Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 08:09, 24 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
nieczasowa jestem...

Gabriela dereń potrzebuje trochę czasu, aby zacząć obficie owocować, w zależności od wielkości zabiera mu to kilka lat. Mam na myśli ilość owoców na nalewkę
Karola, trawkę wykopiemy, jak będziesz
yolka - dziękuję mam dla Ciebie fajne zdjęcie, wstawię w wolniejszej chwili
an_tre - nalewka z pigwowca bardzo aromatyczna i smaczna jeżeli owoce obiera się ze skórek to obierki i gniazda nasienne można wykorzystać do zrobienia galaretki, pychota
Aniu Monte, może nie szaleję w ogrodzie, to drobne zmiany, które cały czas uskuteczniam. Ogród młody, budowa trwa, nie mogę myśleć jeszcze o ostatecznym szlifie i dodatkach tworzących klimat
barbara_kraj... trawa to Buchanani miękka, pokładająca się, o łodyżkach sztywniejszych, stojących to Bronze Form, mam jeszcze jedną, nie mogę z panem, który je sprzedaje uzgodnić właściwych nazw, bo ich nie pamięta
Agnieszko - nasionka doszły, już posiałam, dzięki, fotkę obejrzałam
Agania, gęsto jest w nowym, ale tylko buki będę sadzić, jak troszkę zżółkną im liście, bo rosną w gruncie, bez doniczek
z tegorocznych wysiewów wreszcie zakwitła jednym kwiatkiem

gaura nie powala obfitościa kwiatów

w rozchodnikach trafił mi się biały, trzeba będzie go wiosną podzielić

Mała Mi - dziękuję do metamorfoz przymierzę się zimą, teraz czasu brak... Mrs John Laing podziwiany u Ciebie rośnie już u mnie, maleństwo, ale kwitnie

Pszczelarnia - o tym powojniku pisałam w wybranych miejscach rzeczywiście nie potrzeba pielić, o to mi chodziło ale reszta do pielenia, bez kory chwasty rosną, ale priorytety inne są...
Tess mam nadzieję, że powojniki będą rosły, chociaż obserwuję atak mączniaka, wycięłam wszystkie floksy, które go nagle dostały
____________________
Dwa ogrody
Krys 08:20, 24 sie 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Szkoda,Mariolka,że Cię nie będzie Pamiętaj o listwach zewnętrznych przy ocieplaniu!!! pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
paniprzyroda 08:32, 24 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jeszcze białe



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:34, 24 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krys, listwy zamówione. Miłego dnia
____________________
Dwa ogrody
monteverde 09:45, 24 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
AgnieszkaW napisał(a)
Mariolko - Cnautię Macedonicę wstawiłam u siebie

A ja wstawię u Ciebie żebyś miała na własne potrzeby i nie szukała pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 11:27, 24 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, dziękuję, właściwie to kwiat podobny jest do białej driakwi kaukaskiej. I dobrze, bo podoba mi się bardzo, jedna i druga
____________________
Dwa ogrody
zawitka 11:59, 24 sie 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Mariola ta piwniczka urocza zawsze mi się taka marzyła ale tyż nie mam gdzie ją zrobić a zresztą dla dwojga to i jiż nie potrzeba Pobuszowałam trochę u Ciebie i wiem że masz trytomę lubię ją ale w tym roku kwiaty były słabe czy to się jakoś pielęgnuje inaczej ?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 11:25, 25 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne trawki i rozchodniki a obok białego taki tez jakiś inny masz, jakby lawendowy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 21:17, 25 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
zawitko żółtą trytomę mam od ubiegłego roku, przesadzałam ją kwitnącą, dała radę Nie zajmowałam się nią specjalnie, dość długo kwitnie i miała sporo kwiatów jak na młodą roślinę. Podobno nie lubi ciężkiej ziemi, a u mnie glina, dodałam jedynie kompostu. Widziałam, że Danusia ja sadzi w Ogrodzie z lustrem

Milka, rozchodniki różowe Widuję od kilku lat w jednym miejscu piękny lawendowy rozchodnik, rośnie niesamowicie, aż mam ochotę zatrzymać się i poprosić o sadzonkę, ale mi głupio
____________________
Dwa ogrody
popcorn 13:46, 26 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale kwiatuszki cudne
Mariolko, pokażesz swoje trytomy limonkowe? Widziałyśmy na targach w niedzielę, ale one podobno przemarzają? Jakie masz doświadczenia?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies