Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:31, 25 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i na koniec już
pierwsze zawilce


i królowa Kasik dziękuję
____________________
Dwa ogrody
agniecha973 00:51, 26 lip 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ależ piękny warzywnik! W tym roku i ja postanowiłam mieć w warzywniku kwiaty. Kupiłam mieszanki firmy na L. której bardzo nie ufam, bo często i gęsto albo nic nie wschodzi, albo byle co. Ale wyboru nie było, więc się skusiłam na różową, białą, żółtą itd. I znów mam wielkie nic! Muszę zapamiętać, że mam posiać nagietki, słoneczniki i ... co tam jeszcze masz? Mam tylko cudne maczki kalifornijskie i te robią dobrą robotę i trochę cynii, ale jeszcze małe, późno siałam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
popcorn 07:59, 26 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabriela napisał(a)
Śliczne i cynie i dalie i liliowce i róża.
Ja mam modraka morskiego - takiego do pędzenia i jedzenia na wiosnę i wygląda całkiem inaczej - ma seledynowe liście, podbarwione na fioletowo, wyraźnie kapuściane. Kwiatostan ma gruby i dość krótki, raczej mało ozdobny, obcięłam swój do przewożenia.
A modrak sercolistny wygląda zupełnie inaczej i jest ozdobny i Wy go macie, a ja go też chcę, ale w GB go nie było.



Gabrysiu, rozmnóż swojego modraka, wymienię na mojego, chcesz?
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 10:12, 26 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
A moja już kwitnie Ha! Tylko myślałam że nic z niej nie będzie i tak wsadziłam byle jak i prawie jej nie widać w miskantach. Mariolu, dzisiaj dawałam Karoli szałwie muszkatołowe i chcąc jej pokazać jak u mnie w gruncie wyglądają natknęłam się na wyłażący z ziemi kwiatostan. To jak to z nimi jest? Wykiełkowały wiosną a powinny jesienią? Są dwuletnie a chcą kwitnąć w pierwszym roku? Pogubiłam się... Takie byle co z tej rozetki wychodzi ale jednak wychodzi. Pokażesz jak to u Ciebie teraz wygląda i opiszesz łopatologicznie jak to z nimi jest? Mam maleńkie siewki różowej szałwii łąkowej, odsadzić ci jak podrosną? Nie pamiętam odmiany z której siałam ale też nie wiem czy powtórzą cechy- to się okaże

I ostatnie pytanie (skoro i tak już siedzę w wannie i bawię się telefonem ): po ilu latach zakwitły ci liliowce z siewu? Mam takie co drugi sezon rosną, niektóre już ładnie rozrośnięte ale zakwitnąć nie raczyły.


Na pierwsze pytanie odpowiedz jest taka ze z nimi jak z bratkami też dwuletnie ale mała częśc zakwita juz w pierwszym roku a wszystkie w drugim.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgataBC 09:07, 27 lip 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dziękuję za relację zdjęciową-choć i tak przejrzę wątek za arcydzięglem poczekam cierpliwie, a jeśli chodzi o brązowe turzyce to u mnie same się wysiały- byłam w szoku jak zobaczyłam.. Chyba zbiorę nasionek i wiosną zacznę wysiewy
Pozdrawiam!
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Monic 08:35, 29 lip 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Podziwiam Twój piękny ogród, ozdoby i liliowce! Śliczne wszystko!
Z tym obrzeżem z kostki odwalony kawał roboty - przynajmniej trawa nie będzie wrastała.
____________________
mój ogród Monika
GorAna 09:14, 29 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolka, patrząc na warzywnik, to widzę, że teraz kisisz ogórki.....ja też idę teraz zrywać...na moim też wiosną pracuje ciągnik
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Agania 13:52, 29 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dalie już kwitną?....myślałam, że na nie jeszcze za wcześnie, nie widziałam jeszcze białej cyni
Ten liliowiec jest uroczy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 15:31, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To będzie wyznanie: jak warzywnik obrasta w piórka (a tak u mnie: czyli obwódki bukszpanowe, kule, chodniczki i róże), to trudniej się w nim manewruje zasiewami i czymkolwiek. Wniosek dla mnie: konieczna reorganizacja odkładana z roku na rok. Wyższa szkoła jazdy.

Piękne cynie, jak zawsze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ren133 15:37, 29 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
paniprzyroda napisał(a)
jankosiu, zdarzało sie, że dwuletnie zakwitały mi w pierwszym roku uprawy, np. tak było z ożanką, jeżówkami, łódzkie dziewczyny były i widziały kwitnące jeżówki w pierwszym roku uprawy. Szałwię muszkatołową mam kilka lat i właściwie wysiewałam ją tylko raz, od tego czasu sama się sieje. I wychodzi malutka i jeszcze w tym samym roku zakwita, pamiętasz fotki, które pokazywałam wcześniej? To maleństwo właśnie kwitnie, ale rozmiarami nie dorównuje tym dwuletnim. I właściwie to kiełkują cały sezon. Myśę, że przyczyną są ciepłe zimy, nasiona mogły leżeć w ziemi podkiełkowane już w ubiegłym roku, mróz ich nie zniszczył, temperatury wysokie w ostatnich latach, sezon wegetacyjny się wydłużył.. no bo jak to na zdrowy rozum rozebrać? Pamiętam, jakie potwory urosły w pierwszym roku po wysiewie, ale żadna nie zakwitła wtedy, dopiero jak zaczęły się same wysiewać to im się pomerdało
liliowców nie wysiewałam sama, kupiłam siewki, czyli nie było wiadomo, czego się spodziewać a teraz zkwitł jeszcze taki bardzo falbaniasty


Śliczny jest ten liliowiec Takiego koloru potrzebuję u siebie Jaka to odmiana?

I jeszcze szukam róży w podobnym kolorze ... mogłabyś mi coś polecić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies