Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

viva 18:57, 22 lip 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)
Vivo, rutewka rzeczywiście potrzebowała czasu, aby rozrosnąć się i zakwitnąć, natomiast różowa zakwitła małym kwiatkiem, a i wielkością nie zachwyca.
Dzielżany pewnie już zaczynają kwitnąć u Ciebie, dalie widziałam, aminki po dzisiejszej nawałnicy jutro do podwiązania wszystkie,
floksy od dołu u mnie też albo podsychały, albo łapały grzyba, więc od razu oberwałam zainfekowane liście, teraz o dziwo się trzymają. Współczuję kiepskiej ziemi do wysiewów, bo szkoda taakich nasion Bordowy arcydzięgiel jakoś się trzyma, ale ruszył dopiero po przesadzeniu. U mnie z kolei przetaczniki i zwykłe, i Christa chorowały, może to skutek ubiegłorocznego ostrego przesadzania w zwykłą glinę. Muszę wszystko wysypać kompostem, już część czeka zworkowana do przewiezienia.
Jednakże cała reszta u Ciebie i tak zachwyca, co widać na poprzednim zdjęciu
Zakwitła, chwilowy zanik pamięci i nie podam nazwy





Mariolu, dzielżany w dalszym ciągu nie kwitną. Nie martwię się tym jednak, niech zostanie jakieś kwiecie na później. Teraz w tym skwarze wszystko szybko przekwita.

Ach jak miło do Ciebie zaglądać Bogactwo i dorodność kwiatów wielka. Nie widać upałów. Może dlatego, że na glinie

To różowe co chwilowo zapomniałaś to wiązówka czerwona. Jak byłaś u mnie to ja zapomniałam nazwy

Ps. Już miałam nadzieję, że nie będę straszyć na żadnych zdjęciach
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 18:59, 22 lip 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)




Czy znasz imię tego liliowca? Czy on jest taki fioletowo-różowy w rzeczywistości ?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
popcorn 19:09, 22 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poziomka napisał(a)

Mam modraka sercolistnego. Rozmnażałam go sadzonkując korzenie. Z nasion moim znajomym nie udało się go rozmnożyć, chociaż jest to możliwe ( przecież w naturze tak się rozmnaża). Zostawiłam kiedyś pęd kwiatowy do wiosny i później znalazłam jedną siewkę. Rośnie w tym miejscu do dziś.

Pozdrawiam Jasia
ale to jest crambe maritima, modrak morski? nie sercolistny?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Modrak_morski
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 22:48, 22 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na gorąco: kupiłam taki rdest w Pęchcinie, ale był bez karteczki dzwoniłam dziś do nich, ale chyba zapomnieli oddzwonić. Chciałam się dopytać co to za odmiana, bo o ile dobrze pamiętam, pan mówił wtedy, że wyrasta bardzo wysoki, to byłby nieduży problem, gorzej, jeśli jest inwazyjny
Ktoś ma, ktoś wie?

____________________
Dwa ogrody
viva 22:56, 22 lip 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Ten rdest ma chyba Ewa - Pszczółka. Wydaje mi się, że to rdest himalajski a on rośnie duży.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 23:25, 22 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Vivo, wczoraj czytałam u Ewy i widziałam go na fotkach, muszę dopytać, jak to z nim jest, dziękuję Co najwyżej zabiorę go do starego ogrodu, miejsce mu znajdę bez problemu.
Upał przyśpiesza kwitnienie, deszczu ostatnio nadmiar. Fotka była wstawiona poglądowo, ze względu na różę

Poziomko, dziękuję Podoba mi się ta chmura białych kwiatków u modraka
Karola co do modraka to poczytałam troszkę o nim i wydaje mi się, że jednak mamy modraka sercolistnego, co prawda w ofercie piszą o modraku morskim, ale nasz nie ma takich pofałdowanych, mięsistych liści. Urośnie duży, trzeba mu miejsce szykować, posadziłaś swojego?


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:38, 22 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
viva napisał(a)


Czy znasz imię tego liliowca? Czy on jest taki fioletowo-różowy w rzeczywistości ?


wydaje mi się, że on jednak jest jaśniejszy, bardziej różowy, jutro zrobie jeszcze raz fotkę, póki kwitnie, niestety nn, siewka
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:58, 22 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agcia, szkoda czasu na czytanie całego wątku stary ogród się starzeje, nowy jeszcze młody i tylko byliny robią busz Ciekawe roślinki prawie każdy lubi arcydzięgiel mam z wymiany ale sadzonka jeszcze malutka, wątpię, czy w tym roku będzie miała nasiona, mam nadzieję, że przetrwa zimę i w przyszłym roku uda się je zebrać.
tu klimaty starego,


a w nowym ...aminek, którego kwitnienia nie mogłam się już doczekać
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:21, 23 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agciu, a to orliki, o których pisałyśmy


Krysiu, tak, to krwawnik, wczoraj przywieziono mi sadzonkę Dużo roślin siałam, w pobliżu są dwie niewielkie szkółki bylinowe, do których zaglądam
krwawnikiem mogę się z Tobą podzielić, mikołajka ukopać nie problem

ewsyg, ja też się śmieję tak wygląda po, ale jeszcze będę dobierać rośliny
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 00:44, 23 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)
Aniu,
po zakupie róż pora powiększyć rabatę



A ja się pytam, ile razy jeszcze?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies