Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

kosolka 07:41, 11 paź 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
inag napisał(a)
Miałam Was o coś pytać: Czy Wy jeszcze podlewacie ogrody? Bo u mnie jest tak sucho, że aż ciężko uwierzyć. Co drugi dzień włączam linie kroplującą i zraszacze. Sąsiedzi pomyślą, że ja stuknięta jestem, ze podlewam w październiku...


Ja podlewam co drugi dzień, ale tylko te ostatnio sadzone i przesadzone.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kuba 07:49, 11 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ogród podlewaj konjecznie, szczególnie zimozielone
miłej niedzieli Ilona
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
waldek727 08:05, 11 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
inag napisał(a)
Miałam Was o coś pytać: Czy Wy jeszcze podlewacie ogrody? Bo u mnie jest tak sucho, że aż ciężko uwierzyć. Co drugi dzień włączam linie kroplującą i zraszacze. Sąsiedzi pomyślą, że ja stuknięta jestem, ze podlewam w październiku...

Glebę w ogrodzie nasącza się wodą niezależnie od pory roku i widniejącej kartki w kalendarzu. Jedynym warunkiem są dodatnie temperatury powietrza. Przez dwie ostatnie zimy zdarzało mi się wykonywać tę czynność w grudniu, styczniu a nawet w lutym. Nie zapominajmy o tym, że w środowisku glebowym jest więcej organizmów potrzebujących do życia wody niż na powierzchni Ziemi. To przecież bakterie i grzyby odżywiają nasze rośliny w ogrodzie i dlatego trzeba o nie dbać.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ren133 09:46, 11 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
inag napisał(a)
Miałam Was o coś pytać: Czy Wy jeszcze podlewacie ogrody? Bo u mnie jest tak sucho, że aż ciężko uwierzyć. Co drugi dzień włączam linie kroplującą i zraszacze. Sąsiedzi pomyślą, że ja stuknięta jestem, ze podlewam w październiku...


Mój eM mówi, ze nie trzeba ... ale on to najlepiej podlewałby raz na tydzień nawet latem Ostatnio mało podlewałam, tak co 3 dni załączam ... i dodatkowo wężem nowo wsadzone/przesadzone rośliny
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
siakowa 10:52, 11 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ja podlewam nowo posadzone ale tylko dlatego ze dluzej na dworze nie wytrzymuje tak zimno jak w tym tygodniu nie popada to podleje wszystko
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mariusz 12:59, 11 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jeżeli jest sucho, to podlewamy, ale bez przesady. Raczej mało korzystne jest podlewanie o tej porze roślin zrzucających liście na zimę, bo przedłuża im to wegetacje. Najważniejsze jest podlanie roślin zimozielonych przed mrozami i ściółkowanie ich. W tym sezonie wykorzystuje już własny kompost . Natomiast zimą podczas odwilży jak widzimy że liście marnieją, albo gleba przesuszona, to zimozielone spokojnie można podlać.
Edit: Jest przykład z minionej zimy, łagodna, ale mokra i niekorzystnie zniosły ją niektóre rośliny.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
waldek727 16:39, 11 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
siakowa napisał(a)
Ja podlewam nowo posadzone, ale tylko dlatego ze dłuzej na dworze nie wytrzymuje tak zimno, jak w tym tygodniu nie popada to podleje wszystko.

Kasiu.
Nie martw się.
Niedługo popada u Ciebie i to porządnie, tylko nie będzie od razu wsiąkać.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
inag 23:28, 11 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)

No to liczyc nie mozesz


Hm, no to sama sobie wycenię. Taka sprytna nie będziesz
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
babka 23:31, 11 paź 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
OOO jest i nocny marek a ja właśnie znikam chrapać
Miłego buszowania życzę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
inag 23:34, 11 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ola, Ewa, Waldek, Ren133, Kasia, Mariusz dziękuję za cenne informacje. Wokół nikt oprócz mnie już nie podlewa a jest naprawdę sucho.. Patrzą na mnie jak na lekkiego wariata dlatego wolałam się upewnić..
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies