Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Dorota123 07:04, 09 lip 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Miałam deszcz - ogródek przeżyje.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
laurowisnia 11:04, 09 lip 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mój magnes tutaj się skierował, podziwiam byliny, krwawników zazdroszczę, przez ślimaki są u mnie nie do utrzymania, podoba mi się, że tak dużo jasnych róż.
Czekam na swojego pomponika.
W tym roku moja knautia białoobrzeżona się nie obudziła, a trzy lata już była.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Milka 13:48, 09 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mariola, twoje angielskie rabaty szaleją
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 21:52, 09 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ozanka i u mnie zaczyna kwitnąc, ona sie rozsiewa?-sama? czy trzeba wysiac w domu?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:22, 10 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, szkoda, że Cię jutro nie będzie;(
Gabrysiu, dobrze, że chociaż napisałam "chyba to to samo" i fajnie, że sprostowałaś
Za komplement dziękuję, to jest bardzo motywujące I przyznam Ci się na ucho że też lubię patrzeć na nie jako na pewną całość kolorystyczną.
Vivo, podlewanie było, dziś też Szkoda, że u Ciebie nie obyło się bez strat. Ale i u mnie dużo roślin podeschło, niemniej dobrze, że nie całkiem Poszerzania rabat nie będzie, ale korekta linii trawnika jak najbardziej, bo czekam z tym już od ubiegłego roku. Tak lepiej brzmi dla niewtajemniczonych Sporo bylin w tym tygodniu już wycięłam, liczę na powtórne kwitnienie.

Czekam, aż się rozwiną te kwiatuszkowe kuleczki

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:45, 10 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dorota123 - ten deszczyk uratował nasze ogrody
laurowiśnio, rzeczywiście, w tych pokazywanych częściach ogrodu przeważają jasne róże, są miejsca z żółtymi różami, z czerwieniami, purpurami, ale to młode nasadzenia i muszą troszkę podrosnąć, bo kwitły pojedynczymi kwiatkami, a np. Red Leonardo ma śliczny czerwony kolor, ale nijak go wiernie oddać nie mogę knautia białoobrzeżona potrzebuje okrycia na zimę, okrywałaś swoją? trzy lata to już duża musiała być, szkoda jej.
Irenko, angielskie rabaty to fajne określenie ale miło mi, że tak myślisz ogród jeszcze potrzebuje czasu by szkielet podrósł szczególnie cisowe kręgi, fragmenty żywopłotów i pojedyncze sztuki tu i tam
Bogdziu, nie zauważyłam, by ożanka sama się wysiewała, swoją mnożyłam z nasion, w ubiegłym roku kwitła, ale siewek nie było.

to zapasowa rabatka, część z roślin zmieni w przyszłości miejsce, przede wszystkim liliowce, pomponiki też tu są




jeżówki i u mnie zaczęły
____________________
Dwa ogrody
Rench 01:31, 11 lip 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda

jeżówki i u mnie zaczęły


Czy ja dostałam od Ciebie,właśnie takie prześliczne jeżówki ?


Co to sa te kuleczki białe ?

Melduję,że dokupiłam czerwony krwawnik,zgodnie z sugestią,żebym więcej bylin sadziła
I jeszcze jakąś roślinkę,ale jej nie znam,i pani w szkółce tez nie potrafiła nazwać,może znasz ?
Zajrzyj do mnie,bo nie chcę Ci wątku zaśmiecać moimi chaberdziami
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 01:35, 11 lip 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Jak większość walczę z suszą. Straty są. Jeden z






Piękny ten obelisk,czy to Twojego syna dzielo ?

Muszę też czosnków w róże nasadzić, myślisz że dodatkowo odstraszy mszyce ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Margarete 17:46, 12 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Piękne bylinowe i różane królestwo, jejku jak ci szybko to wszystko porosło, jak cudnie skomponowane róże y bylinami, oznaki do czasowi Ogrodowiska nie znałam ale teraz urzeka mnie uroda jako tło dla róż i pozostałych bylin. Tez ja sobie posieje za rok, obowiązkowo.
Twoje kompozycje na rabatach powalające......wracam jeszcze raz do twoich fotek....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
barbara_kraj... 00:30, 13 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolu, zostawiam na pamiątkę cudnego spotkania, oby kolejne nam się trafiły.





____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies