Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 21:49, 05 maj 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! dziękuję za rady, jesteś jak zwykle niezastąpiona, zrobię tak jak ....pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 22:12, 05 maj 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dzisiaj przykryłam trochę ogrodu, włókniną, gazetami i folią, bo ta noc u nas ma być z mrozem -2 . Żałuję że nie zrobiłam zdjęć, ponieważ ogródek wyglądał śmiesznie.Zrobiłam kilka zdjęć ostatnich tulipanów i nowego zakupu.

ta największa donica ma pojemność ok.8L. Zapłaciłam za wszystkie 48zł, to była okazja...
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:16, 05 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś zapomidorowałam szklarenkę do pełna. Ale dyń jeszcze nie wysiałam. Zajęłam się płoszeniem mszyc i innych robali. No i podlać trzeba było. I dzień zleciał nie wiadomo kiedy.
Teraz zaglądam po innych ogrodach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 22:18, 05 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cudowna okazja! Donice w moim guście. Gdzie tak tanio sprzedają?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 22:44, 05 maj 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
A tak odpoczywałam w niedzielę.
Nie lubię hałturzyć, ale :"dla chleba Panie dla chleba" i dla ogródka.....

Wychodowałam sama w ubiegłym roku w doniczce na parapecie, a teraz przesadziłam do skalaniaczka,bo się rozrósł i piękne ma przyrosty.
Mam pytanie: Czy to jest cyprysik?

Moje ostatnie tulipanki
Pozdrawiam serdecznie wszystkich..buziaki!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:54, 05 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zdolna jesteś. Nie tylko obrazki super ale i "chojaczek" uroczy. Nie podpowiem Tobie co to za jeden, bo na iglakach w ogóle się nie znam, Wiem tylko co to jodła, co to sosna i modrzew. Reszty nie rozróżniam.
Chyba jest wątek rozpoznawanie iglastych roślin. Tam wstaw zdjęcie z pytaniem.
Tulipanów miałaś różnorodność.Ja tylko kilka, w tym roku.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 23:10, 05 maj 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Jeśli będziesz chciała te moje duże czerwone tulipany, to wyślę Ci w sierpniu cebulki, bo mam ich dużo.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 23:15, 05 maj 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
No popatrz Haniu! mój ogródek ma równo roczek, a już się robi kolorowo i przytulnie. Tylko gapa ze mnie bo nie zostawiłam grządki na selery i pory i chyba posadzę między kwiatami, jest tam jeszcze dużo mniejsca,pory mają ładne liście, jak irysy, a selery jak piwonie...co Ty na to?
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 23:22, 05 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oczywiście, że możesz posadzić. Ja między kwiaty wsadzam fasolkę szparagowa i też ujdzie.
Kto zabroni naczelnemu ogrodnikowi "mieszać" na grządkach?
A donicami się nie kłopocz, nie potrzebuję do ogrodu, bo za ładne, Na balkon donic nie wypełniam, bo mi wiatr wywiewa kwiatki. Stoi jedna wielka z pelargoniami i dosyć. Ja więcej poza domem latem niż w domu.
Ale ładne są ,fakt.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
12:40, 06 maj 2014
jola54 napisał(a)


Wychodowałam sama w ubiegłym roku w doniczce na parapecie, a teraz przesadziłam do skalaniaczka,bo się rozrósł i piękne ma przyrosty.
Mam pytanie: Czy to jest cyprysik?

Wydaje mi się, że to jest świerk biały Conica, lubi kwaśną ziemię i pełne słońce. Czasami atakują go przędziorki, wtedy brązowieją i opadają mu igły, więc trzeba często przyglądać mu się z bliska.
Ładne, małe, drzewko, które rośnie powoli.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies