Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

magnolia 16:02, 12 maj 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ja tez bardzo lubię kamasje. Wg mnie najlepiej sadzić je półcieniu, wtedy dłużej kwitną.
Twoje są bardzo ładne.
A liście ich długo sa ładne, takie jezowate kępy.
Potem, w czerwcu zasychają.

____________________
Milka 16:16, 12 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O ja cię, a ja dałam do skrzynek, teraz muszę główkować
Magnolio, pięknie mi rosną liriope od ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 23:24, 14 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Irenko, przycięłam nie tylko szafirki, wczoraj obcięłam kwitnącą kostrzewę, pilnuję tego, by się nie wysiewała, bo nie lubię jej skubania,
a ponadto
podzieliłam i przesadziłam ostatnie żuraweczki, tu i tam poskubałam chwastów, popsioczyłam na żółknącą dalej sosnę, opryskałam buki, rozprawiłam się z zielonymi gąsienniczkami na orlikach, posadziłam wreszcie w starym dalie, wysiałam część nasion dalii i cyni, posadziłam część siedmiolatki w zielniku,
dzisiaj ukopałam do doniczek odrosty akanta, bo jednak odbija w starym miejscu, przycięłam radykalnie milin, bo wchodził już na budynek, a poza tym zabrałam mu starą podporę, potrzebna mi jest do zamocowania New Dawn w nowym, bo rośnie z niej potwórrr, tyczki leszczynowe odmówiły współpracy
i tak mogłabym jeszcze, każdy z nas o tej porze roku tak ma a nie piszę o tym, czego jeszcze nie zdążyłam zrobić

Gabrielo
, truskawka ozdobna kwitnie na różowo, poziomkówka na żółto


Ewo, dzięki, zajrzę na łany kamasji do Wieloszki
i trójlist chyba, rano widziałam jak kwiatek, był rozwinięty, po powrocie z pracy już się zamknął, kilka lat w jednym miejscu, sadzonka zaczyna wreszcie nabierać właściwych rozmiarów


Magnolio, dzięki, wobec tego wybrałam dobre stanowisko dla kamasji

Rubens kwitnie, owinięty wokół jednego palika po przesadzeniu jesiennym, ciekawe, jak go rozplączę, w przyszłym tygodniu maja być drewniane elementy na podpory dla niego i Laguny


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:36, 14 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Żółknące listki White Cover, następne przyrosty zielone, ale nie wszystkie, część znów żółknie, co może być przyczyną? Nawożenie było wiosną jak u pozostałych, raczej szkodników nie widzę, brak jakiegoś składnika? Żółte plamki z zewnętrznej strony listków, nie wzdłuż nerwu. Może ktoś wie?
____________________
Dwa ogrody
agniecha973 23:42, 14 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
paniprzyroda napisał(a)
Aga, tiarelki dadzą radę, wiem to na pewno, tyle razy już je przesadzałam, dzieliłam oczywiście też, bo pochodzą od jednej porządnej kępki

mam jeszcze żuraweczkę, malutka, śliczniutka i dzieli się pięknie, ale wolniej przyrasta, również bezproblemowa, jutro zrobię jej fotkę, jak skończę układać kostkę w tym miejscu

dla Ciebie ciekawostka, rośnie już kilkanaście lat w tym zacisznym miejscu, z lewej lipa, z prawej świerki i daje radę, wyhodowany z nasion, poznajesz?

to te dwa chude patyki, sorry za jakość



No nie mam pojęcia co to.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 23:51, 14 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To kasztan jadalny
____________________
Dwa ogrody
agniecha973 23:56, 14 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie znam samego drzewa. Myślałam, że ma kasztanowate liście, a tu jakieś do grabu podobne tylko wydłużone.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Rench 23:58, 14 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Z tym żółknięciem musisz zapytać doświadczonego szkółkarza.
Kliknij do pana Grzegorza Stypuły ze szkółki Rozaria.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:05, 15 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Jesso,jak kusicie tą kaliną. Kwiat przesliczny,dobrze że nie czujęzapachu,bo pewno jutro bym poleciała na zakupy
Nie wiem dlaczego,ale tę nalewkową wyobrazałam sobie jako jasną, koniakową
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 00:09, 15 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aga
Rench
, pewnie będę musiała kliknąć, poczytałam już w poradach, wątkach i nadal nie wiem, myślałam, że to przejściowe, a jednak objawy powtarzają się.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies