęła...
jak wrócisz to podpowiedz mi czy tą gorczycę już mogę wysiewać?jak ziemia rozmarznie i będę mogła szpadel wbić oczywiście żeby darń przekopać


Aniu, już możesz. Po przekopaniu darni rozrzuć nasionka gorczycy i grabiami przegrab, żeby nasionka ciut ziemią były przykryte. Jak podrosną do kolan albo kiedy zobaczysz, że zbiera się do kwitnienia (na żółto) zetnij i przekop. Pozostaw nie zagrabione w tzw. skibie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasiek 17:59, 23 lut 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oooo Agania strajkuje uparciuch jeden - odłóż ten pedzel i zrób kilka fotek przedwiośniu - w sobote czekamy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasja83 20:22, 23 lut 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Hop hop.Agania chyba robi porządki w nowej kuchni
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Agania 20:57, 23 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ha, ha, ha...i auuć....sama się śmieję z tego, że jak mam remont, malowanie przed kuchnią to mi akurat strzeliło w kręgosłupie, biorę to na wesoło


Odpowiadam wszystkim co czekają i kibicują mi w realizacji mojej wymarzonej kuchni....jeszcze się nie zaczęło, nie jest lekko, ale poczułam niedogodności i oczywiście jest obsunięcie, wykonawca poprosił jeszcze o tydzień, bo drewno miało za dużą wilgotność, poszło do suszarni...czy to wymówka, chyba nie, lepiej w tym przypadku zwolnić....maluję wytrwale na środkach przeciwbólowych, i już jestem na finiszu, kuchnia pomalowana, dalej przejścia do jadalni i do salonu, zostały jeszcze dwie ściany, wybrałałam farbę strukturalną, którą podpowiedziała mi Kasia...dzięki...baranek ładnie pokrywa nierówności na ścianach, do gładzi u mnie daleko....montaż kuchni pewnie zacznie się od poniedziałku, zdążę posprzątać po farbie

Zrobiłam pierogów na cały tydzień, ale się skończyły... że sprzętami kuchennymi latam, z gotowców korzystam, jutro mus w pierogi się zaopatrztyć

Buziaki ślę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:04, 23 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)
Agata nam zniknęła...
jak wrócisz to podpowiedz mi czy tą gorczycę już mogę wysiewać?jak ziemia rozmarznie i będę mogła szpadel wbić oczywiście żeby darń przekopać

Niecierpliwiec z Ciebie...Hania ma większe doświadczenie czytaj wyżej

Moja dewiza, jak potrzebuję, to gorczycę wysiewam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
23:06, 23 lut 2017
Aganiu a co to farba? Zainteresowałam się farbą na nierówności.To na gips czy tynki wapienno-cementowe?
Aganiu nie forsuj się,uważaj na kręgosłup.
lindsay80 23:10, 23 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
takie życie, zwykle fachowcom się coś przesuwa, ale poniedziałek już blisko.
Uważaj na ten kręgosłup, wszak ma się tylko jeden!
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 10:07, 24 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aniu, już możesz. Po przekopaniu darni rozrzuć nasionka gorczycy i grabiami przegrab, żeby nasionka ciut ziemią były przykryte. Jak podrosną do kolan albo kiedy zobaczysz, że zbiera się do kwitnienia (na żółto) zetnij i przekop. Pozostaw nie zagrabione w tzw. skibie.

Haniu dziękuję Ci kochana strasznie
a potem ile zostawić tak w skibie? bo chciałabym jeszcze raz wysiać np łubin potem
bo skoro już mogę siać to tak w marcu bym uźyźniła gorczycą, potem łubinem i potem bym robiła rabate.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:09, 24 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agania napisał(a)

Niecierpliwiec z Ciebie...Hania ma większe doświadczenie czytaj wyżej

Moja dewiza, jak potrzebuję, to gorczycę wysiewam

no powiem Ci że naprawdę mnie tym poplonem zaraziłaś, mam parcie aby jak najlepiej przygotować glebe pod rabaty
za obornik i kompost muszę sporo płacić a poplon to grosze
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 11:58, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dzisiaj piąteczek, jestem pełna optymizmu, mój trzon konstrukcyjny jeszcze mnie podtrzymuje i mogę się jako tako poruszać

Kiedy skończą się te wichury i porywające dachy, łamiące drzewa wietrzyska. Kłopoty z komunikacją i z prądem miała dzisiaj większość w małopolskich domach, mam nadzieję, że dzisiaj, bo słoneczko przebija się przez chmurki, więc zapowiadam ma być przepiękny weekend

Może Wam trochę poodpisuję w ogrodowych tematach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies