Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

barbara_kraj... 23:52, 14 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)
Basiu, do następnego spotkania, aleśmy się ugadały dzięki za fotki
a ponieważ ogrodomaniakom zdjęć nie robiłam prawie wcale, to dla Ciebie moja driakiew wysiewana w ubiegłym roku, jeszcze nie pokazała swej urody w całości, a na pewno nie przysparza jej słodyszek



No, nagadałyśmy się, ale i tak czuję niedosyt bo nie poruszyłyśmy wielu tematów.
Miałam kiedyś driakiew niebieską. Wysoko dość rosła i pokładała się, a o wsparciu jej o inne rośliny nie pomyślałam. Ot, początkujący zawsze błędy czynią.

Słodyszków nie cierpię, potrafią zniszczyć kwiaty, szczególnie żółte uwielbiają i całymi chmarami je obsiadają.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 00:12, 15 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ja u Ciebie, Ty u mnie
Nie wiem, co napisać Najważniejsze, że się podobają i nas przypominają
Lawenda jeszcze zakwitnie, lecz mniej okazale. Dwa tygodnie temu ciachnęłam wysoką sic! Vivę i już są młode przyrosty. Ta z fotki to przedwczorajsze cięcie przed deszczem, bardzo krótkie, bo zarosła zbyt mocno Edenkę i Pomponelle, mam nadzieję, że w ogóle raczy odbić
Młode sadzonki z ubiegłego roku jeszcze kwitną i te zostawię.

Mam pytanie, na trejaż pomiędzy cisami, w przejściu, gdzie jest dość wąsko, ok. 1.20, planować różę, powojnik czy hortensję pnącą? Wystawa północ-południe, wietrznie.

świeżynka

a taką mam od ubiegłego roku

przez chwilę zastanawiałam się, czy to nie te same
____________________
Dwa ogrody
viva 00:33, 15 lip 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Oj przypominają, przypominają
Moja viva jeszcze nie kwitnie Inne dopiero w pełni kwitnienia.

W przejściu o 120 cm na różę będziesz miała mało miejsca, hortensja też się szeroko rozkłada, pozostaje tylko powojnik.
Świeżynka wydaje się taka sama ale prawdziwe porównanie będziesz mogła zrobić jak wydorośleją
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
jankosia 00:56, 15 lip 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Co tu do Ciebie zajrzę to nie mogę się nadziwić że my tak podobnie kombinujemy I to przecież takie mało ogrodowiskowe kombinowanie W aminku się zakochałam w zeszłym roku i zaraz go chciałam u siebie, ale za późno nasiona kupiłam Kiedy ty siałaś swój? Pamiętasz? Bo ja wtedy stwierdziłam że już za późno i nie ms sensu, ale jestem ciekawa jak twoje doświadczenia.
Jeśli twoje driakwie okażą się białe to nasionka niebieskich mogę dla ciebie odłożyć. I patrz, moje driakwie rosną w ... stipach Czyż to nie jest fajne?
Fajnie było się spotkać Mariolku. I jakiego masz fajowego syna Zdolny jak mamusia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Bogdzia 07:30, 15 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka ode mnie mialas jedną doniczke z samą ziemią bez roślinek ale w niej są cebulki psiegozębu więc nie wyrzuc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 22:39, 15 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolko, jest mi bardzo miło, że Cię poznałam
Niestety zdjęcia, które próbowałam Ci zrobić nie nadają się do publikacji
Bardzo miło mi się z Tobą i Twoim zdolnym synem gawędziło
Pozdrawiam zatem czmychającą Ogrodniczkę i jej sypmatycznego Syna metaloplastyka
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 00:19, 16 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Vivo, przypatrzę się różyczkom za rok.
A może jednak znajdzie się jakaś bezkolcowa, pnąca, powtarzająca, o wąskim pokroju róża? I jeszcze terminatorka
jankosiu, widzisz, mamy podobne pomysły może pokrewieństwo dusz, jak to mówiła Ania z Zielonego..
aminek wysiałam razem ze wszystkimi nasionami już w lutym, ale za wcześnie, bo dłuższy czas przetrzymałam go w doniczce, wysadziłam po przymrozkach. Wystarczy posiać w marcu/kwietniu, nie wyciągnie się za bardzo. Ale posiałam go także do gruntu i ładnie powschodził, lecz jeszcze jest mały, zobaczymy, czy zdąży zakwitnąć.
Większe doświadczenie w jego wysiewach ma Gabriela.
Jeśli niebieskich driakwi nie będzie, to z miłą chęcią. Wysiewałam jednak niebieską, ale zobaczymy. Dziś spotkałam driakiew łąkową przy drodze, kiedy wracałam pieszo z nowego. Kwiatki mniejsze, ale reszta taka sama, kolor różowo/lawendowy
Spotkanie miłe, ale czuję niedosyt
Bogdziu, mówiłaś mi, doniczki pilnuję jak skarbu Dziękuję.
GorAniu, super poznanie, a że czmychałam, to prawda


W podziękowaniu dla wszystkich za tyle miłych słów pod adresem ważek i jej autora



i kilka migawek


____________________
Dwa ogrody
ren133 01:02, 16 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
paniprzyroda napisał(a)




Zauważyłam piękny mariage różnych kolorów liliowców: żółte, pomarańczowe po nawet takie bordowawe ...czy to takie sprytne ujęcie czy takie różnokolorowe są na jednej rabacie?
Pięknie to wygląda!
I jeszcze te ważki, które dopełniają dzieła
Bosko!
Może to jest pomysł na rabatę, która czeka na obsadzenie?

PS Chciałabym kiedyś obejrzeć Twój ogród na żywo ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Margarete 01:53, 16 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pięknie u ciebie jak zwykle
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Luki 08:52, 16 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wstyd się przyznać, ale nie znam Twojego ogrodu, ale to co zobaczyłem na ostatnich 30 stronach... oj muszę to nadrobić bo uwielbiam byliny i to jeszcze w takiej ilości
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies