Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 00:44, 06 cze 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Śliczne są błękitne bodziszki, mam do nich największą słabość. Piwonię mam podobną białą, pustą, z żółtymi pręcikami, zakwitła jednym kwiatem, wsadzona mała karpka wiosną.
Różowa od Ciebie zakwitła wielkimi kwiatami, ale już kończy spektakl, jest wczesna.
Irys, róże, piwonie - wszystkie naraz, jest cudnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 00:58, 06 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabrysiu, Ty u mnie, ja u Ciebie Bodziszki wspaniałe są wspaniałe i są od Ciebie
Piękne kępy porosły, chyba jutro je przytnę, bo tłoczno się zrobiło. Będą nowe sadzonki, na te bodziszki miejsce znajdę. Widziałaś ostrogowca? Teraz ma lepszą miejscówkę i ruszył. Ale Twoje to dopiero są olbrzymy, no i pozostałe kolory miodzio.
Faktycznie kwitnie prawie wszystko naraz. Jeszcze orliki, zaczęły liliowce, szałwie, lada moment ruszą przetaczniki, zaczynają dzwonki różnego autoramentu, naparstnice nareszcie bylinowy raj zakwita
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 01:08, 06 cze 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ostrogowce potrzebują trochę czasu, doczekasz się. Masz tylko białe?
W zeszłym roku przywiozłam niebieskiego bodziszka Rozanne, kwitnącego przez całe lato, zobaczymy, właśnie ma pierwsze kwiaty.
Kwitną jeszcze łubiny, wieczorniki, ciągle są kule czosnków - po prostu jest świetnie.
Tylko ta dzisiejsza noc czerwcowa - jaśminowa królowa coś zimna. Jutro ma być upał, więc może będzie jak trzeba.
Tymczasem - dobrej nocy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 01:23, 06 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pokażesz Rozanne? Ostrogowce mam tylko białe. Zapomniałam o łubinach, mam nowe kolory, trzeba zrobić fotki Jaśmin suszysz do herbaty? U mnie dopiero delikatnie się rozkręca, zarówno jaśmin jak i jaśminowiec. No i bez czarny lada moment na syrop trzeba będzie zebrać Za dużo zajęć, za mało czasu. A należałoby bez skrupułów chłonąć ten czerwiec wszystkimi zmysłami, zapamiętywać barwy i zapachy na zimowe dni.. Dobrej nocy Nocnym Markom
____________________
Dwa ogrody
Joku 12:51, 06 cze 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Podziwiam wasze róże z burzą pąków. Moje dopiero ruszają z poziomu zerowego. Dodam że bodziszki bardzo lubię i trochę odmian uzbierałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 08:59, 07 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joku, ciekawam Twoich bodziszków

rozwijają pąki kolejne piwonie



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:29, 07 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

czerwiec jedyny w swoim rodzaju z tą ilością kwitnących bylin, zaczęły kwitnąć dzwonki, w pąkach tojady i białe złocienie, kolejne irysy, po prawo biała White Cover, już bez przebarwień na liściach, zapączkowana niesamowicie, moja ulubiona róża, oprócz Edenki

rabata zakładana w ubiegłym roku cieszy mnie bardzo

piwonie wszystkie sadzone w ubiegłym sezonie, burzy kwiatów nie ma, ale tylko dwie nie zawiązały pąków





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:05, 07 cze 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
Krys 10:50, 07 cze 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Marola piekne piwonie,nowa rabata pelna kwiecia nie dziwie sie,ze Cie cieszy
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
an_tre 10:53, 07 cze 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Podziwiam Twoją kolekcję bodziszków, do niedawna nie zdawałam sobie ze są tak piękne i tyle odmian
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies