Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

hanka_andrus 20:00, 13 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję za pochwały, mój trawnik też ma w sobie wszystko, ale ja go nawet trawnikiem nie bardzo nazywam, to jest miejsce do chodzenia, siedzenia i leżenia.
A U Ciebie już pięknie, zielono i kwieciście. Ja znowu z przerwą tygodniową. Zimno nie odpuszcza.
Jedyne co wiem, że wzeszedł mi cukrowy groszek dla wnusiów. Tak że nawet w swoim ogrodzie nie jestem na bieżąco z powodu pogody.

Może przed świętem z raz uda się wyskoczyć. Życzę wielu radości z pobytu na trawce i na forum. Buziaczki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 20:13, 13 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
U mnie nareszczie coś kwitnie. Malutkie toto wszystko, pustawo jeszcze, ale już pączki na drzewkach owocowych są, a kwitną tulipany,żonkile i hiacynty.

a jak pachną!

moja bylinowa rabata i fragment trawnika, - jak z wiersza Hanusi

pierwsze były bratki

a wszystkiego pilnuje kicia mojej mamy, która złapała dzisiaj dwie myszki,( takie czarne) pewnie nornice.

Pozdrawiam wszystkich, życząc dużo słońca i deszczu Tym, którzy go nie mają
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 20:40, 13 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu!, Przed pierwszym koszeniem mojego "trawnika", zrobię fotkę w zbliżeniu i wtedy zobaczymy kto ma wiecej ziółek w ogrodzie. A tak na poważnie, - naprawdę zaczęłam interesować się ziołami i popijać herbatki z Twojej recepty. U mnie też zimnica i pochmurnie, ale w przeciwieństwie do Ciebie, mój ogródek jest 100m od mojego bloku, dlatego podziwiam Twoją haryzmę i Twój ogród.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:05, 13 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Joluś, żeby nie skłamać, to jest teraz cała moja radość. No może pół radości.
To jest jak zastrzyk życia. Mobilizacja do działania, myślenia. i szukanie radości w chwilach zwątpienia.
W ogrodzie nie myślę o świecie, wojnach, polityce, o braku kasy, o rachunku do zapłacenia.
Tam mnie nie ma dla świata.

A że poschylać się trzeba? Dobrowolnie na gimnastykę bym nie chodziła, mimo, że mam w sąsiedniej bramie.
Dla seniorów. Aerobik.
To ja mam w ogrodzie lepszy. Bez poganiania, bez tempa, bez krępacji. Ćwiczę chód, skłony, przysiady,
wymachy ramion i nóg. A także ćwiczę dłonie. Sekator to mój przyjaciel-masażysta. Na zachodzie lekarze zapisują na receptę ludziom z niedowładami pracę w ogrodach właśnie. Jak policzyłam kiedyś przetuptam z psem i do ogrodu w ciągu roku około 1000 km. Gdzieżbym tak, miała świadomie marsze i biegi trenować.
Nie jest źle.
Zapowiada się niezłe lato, ale póki co, tydzień zimnicy nas czeka. Trzymaj się ciepło.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Katkak 22:18, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Joluś dziękuję Ci za takie ciepłe słowa. To fajnie usłyszeć je szczególnie od kogoś tak niesamowicie utalentowanego jak Ty
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
jola54 23:09, 13 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Kasiu...ciepłe słowa, są zawsze inspiracją do nastepnych kroków, znam to z autopsjii....a Tobie należą się w szczególności. Bo zrobić "coś" z "niczego", to jest prawdziwa sztuka.

ps. Jak się wysyła buźki?...bo zapomniałam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 23:19, 13 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
DwukropekiliteręD-
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 23:43, 13 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
...udało się! dziękuję Haniu!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 23:53, 13 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
to Ty jeszcze nie spisz?, ja już wzięłam tabletkę na sen i zaraz padnę.
[i

a to moja mama, dla niej też założyłam ten ogródek. Pomaga mi w ogrodzie, a ma 84 lata
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 00:01, 14 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,miło poznać mamusię. chociaż na odległość, dziarsko się trzyma. Dużo zdrowia życzę.
Ps. Czy to wnętrze domku ogrodników? Miło u Was.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies