Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anna_t 19:28, 24 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agania napisał(a)


Nie możesz już usiedzieć w miejscu tak Cię korci, nic dziwnego, w końcu już prawie wiosna, a co planujesz ile rabat i w jakim układzie i co tam posadzisz?


to mój plan, będę kończyć 1 i 2
rabata grujecznikowa czyli ta miedzy 8 a 9 jest zrobiona więc teraz bym robiła przygotowanie gleby pod 8,6, i 5 bo róg rododendronów jest zrobiony
3,4 i rabaty środkowe to przyszły rok więc pewnie tam poplon posieję jesienią i zostawię do zimy
a wstępny plan co ma tam rosnąć jest u mnie na str869 ale wiesz jak to jest..wyjdzie w praniu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 21:12, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)
Myślałam, że już jakieś pierwsze foteczki kuchni w trakcie prac zobaczę - no trzymasz nas w napięciu ale czekam cierpliwie


Dużo wcześniej o kuchni nie pisałam...tak jakoś samo wyszło, chyba Justyna mi napisała, że dużo kuchni na o. się realizuje, i tak rąbka tajemnicy i ja ujawniłam i dużo od Was się dowiedziałam, sprzęty jeszcze do tej pory rozważam, ale już koniec rozmyślań, bo kuchnia znowu w terminie mi się oddali...

Myślę, że od poniedziałku się zacznie. ...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:21, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasja83 napisał(a)

U mnie też taka wichura.probowałam dziś coś podreptać wokół domu,ale nie ma szans-głowę urywa!


Tak jest nie inaczej, ale chyba już tak nie huczy na zewnątrz.
Jak nie wieje to leje, musimy to przeczekać, jutro w kaloszkach poszukam zwiastunów wiosny, może coś wypatrzę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:26, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna napisał(a)
Aganiu, czytam o lotosie. Ale fajnie Będę podziwiała
Mnie tez korci, ale nie wiem jak wiosenny start rozwiązać. Sadzonki można kupić w Sadzawce, ale w kwietniu i do połowy maja trzeba by go podpedzic w szklarni, albo innym pomieszczeniu gdzie nie spadnie temperatura, aja takim nie dysponuje.
Podoba mi sie hodowla w dużych misach, donicach. Stałaby taka na tarasie. Widziałam takie rozwiązania w zdjęciach w ogrodach świata, chyba z Tajladii albo z Birmy. W zamowienie bym sie bawiła, tylko traktowała go jako jednoroczna roślinę i co roku na wiosnę kupowała sadzonkę, tylko nie wiem jak tą wiosnę rozwiązać.
Serdecznie

Ale fajnie, no nie wiem czy będzie co podziwiać, muszę pozyskać kłącza...mam stare akwaria, tam może mi się uda lotosa podpędzić, szklarni nie mam, hodowla tarasowa w dużych misach też mi się spodobała
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:33, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)

to mój plan, będę kończyć 1 i 2
rabata grujecznikowa czyli ta miedzy 8 a 9 jest zrobiona więc teraz bym robiła przygotowanie gleby pod 8,6, i 5 bo róg rododendronów jest zrobiony
3,4 i rabaty środkowe to przyszły rok więc pewnie tam poplon posieję jesienią i zostawię do zimy
a wstępny plan co ma tam rosnąć jest u mnie na str869 ale wiesz jak to jest..wyjdzie w praniu


Projekt pierwsza klasa z kwadratów...ogród też masz idealny w kwadracie...i nasadzenia też do kwadratów...jak dla mnie bardzo trudne wyzwanie, ale nie dla Ciebie

Mogę powiedzieć, że jesteś dokładnie na tym etapie przygotowania podłoża pod najbardziej ciekawe nasadzenia czyli kwiaty, trawy, bo drzewa już są posadzone, jeszcze popatrzę u Ciebie...ooo....wątek wrócił.....działaj więc

Widziałam kiedyś nasadzenia wokół drzewa, kwadrat obsadzony trawami, a w środku rozrzucone tulipany
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 22:12, 24 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Agania napisał(a)

Ale fajnie, no nie wiem czy będzie co podziwiać, muszę pozyskać kłącza...mam stare akwaria, tam może mi się uda lotosa podpędzić, szklarni nie mam, hodowla tarasowa w dużych misach też mi się spodobała

Z mojego siania nic nie wyszło z lotosem nasiona się puste okazały Mariusz pokazał jak wyglądają pełne .....moje niestety takie nie są i nic z nich nie wylazło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 22:21, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z mojego siania nic nie wyszło z lotosem nasiona się puste okazały Mariusz pokazał jak wyglądają pełne .....moje niestety takie nie są i nic z nich nie wylazło


No nadzieja u Elki Franki może jej się uda

Możemy jeszcze kupić sadzonki i spróbować, nie poddawaj się
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madzenka 22:52, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kiedy możemy się spodziewać prezentacji kuchni??.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agania 23:16, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madzenka napisał(a)
Kiedy możemy się spodziewać prezentacji kuchni??.


W marcu....może...yhhhy?...jeśli uda się przed naszym wypadem na ostatnie suszu...może się uda przed 10 marca, to puszczę kilka fotek na chwilkę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Napia 00:18, 25 lut 2017


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bardzo jestem ciekawa Twojej kuchni czekam na fotki, jak wszyscy
I kibicuję, by lotos w donicach zdobił w tym roku Twój ogród. Piękny jest i oryginalny
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies