Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:26, 23 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nikito, kopiuj do woli Jeszcze się zastanawiam, czy zostawić hiacynty, czy wykopać. O dereniu u Ciebie. Mam nadzieję, że na majówkę dotrę, o ile dobrze pamiętam, to miała być 1-go?
Aniu, dzięki Tobie wiadomości o bylinach sprawdzam właśnie w tym źródle wiedzy. Jednak brunnera między horti się nie sprawdzi. Posadziłam swoje młode siewki w kilku miejscach w nowym, będę je obserwować. Drugi grujecznik jeszcze nie rozwinął listków
____________________
Dwa ogrody
Kindzia 09:46, 24 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mistrzostwo świata...te szafirki z różowymi hiacyntami!!! Pięknie razem wyglądają.

Szykuję się do siania dalii Ciekawe co z tego wyjdzie

P.S. Ostatnio, jak byliśmy w Przytoku, widziałam takie lawendowe sasanki jak Twoje...ale jedna była i nie wzięłam...żałuję teraz, może by mi się rozsiała.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 21:04, 24 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Nikito, kopiuj do woli Jeszcze się zastanawiam, czy zostawić hiacynty, czy wykopać. O dereniu u Ciebie. Mam nadzieję, że na majówkę dotrę, o ile dobrze pamiętam, to miała być 1-go?


U Kasi 1 maja , chyba ze jutro cos sie zmieni ale pewnie nie. Rozumiem ze bedziesz???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 21:14, 24 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Nikito, kopiuj do woli Jeszcze się zastanawiam, czy zostawić hiacynty, czy wykopać. O dereniu u Ciebie. Mam nadzieję, że na majówkę dotrę, o ile dobrze pamiętam, to miała być 1-go?
Aniu, dzięki Tobie wiadomości o bylinach sprawdzam właśnie w tym źródle wiedzy. Jednak brunnera między horti się nie sprawdzi. Posadziłam swoje młode siewki w kilku miejscach w nowym, będę je obserwować. Drugi grujecznik jeszcze nie rozwinął listków

a nie masz z tamtego roku zdjęcia? bo ja mam jednen grujecznik, ale bardzo późno puszcza listki i one są jak serduszka i kolor maja żółtawy, a może to nie grujecznik i mnie zrobili w ciula rośnie u mnie już 3 sezon chciałam porównać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewsyg 21:32, 24 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Hiacynty z szafirkami przecudne. Świetnie wygląda tak ilość, jeszcze bardziej widać ich piękno.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Zielona 23:22, 24 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ależ pięknie! Ile kwiatów! Najbardziej jednak wzdycham do sasanek, bo w Jurajskim, u Margarete i u Ciebie tak pięknie puchato wyglądają dorodne kępy. Koniecznie muszę je posadzić.

PS W odpowiedzi na post u mnie: Proszę Jesteś moją Panią Przyrodą, jakkolwiek się to kojarzy innym, to dla mnie... jesteś łagodnością w kwietnym wianku
paniprzyroda 23:38, 24 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, szafirki jeszcze kwitną, ta wstążeczka ma ok. cztery metry Sasanka rozsiałaby się na pewno, moje też będą się siały, ale siewek nie ruszam przez pierwszy sezon, a w drugim po przesadzeniu już kwitną. Dalie siać będę na początku maja, warzywka również, bo na razie w warzywniku rezydują sadzonki leśne Część dalii z karp posadziłam wcześniej do doniczek i już rosną, ale dopiero po zimnych ogrodnikach pójdą do gruntu.
Bogdziu, pisałam u Ciebie, do Kasi-Luizy wybieram się 1-go, 2-gi mam zajęty. Chyba muszę w tym roku coś sypnąć pod magnolię, kwitnie nierównomiernie, na razie tylko górą, część kwiatów jeszcze w pąkach. W nowym jeszcze malutka, ale dwa pączki ma



Aniu Monte, ten mój drugi grujecznik ma duże, sercowate, ciemnozielone liście, chorował w ub. roku i fotek mu chyba nie robiłam. Zdaje się, że go zidentyfikowałam, ale gdzie ja to zapisałam? Kto to wie tutaj pokazywała go Karola
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/45/453867/original.jpg

brunnera w starym





ewsyg- Ewo, szafirki rzeczywiście sprawiły mi miłą niespodziankę, dwa lata temu zamawiałam cebulki, jesienią znów przesadzałam, mnożą się Dziś wybrałam rządek czosnków do doniczek, bo znów kopię to moje narzędzia, z którymi się nie rozstaję drugi rok, wąski szpadelek do bylin jest niezastąpiony


zakwitły dwa pędy cesarskiej korony, jednak w sierpniu trzeba ją koniecznie przesadzić


____________________
Dwa ogrody
Zielona 10:34, 25 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mariolu, czy mogłabym uśmiechnąć się do Ciebie po zawilca gajowego? I czy myślisz, że poradzi sobie pomiędzy jeżówkami? Chciałabym, by wiosną, zanim ruszy jeżówka, coś kwitło pomiędzy jej kępami. Tylko, czy w sezonie zawilec poradzi sobie w cieniu kwiatów echinacei?
yolka 16:46, 25 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Szafirkowo mnie zachwyciło, szfirki mam i bunerę też mam i bardzo lubię jej niebieskie kwiatki, też już jestem po kancikowaniu trawnika, w jednym miejscu tylko musze jeszcze dociąć
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
monteverde 17:17, 25 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariolu moj wygląda tak a może to nie grujecznik? listki puszcza pod koniec maja

Karoli jakiś inny znasz się na nich?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies