Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Margarete 00:52, 09 sie 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Jakie piekne masz te róże Mariolko...a o hortkach juz nie wspominam bo bosskie.......ile lat maja twoje vanilki? ja sadziłam swoje jesienią w szpalerze , rosna w pólcieniu ale tylko 3 z 6 mają kwiaty, na razie sa białe - nie moge sie doczekac az zaczną zmieniac kolor.
Buziaki i pogody na weekend zycze !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
bociek 20:29, 09 sie 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Dzien dobry psze Pani

Sie dosc daleko cofnelam i widzialam biala lawende, co o niej sadzisz? Warto? Nie jest za... mdla? Za to rozchodniki cudnie dorodne
A zawilcow wiosennych zazdroszcze, szukam od dosc dawna i jakos nie moge dobrze trafic.

Pozdrowka zostawiam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
popcorn 20:36, 09 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, ale busz! Jak szybko wszystko Ci urosło! Niesamowite
Trawy teraz przesadzasz, dzielisz, nie boisz się? Ja wykopałam łysiejącą rozplenicę, podzieliłam ją i chyba wszystkie padną, suchutkie, tylko nieliczne zielone źdźbła. A taka była cudna

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 23:30, 09 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko Twój nowy ogród juz wygląda na stary . Pięknie Ci wszystko rośnie i okazuje sie ze super skomponowałas roślinki. Pieknie jest. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 22:24, 10 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgoś, kilka róż to nowe nabytki. Te, które już rosły wcześniej zabrały się za drugie kwitnienie. Ale wilgotne i gorące lato nie oszczędza roślin, troszkę chorują nie tylko róże, ale nawet lawendy, z którymi do tej pory nie miałam żadnego problemu.
Vanilki mają dwa lata, przesadzałam je ze starego ogrodu.

Bociuś dzień dobry
Biała lawenda mnie rozczarowała w tym roku, bardzo słabo odbiła po zimie, po kwitnieniu przycięłam i jest do... w ogóle nie daje nowych przyrostów. Mam stary krzaczek na skalniaku w starym ogrodzie i ten kwitnie drugi raz w najlepsze. Myślę, że to kwestia gliny, na ciężkiej glebie nie będzie dobrze rosła, nawet wzbogaconej kompostem, piaskiem i dolomitem. U mnie w każdym razie padła.
Zawilców wiosennych nie trafiłaś w ogóle, czy nie chcą rosnąć? Sadziłam wczesną wiosną, długo się zbierały i tak naprawdę dopiero teraz widać ładne kępki. Jeśli chcesz...?
Siałam driakiew wiosną, będzie miała białe kwiatki


Karolino, trawy przesadzam, ale nie dzielę poza Ice dance, jest nie do zdarcia Chciałam podzielić LM ale Bociek mi odradził Dzieliłam Litle Bunny ( jeśli nie mylę nazwy) w ubiegłym roku, do końca wyglądały jak suche, po zimie ruszyły. Nie wyrzucaj swoich rozplenic. Poczekaj do wiosny.

Bogdziu, bardzo miła jesteś, ale ja widzę, że jeszcze sporo czasu upłynie, zanim będzie dobrze. Nie mogę ruszyć z pozostałymi sprawami, budowa trwa

Jedyny kwiatek Rubensa kupionego wiosną
____________________
Dwa ogrody
Nikita 23:40, 10 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Oj, Mariolko u ciebie jak zwykle ślicznie. Przecudny ten bukszpan w trawkach !!!
Buziaki i miłego tygodnia życzę
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
monteverde 23:53, 10 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, nie liczyłam...

Mariolu policz cosik ta Twoja Pomponelka bladzieńka, moja bardziej różowa można powiedzieć, że ciemna
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Anita1978 08:43, 11 sie 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Piękne rabaty! Z hortkami zachwycają! Śliczne połączenia! Masz rękę!
Pozdrowka!
____________________
ogródek Anity
Milka 12:53, 11 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457



Jedyny kwiatek Rubensa kupionego wiosną


a ja nie doczekałam żadnego, wyrosła plątanina zieleni, na kilka metrów, a kwiatów ani jednego, dziwne...zatem ciesz się tym jednym
co do białej lawendy, też ją mam i raczej uważam, że ma słabszą kondycję, niż te fioletowe, ale skoro już jest, to ją zostawiam...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:57, 11 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i niespodzianka, powojnik Rubens prezentuje swój pączek, doczytałam, że on kwitnie na pędach dwuletnich


no to teraz rozumiem, czemu mi nie kwitnie, w takim razie za rok, powinno byc odlotowo
podziwiam Mariola vanilki, są cudowne, mam tylko jeden krzaczek, chyba wezmę ich więcej, albo pobawię się w rozmnażanie
A tak w ogóle, piękne zestawienia na rabatach, gęsto i bogato, slicznie, w nowym juz tak dojrzale jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies