Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

barbara_kraj... 23:55, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No to zlało Ci ogród sowicie. U mnie ledwo, ledwo.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Kuklik 23:56, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Twoja magnolia piękna po deszczu, mojej Jolanthe ulewa połowę kwiatów pozbawiła płatków, a to jej pierwsze od sześciu lat udane kwitnienie...

Dobrze, że do Ciebie zajrzałam, napisałaś o agapantach i przypomniałam sobie, że moje ciągle w garażu (!). Całkiem o nich zapomniałam Jutro muszę zobaczyć czy jeszcze żyją...
Buziaki zostawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
jankosia 08:40, 27 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mariolu a ty wiesz że ja chyba straciłam jedną brzozę pożyteczną? Wtedy kiedy ci pisałam że ratowałam brzozy podczas tej strasznej wichury kiedy to palikowałam je uważając czy mi coś na łeb nie leci a potem cała noc w strachu czy się utrzymają. Wszystkie miały lekko naderwane bryły ale teraz widzę że jedna nic nie puszcza i wygląda na suchą :'( Gdzie ja teraz znajdę taką samą na podmianę? Do dooopy ten nasz klimat teraz A tak już się ładnie robiło przy nich... Gdzie oprócz tracza mogłabym znaleźć duże sadzonki w Łódzkiem? Mają z 5 metrów wysokości i grubość pnia jak przedramię dziesięciolatka. Jakbyś na coś takiego trafiła podczas zakupów to daj znać proszę. Miłego dnia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Margarete 15:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zazdroszczę pożądnego deszczu, u nas pokropiło troche i to nawet długo ale lekko padało, a ponieważ sucha wiosna od dłuższego czsu jest i po suchej zimie to jak wieczorem dzieliłam carrexy evergold to pod roslinkami sucho jak w popielniku....
Do zobaczenia w piątek - czy podjedziesz najpierw moze na chwilke do mnie Mariolko ? wrzuce adres na pryw.To tylko rzucisz okiem na ogród to potem razem pojedziemy do Kasi ? ode mnie do Kasi przez las jest jakies 3-4 minuty drogi autem. Zpraszam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 17:42, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Napia 08:31, 28 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękne ogrody, przemiłe klimaty i cudne niebieskości. Sasanka mnie zauroczyła, ale największe wrażenie zrobiła olbrzymia lipa z pierwszego ogrodu. Wspaniała!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
paniprzyroda 14:59, 28 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, nie cuda, ale takie tam Brunnera kupiona
Zielona, kwiatuszki u judaszowca jeszcze słabo widać, może po południu coś ustrzelę
Jankosia - faktycznie pomyłka. Latem słońce przypala mu liście, albo jakiś grzyb go dopada, muszę zainterweniować w tym roku w porę. Rośnie u mnie trzeci rok, nie okrywany na zimę, ale to dwie ostatnie zimy, więc łagodne. Przyrasta wolno, wielkością nie martwię się na zapas. Przykro mi, że brzoza padła. U nas nie widziałam dużych. Muszę pojechać za Koło po klona na jesieni, ale zawsze mi nie po drodze, może tam będą mieli? Będę pamiętać.

Magnolia rośnie u mnie ok. 17 lat, posadziłam ofiarowany patyczek wielkości 15 cm, oczywiście siewka. Nigdy nie przemarzła, ale zakwitła chyba po dziesięciu latach, nie znam odmiany, delikatnie podcinana dołem, chociaż tego magnolie akurat nie lubią.
tutaj już straciła część płatków po burzy



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:19, 28 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, deszczu starczy, wczoraj intensywnie sadziłam, przenosząc kolejne byliny ze starego do nowego, chyba tego nie skończę
Kukliku, moja malutka magnolia w nowym też jeszcze nie kwitnie, trzeba poczekać, a Ty mogłaś się cieszyć dłużej kwiatami swojej, zawsze jest dylemat z deszczem, albo za mało, albo za dużo
Małgosiu, już się umówiłam z Danusią, wstąpimy najpierw do Ciebie, adres mam
Pszczelarnio, pamiętam
Napia, dzięki, lipa w młodych, koronkowych listkach



zabrałam z lawend wszystkie krokusy, już rosną w nowym miejscu, po sasankach jest czas dla narcyzów i tulipanów, chociaż tych ostatnich niewiele u mnie, białych narcyzów jesienią dokupię więcej, są takie szlachetne



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:13, 29 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Po deszczu sadzenia ciąg dalszy
pod magnolią w starym


i myślę, gdzie by tu je wcisnąć tak, by za rok znów nie przesadzać


tutaj raczej już się nie da


poza tym rano zauważyłam w kilku miejscach kępki czegoś wychodzącego z ziemi, za nic nie mogłam skojarzyć, co to jest, kiedy już prawie wieczorem przymierzałam się do fotki i szukania pomocy na O ( męczyło mnie to) nagle mnie olśniło, to rozwar, zupełnie o nim zapomniałam, późno się pokazuje.

nowość, przynajmniej dla mnie to kamasje, ciekawe, czy rzeczywiście będą błękitne, kolor pąka raczej na to wskazuje




____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 22:22, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, a gdzie masz posadzonego jastrzębca pomarańczowego(chyba dobrze zapamiętałam nazwę tej sadzonki z ciekawymi liśćmi od Ciebie)?

Informuję, że Tiarella ma wiele pędów kwiatowych i ładną tworzy kępkę. Fotki nie wstawiam, bo byle jaka.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies