Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

monteverde 11:52, 14 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Karolino, dzięki w szkółce byłam, kupiłam buki i cisy. Jeżówek nie widziałam. Za to były varelle, ale cena poza moimi możliwościami. Klona nie wybrałam za niskie, ten mój jest szczepiony na wys. 2.10.
Białą lawendę wyrzucam, bo słabo przezimowała i nie odbiła po cięciu i przesadzeniu.
Bogdziu, dziękuję za pamięć
Mirella w detalach może i ładnie, a ogólnie to jeszcze... łapię się na tym, że po całym dniu w nowym ogrodzie wracam do starego i tu łapię oddech, zapach drzew, lasu, tego długo nie będzie w nowym... jeszcze wygwizdów jest...
yolka vanilki szybko w tym roku nabrały purpury, limki lada moment zaczną się przebarwiać. Róże powtarzają... jeszcze kilka z listy zakupów różanych jesienią i więcej ich nie upchnę








Pięknoty, a 2 i 4 zdjęcie to są jakie róże? pozdrówka aha ten Etoile powojnik to bylinowy?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dzidka 22:44, 14 sie 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
paniprzyroda napisał(a)
Kwitną sadzone w lipcu powojniki, małe ale radzą sobie nieźle, niektórym już skończyły się bambusowe podpórki, muszę wymienić na wyższe Posadziłam je jako towarzystwo dla róż, z którymi w przyszłości mają się piąć po pergolkach.
Etoile Rose





Widzę, że i Ciebie dopadła powojnikowa 'namiętność'
____________________
Dzidka - To właśnie tu
paniprzyroda 13:49, 15 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, właśnie zwróciłam uwagę, że wybrałyśmy te same powojniki u mnie to niewątpliwie wpływ Vivy, Dzidki i Poziomki, bo w ich wątkach wypatrzyłam te cudeńka w połączeniach z różami. Poza tym wydaje mi się, że one są łatwiejsze w uprawie od wielkokwiatowych. W starym mam różowy i niebieski nn już parę lat i radzą sobie Wszystkiego dobrego przy święcie
Dla Ciebie


Karola, odpowiedziałam u Ciebie Udanego wyjazdu

Aniu, drugie zdjęcie to świeża Pastella, a czwarte to nn kupiona na rynku w lipcu, zaczyna drugi raz kwitnąć, może będziesz wiedziała, jaka

i ta sama w pączkach

Kiedyś Viva prosiła o więcej fotek tej różyczki, mam ich cztery sztuki

Dzidko w mojej powojnikowej namiętności masz swój udział
a to jeden ze starych wielkokwiatowych, powtarza kwitnienie



____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 14:08, 15 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
[b]


Robi wrażenie Aż mus zacytować..... pięknie.. pierwszy plan i ten w oddali..... warto było zajrzeć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 14:16, 15 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
dalia o ciemnych liściach

bardzo wdzięczne w purpurze dalie z siewu, wystarczy zebrać te nasionka i wysiać wiosną bezpośrednio do gruntu

limonkowa cynia

pod miłorzębem, widoczna jeżówka rośnie tam już kilkanaście lat, z niej wysiewałam wszystkie zwykłe różowe
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:04, 15 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu Mała Mi dzięki; najstarsza, trzyletnia limka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, tu w duecie z ostrokrzewem, miałam go przyciąć wiosną, teraz poczeka do grudnia,

czerwieni się dereń, gałęzie uginają się od owocu

a specjalnie dla Ciebie coś takiego, dostałam małą sadzonkę jesienią, zimowała w domu, ale nie wiem co to jest?
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 15:56, 15 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tego kwiatka nie znam...

Ale oczami już widzę tę derniówkę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:11, 15 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, właśnie zwróciłam uwagę, że wybrałyśmy te same powojniki u mnie to niewątpliwie wpływ Vivy, Dzidki i Poziomki, bo w ich wątkach wypatrzyłam te cudeńka w połączeniach z różami. Poza tym wydaje mi się, że one są łatwiejsze w uprawie od wielkokwiatowych. W starym mam różowy i niebieski nn już parę lat i radzą sobie Wszystkiego dobrego przy święcie
Dla Ciebie


Dzięki za ten cudny bukiet. Ja też ściągnęłam od Vivy Betty Corning ale pozostałe to juz sama wybierałam na konkretne potrzeby. Miłego weekendu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ania74 22:15, 15 sie 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Hortensjowy szpaler wymiata! Jest przepięknie!
Mój Emek dostałby skrętu kiszek z zazdrości, jakby zobaczył tyle derenia. On nalewkarz jest
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
paniprzyroda 22:35, 15 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, dereniówka jak zwykle, będzie się robić

Bogdziu

Ania74 przed szpalerkiem limkowym będą zmiany jesienią lub wiosną. Uśmiałam się serdecznie z komentarza o dereniu. Wilgotne i ciepłe lato sprzyjało utrzymaniu owoców. Ponadto w pobliżu jest pasieka, co ma niebagatelne znaczenie dla ilości owoców. A krzewów dereni w starym ogrodzie jest kilka. Pozdrów męża, nalewkami u nas ja się zajmuję
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies