Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Kindzia 17:01, 11 maj 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mariolko masz busz! Ale będzie się działo jak to wszystko jeszcze urośnie i zakwitnie

W sobotę dalie wysiałam, ciekawe czy mi się udało i wykiełkują...długo wschodzą? Mam przerywać jakby co?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Pszczelarnia 17:21, 11 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pani Przyrodo , będziesz w Kórniku?

Tiarelki - z moją coś dziwnego. Kwitnie siłą rozpędu. Liście zmarniały doszczętnie i ją wykopałam/wujęłam a tam resztka korzeni (a właściwie już bez korzeni) - nornica idzie na całego po rabacie.

Bylinowe ogrody - tak bardzo je lubię. A do tego jeszcze bukowe ściany - sama radość tutaj zaglądać.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:28, 11 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Cudowna wiosna, te tiarelki robia wrazenie, ta kamasja super na foto a jak w realu bo chodzi za mna
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agniecha973 22:46, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ależ piękne te kamasje! Kolejna niedoceniana roślina. Trzeba to zmienić. Tiarelki pokochałam i ja. Moje są mało spektakularne, bo podzieliłam na drobne. Wtykam pomiędzy umierającą runiankę licząc na godne zastępstwo.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 23:13, 11 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, Małgosiu, Joku dziękuję kamasję mam pierwszy sezon, więc moje doświadczenie jest zerowe. Liście ma niewielkie, nie to co u czosnków. Podoba mi się bardzo, zarówno kolor, jak i kwiaty. Są bardziej niebieskie, ale fotki zrobiłam dziś przy zachodzącym słońcu, wcześniej nie dałam rady. Przypominają mi takie rozstrzelone hiacynty Muszę pomyśleć o dobrej miejscówce dla nich, bo dotychczasowe miejsce było wymuszone potrzebą ich szybkiego wysadzenia do gruntu z doniczek. Wycięłam dziś liściory czosnkom i po kwitnieniu zabieram je w inne miejsce. A czosnki się namnażają, widoczne pojedyncze liście to z młodych cebul, bez kwiatostanów, tych liści nie wycinałam.




rosną pod judaszowcem, który wreszcie rozwinął pączki, skrzywił się i muszę go wyprostować
w tle widać ułożony placyk z kostki, szło mi wolno, jeszcze muszę dosypać piasek, dziś układałam kolejny fragment obwódki, w sobotę sprzątałam z pomocą chłopców taras z resztek budowlanych, ( przyczepka) bo budowa jednak trwa


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:48, 11 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anabell, tiarelkę białą mam również, o marmurkowych liściach, powinnam ją też rozmnożyć, ale czasu brak i fotki też dziś brak
Szafirków nie przesadzam co roku, te przed hiacyntami uporządkowałam po prostu z innego miejsca. Teraz już przekwitły i uciachałam badylki razem z liśćmi, ile się udało chwycić w rękę w ubiegłym roku również obcinałam im liście
zestawy bylinowe przesadzam do skutku, aż mi pasuje, bez względu na terminy i porę roku
Karola, zostaw buka, może jeszcze odbije, jeden z moich dopiero wypuszcza listki, a inne już dawno to zrobiły, może po prostu trudniej się aklimatyzuje, żeby nie było tak różowo, to pada mi sosna czarna, podejrzewam, że ma za mokro Rutewki rosną powoli, zostawić Ci doniczkę z moich?

Gabrysiu, dziękuję chyba wszystkie moje rabatki powoli stają się bylinowe, zaczynam szukać miejsca, kiedy chcę coś posadzić. Wstawiałam fotkę przechowalnika, ale jej nie widzę, jeszcze dużo roślin czeka na posadzenie docelowe
hosty w śladowych ilościach w nowym, muszą podrosnąć drzewa

lilaki zaczynają, trzecia fotka to kolor bardziej buraczkowy, a ostatnia to biały pojedynczy, silnie pachnie, wyrósł wysoko ponad żywopłot, przycinany od dołu, palibin jeszcze w pąkach, jeden różowy ani myśli zakwitnąć




Rench, nasienniki host zostawiłam na zimę, a że łagodna była, to pewnie dlatego pojawiły sie siewki, chociaż jak zbierałam nasiona do posiania w domu, to potrząsnęłam tu i tam o lawendzie odpowiedziałam u Ciebie, a na Twoje pytanie fotka
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:12, 12 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, dlaczego dalie mają nie powschodzić? Luzik, dadzą radę, swoje jutro będę siać nie przerywam

Pszczelarnio, do Kórnika pleciałabym jak na skrzydłach, ale do lipca nigdzie nie mogę się ruszyć, poza wyjazdem służbowym
Tiarelki szkoda, z nornicami walczyłam zimą.

Fragment bukowej ściany to w nowym dopiero rośnie, gdybyśmy mieli działkę wcześniej to posadzilibyśmy na niej te buki, zamiast po drugiej stronie drogi





Miro, o kamasji wyżej wierzę Tess na słowo, że się będzie rozmnażać, ktoś jeszcze na O sadził jej duże ilości jesienią, nie pamiętam, a chętnie zobaczyłabym,
masz piękną kalinę na pniu, moja malutka, ale dziś pachniała cudnie

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:39, 12 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aga, tiarelki dadzą radę, wiem to na pewno, tyle razy już je przesadzałam, dzieliłam oczywiście też, bo pochodzą od jednej porządnej kępki

mam jeszcze żuraweczkę, malutka, śliczniutka i dzieli się pięknie, ale wolniej przyrasta, również bezproblemowa, jutro zrobię jej fotkę, jak skończę układać kostkę w tym miejscu

dla Ciebie ciekawostka, rośnie już kilkanaście lat w tym zacisznym miejscu, z lewej lipa, z prawej świerki i daje radę, wyhodowany z nasion, poznajesz?

to te dwa chude patyki, sorry za jakość


drugi bodziszek, pierwszy był himalajski, ale zgubił kwiatek


Niezapominajkowy tydzień przede mną, wklejałam fotki i w międzyczasie swoje robótki uskuteczniałam
Dobranoc.
____________________
Dwa ogrody
Milka 15:37, 12 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też tnę liście szafirków, nie lubię ich.
Buki świetne co do sosen, pełno siewek mam, u mnie sie to okropnie plewi, mam czarną i niebieskie jakieś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:58, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieloszka sadziła kamasję w łanach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies