Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 21:57, 25 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu, Beatko, Kasiu, - kochane z was dziewczyny. Potraficie we wszystkim dostrzec piękno,podtrzymać na duchu i docenić pracę innych, chociaż może nie zawsze w doskonałym wydaniu. I dla mnie, to właśnie liczy się najbardziej. Pozdrawiam i kwiatuszki dla Was ślę.....

Nie wiem co to za roslinka, w ubiegłym roku dostałam malutką,
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:12, 25 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
To jest serduszka wspaniała. Jest jeszcze serduszka wyniosła.
Jak ktoś ma gorsze samopoczucie, to musowo pocieszać. Innej opcji nie ma.
Miłego odpoczynku w ogrodzie i może uda się coś pomalować?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 22:35, 25 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
A tak mi obrodziły w tym roku tulipany

mam na działce trzy stare wiśnie, zakwitły przecudnie, ale czy będą owoce?

to jedyne większe drzewa - inne są malutkie,ale też kwitną
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 22:41, 25 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Ci Haniu za podpowiedź, bo trochę głupio nie wiedzieć jakie ma się rośliny. Dostawałam malutkie sadzonki od znajomych, ale nie pozaznaczałam i teraz wychodzą z ziemi a ja nie wiem co to.Sporo mam tego i jeszcze będę pytać nie raz.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:46, 25 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oczywiście służę pomocą w razie czego.A pytać nie wstyd, wstyd kraść.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BASIA8 22:02, 26 kwi 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Jolu fajną Masz Rodzinke - piękne kwiatuszki pokazałaś - Święta spędziłaś miło i sympatycznie - tak trzymajcie Pozdrawiam Serdecznie i dużego Buziaka przesyłam Po weekendzie majowym postaram Ci się przesłać paczkę - pamiętam Kochana każdego dnia o Tobie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
bartek_luberda 22:26, 29 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Ogrodowisko z depresji mnie wyciągło Tak miło jak się ktoś odezwie i pamięta Pozdrawiam Piękne tulipanki
____________________
Ogródeczek
monteverde 00:46, 30 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Jolu wpadłam z rewizytą, działeczka widzę rozkwita coraz bardziej, więcej nasadzeń które pięknie kwitną, w moim warmińskim ogrodzie sama prowizorka jeżeli chodzi o różne sprzęty ogrodowe ja to nazywam recyklingiem nawet trzepak służy mi za pergolę dla róż i powojników, winnik zmienny i cytryniec też z niego korzystają rób dużo zdjęć roślinom aby zimą móc je oglądać wtedy szybciej zima przeleci, ja przynajmniej to praktykuję pozdrawiam serdecznie i zostawiam goździk chianti i dzwonek torpedo, może zainspirują Ciebie do stworzenia kolejnego pięknego obrazu

Aha a jak tam nałóg? mnie się tylko częściowo udało jeżeli można to tak nazwać, palę o wiele mniej i słabe, może drugie podejście będzie bardziej udane
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jola54 23:21, 30 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witajcie kochani...dzisiaj drugi raz kosiłam mój trawo-zielnik, zwany trawnikiem. Jeszcze mi ręka drży od spalinowej kosy, Ale myślę że już tak szybko nie odbije,bo moje ręce nie wytrzymują koszenia co kilka dni. Na moich rabatkach nie mam już miejsca na sadzenie roslinek, a jednak ciągle coś wtykam, bo ciągle coś dostaję nowego, dzisiaj sadziłam dalie karłowe czerwone,jutro dokończę sianie ogrodu warzywnego,i mam problem, bo kończy mi się miejsce na warzywniaku, a chciałabym posadzić jeszcze pomidorki koktailowe, paprykę i dynie. Mam do was pytanie: czy sadziłyście dynie lub pomidorki w donicach? bo takich mam dużo po iglakach i są duże ok 10L. mam mały kompostownik z czterech palet. może tam dynie?.Poradźcie mi,- proszę, bo te dynie są dla mamy, bardzo lubi zupę z dyni. Ja nimi lubie dekorować ogród.I jeszcze jeden problem: po raz pierwszy zakupiłam 5 krzaków róż, pieknie się przyjęły, ale są już na nich zielone robaczki, to chyba mszyce. Ktoś radził na forum żeby pryskać octem, a może się mylę? Pomóżcie proszę....pozdrawiam- buziaki!

____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 23:31, 04 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Możesz dynie na kompostownik wysadzić, tylko kłopot z kolejnymi wrzutami do niego. Może największe donice wykorzystaj na sadzenie i pomidorków, i dyń. Tylko musi być dobra ziemia, a nawet sam kompost.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies