Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 00:22, 15 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
15 maja już, a więc Święto Niezapominajki

dla wszystkich zaglądających wobec tego zostawiam ten błękit

____________________
Dwa ogrody
Kindzia 08:59, 15 maj 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kusicie tym Rubensem na forum...ale bym chciała...tylko gdzie takiego potwora upchnąć???

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gabriela 22:02, 15 maj 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Żółknące listki White Cover, następne przyrosty zielone, ale nie wszystkie, część znów żółknie, co może być przyczyną? Nawożenie było wiosną jak u pozostałych, raczej szkodników nie widzę, brak jakiegoś składnika? Żółte plamki z zewnętrznej strony listków, nie wzdłuż nerwu. Może ktoś wie?


Czegoś takiego nie miałam na różach do tej pory. Myślę że to nie jest choroba, ani wirus, ani szkodnik. Żółknące liście są przeważnie objawem braku żelaza, chociaż wtedy żółkną całe, a nie końcówki. Spróbowałam psiknąć nawozem dolistnym.
Dzięki za informację o poziomkówce, mylą mi się z truskawką. Owoce tej poziomkówki są całkiem zjadliwe.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Anabell 23:56, 15 maj 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mariola - też mam na orlikach liszki, oprysk zrobiłam i zginęły. Na wysiew dali to nie jest późno? zdążą zakwitnąć?
Czytam co już zrobiłaś a ja ciągle do tyłu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Napia 00:17, 16 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Święto Niezapominajki jak miło popatrzeć na te błękity

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
barbara_kraj... 00:24, 16 maj 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, wreszcie się doczekałam! Żeleźniak wypuszcza pędy kwiatowe, ale tylko dwa!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
laurowisnia 10:36, 16 maj 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja też się doczekałam w tym roku, mój żeleźniak się postarał, dokupiłam nawet różowego.
Z różą wydaje mi się, że to niedobór manganu, porażone bardziej starsze liście, może za duże pH gleby i problem z jego pobieraniem, dolistnie oprysk nawozem chelatowym, tak doczytałam w mądrych książkach. Pozdrawiam weekendowo.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
paniprzyroda 23:54, 18 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, na Rubensa mus miejsce znaleźć
Gabrielo, nawóz dolistny będzie potrzebny, bo objawy nadal są, jutro muszę coś kupić.
Anabell, liszki zlikwidowane, dobrze, że w porę zauważyłam. Dalie wysiałam, najwyżej później zakwitną, ale to i tak kwiaty późnego lata i jesieni. Nie wysiałam natomiast cynii i mam nadzieję, że to jutro zrobię.
Napia- lubię niezapominajki i od pięciu lat organizuję to święto w pracy, przesłanie i idea jest mi bliska
Basiu, cieszę się z sukcesu z żeleźniakiem nie widziałam w sprzedaży różowego, a byłam 1.5 godz wczoraj na targach, coś kupiłam, ale pojedyncze sztuki w ramach niepohamowanego bylinowego kolekcjonerstwa
Laurowiśnia, kolejny sukces zdolnej ogrodniczki, cieszę się wraz z Tobą oprysk na róże planuję jutro.


W ogrodzie rozrastają się bodziszki, tutaj mój wieloletni i bezproblemowy korzeniasty z Louis Odier w pączku

i Geranium sanguinem Striatum

himalajski

wspaniały

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:28, 19 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ostatni bodziszek to chyba Renarda, pozostałe z nowych jeszcze nie kwitną, kępy wspaniałego kwitną nierównomiernie

a to nowy bodziszek po lewej, z prawej kuklik pełny o ciemnych łodyżkach, zdaje się, że Karola go ma, w tle jakaś odmiana knautii, podobno tworzy zwarta kepę

i jak już o zakupach poniżej to nie rdest, a bardzo go przypomina


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:52, 19 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
akant o ciekawych liściach




obiecane żuraweczki w nowym, pomiędzy bukszpanami posadziłam stipę


i orliki










____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies