Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

barbara_kraj... 01:14, 03 cze 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, ależ się u Ciebie dzieje!
Z Ice Dance też niedługo będę miała problem, i tak sobie myslę, że wyznaczę jej jeden zupełnie oddzielny pas ziemi. Niech się na nim rządzi.

Irys trawolistny jedyny w swoim rodzaju. Dumna jestem, że go mam.

Szałwię muszkatołową z sadzonek od Ciebie znów źle posadziłam. Obecnie jest wielka, a jak wypuści pędy kwiatowe, to pewnie ze 170 cm osiągnie!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 22:05, 03 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ogród bardzo wydoroślał od czasu gdy pierwszy raz byłyśmy u Ciebie a i ciekawych roślin uzbierałas mnóstwo ale Ty wyjatkowo zdolna dziewczynka jesteś wiec nic mnie tu nie dziwi bo wiem że wszystko potrafisz.Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 23:08, 05 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, trawkę posadziłam w poczekalni, najmłodsze kępki, te duże wszystkie wywędrują. Irysy trawolistne mam od niepamiętnych czasów, ale nieszczególnie dbałam o nie, teraz posadzone w nowym miejscu powinny się rozrastać. Mamy wiele podobnych bylin

Bogdziu, rzeczywiście, różnicę w ogrodzie widać, ale to chyba nie zależy od moich zdolności lecz chciejstw słabo kontrolowanych U Ciebie też taka susza?

Rośliny sadzone jesienią i wcześniej dają radę, a wczesnowiosenne przenosiny widać po nich od razu, liście więdną. Nawadniania brak, 2-3 godz. zabiera mi podlewanie wieczorem. Najgorzej z różami, takie podawanie wody odbija się im czkawką;( widać już pierwsze objawy plamistości, chociaż po krzaczkach staram się nie pryskać.

Wstawiam fotki bodziszków, w ramach porządków rabatowych








____________________
Dwa ogrody
yolka 23:12, 05 cze 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Bardzo podobaja mi się bodziszki z pręcikami. Ja mam tylko wspaniałego i himalajskiego, mus zdobyć różowego. Pozdrawiam i miłego weekendu zyczxę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 23:22, 05 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:46, 05 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Yolka, różowe z pręcikami to korzeniaste. Ten ostatni rośnie u mnie w ilościach hurtowych, dwa lata temu łódzkie dziewczyny dostały i już wydają jak tylko chcesz, to nie ma problemu. Miłego Dobrze, że jutro sobota, bo dziś w pracy byłam.
Jarzmianki z ubiegłorocznych siewek, zakupiona bordowa pokazała dwa listki i chyba na tym skończy swoją wegetację. W tym roku również pozbierałam siewki i dorastają sobie w doniczce.



biały ostrogowiec wreszcie zaczyna wyglądać, potrzebna mu była jednak zmiana miejsca


agapanty, dwa kwiaty ale po ubiegłorocznym dzieleniu to i tak sukces, bo w doniczkach dopiero po kilka kłączy

____________________
Dwa ogrody
Rench 23:56, 05 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Oooo,dobrze trafiłam,poproszę o identyfikację mojego bodziszka? Jest u mnie zapodany.
Szukam w necie i jak dla mnie neptyka,himalajski i wspaniały to wsio ryba

Tymczasowa podpórka dla New Dawn....hm,moja New to potworas olbrzymi,jak ją przełożysz na właściwą podporę ?Trudno mi sobie wyobrazić.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 00:04, 06 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
powoli ruszają piwonie, jednak nie wszystkie odmiany będą się zgadzać, jakoś nie widzę purpur i czerwieni; nadal pojedyncze już spore pąki zaschły, jednak trzeba było powtórzyć oprysk i w fazie pąka




moje ze starego ogrodu jeszcze skromnie

____________________
Dwa ogrody
Rench 00:09, 06 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
powoli ruszają piwonie, jednak nie wszystkie odmiany będą się zgadzać, jakoś nie widzę purpur i czerwieni; nadal pojedyncze już spore pąki zaschły, jednak trzeba było powtórzyć oprysk i w fazie pąka


[img

No popatrz,a ja kupowałam właśnie białe i zółte,a mam wszystkie karminowe
a żeby było smieszniej u trzech różnych sprzedawców i identyczny kolor dostałam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 00:27, 06 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Reniu, zajrzę, chociaż ja też z bodziszkami zaczęłam w ubiegłym roku na fotkach powyżej drugi to wspaniały, trzeci himalajski. Podpórka tymczasowa, ale solidna. Będę się martwić, jak będę przekładać, co szybko nie nastąpi. Wystarczy jedna sroższa zima, będzie się przycinać

Róże również powoli zakwitają, wbrew oczekiwaniom, pierwsza w całości pokazała się GertrudaJ, chociaż maleństwo sadzone jesienią, kwitnie kilkunastoma kwiatami, ale upały powodują, że szybko się osypuje


Chippendale kwitnie na najniższych pędach, fotki brak,
Louis Odier


a cała reszta w pąkach, pączkach i pączusiach

i cudeńko z jednego cienkiego kłącza
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies