Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 01:14, 23 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, 3m rabata, drugie tyle trawnika z opaską wokół budynku. W tych miejscach ani o cm bliżej z rabatą. Zostaje poprawić narożnik i przedogródek, ale to po rewolucjach budowlanych, mam nadzieję jeszcze w sierpniu Fragment z żółto/kremowymi różami do głaskania, przenoszenia, dosadzania fragment z purpurami bez zmian na razie, za świeżym żywopłotem cisowym biele i różowości bez zmian

____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 03:15, 23 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kwiatki piękne, ale z trawnika się pośmiałam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 14:20, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Już wiem co to jest jedna z tych roślinek które mi przywios=złaś w maju - to ożanka..chyba.....??!! jesli tak to bardzo sie ciesze bo mi sie u wszystkich bardzo podoba , zbiore z niej nasionka i wysieje wiosna tylko poprosze o instrukcje co i jak... bo nie wiem kiedy zebrac, kiedy posiac..etc
Wrzucam ci foteke ode mnie , w pierwszym planie nasza nowa Q of S a za nią to chyba ożanka co ?


(potem wyrzuce fotke...)
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:22, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Drugi prezent od ciebie to szałwia ta jednoroczna, piekna, niebieściuchna a trzeciego...nie rozszyfrowałam, zrobie fotke dzis i wstawie

Teraz cofam sie ogladac twoje fotki
Buziaki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:23, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)
Kwiatki piękne, ale z trawnika się pośmiałam..

o rany o której ten post był napisany - o 3.15....Ogrodowisko to jednak wciągające jest....ja też niejedną noc zarwałąm..
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:28, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Vivo, rutewka rzeczywiście potrzebowała czasu, aby rozrosnąć się i zakwitnąć, natomiast różowa zakwitła małym kwiatkiem, a i wielkością nie zachwyca.
Dzielżany pewnie już zaczynają kwitnąć u Ciebie, dalie widziałam, aminki po dzisiejszej nawałnicy jutro do podwiązania wszystkie,
floksy od dołu u mnie też albo podsychały, albo łapały grzyba, więc od razu oberwałam zainfekowane liście, teraz o dziwo się trzymają. Współczuję kiepskiej ziemi do wysiewów, bo szkoda taakich nasion Bordowy arcydzięgiel jakoś się trzyma, ale ruszył dopiero po przesadzeniu. U mnie z kolei przetaczniki i zwykłe, i Christa chorowały, może to skutek ubiegłorocznego ostrego przesadzania w zwykłą glinę. Muszę wszystko wysypać kompostem, już część czeka zworkowana do przewiezienia.
Jednakże cała reszta u Ciebie i tak zachwyca, co widać na poprzednim zdjęciu
Zakwitła, chwilowy zanik pamięci i nie podam nazwy


i migawki







Nie ważne że bez nazwy, ważne że cudna ta różowa roslinka...i taka delkatna jak mgiełka....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:30, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)



A te fioletowe są cudne. Jak sie nazywają?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:33, 23 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
barbara_krajewska napisał(a)

A ja się pytam, ile razy jeszcze?

Phi......a po co komu w ogóle trawnik..?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 13:25, 24 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, nic nowego dla nas to skubanie trawnika tylko że w tym miejscu to już nic z tego. Mogę tylko roślinami w środku manewrować.

Małgosiu, roślinka wygląda na ożankę, jeśli ma owłosione listki, to na pewno. Różowa chmurka to wiązówka. Rośnie wysoka, zdecydowanie na tyły rabat. Fioletowe liliowce są bardziej różowe, nn, siewki, już przekwitły, bo roślina nieduża. Przesadzałam część różowych i wydaje mi się, że kolory im ściemniały, czyżby to była reakcja na stres?
Moja królowa też zakwitła jednym kwiatkiem, ale tylko ona jeszcze czeka na miejscówkę, bo mus przmeblowanie małe zrobić, na razie upycham w starym kostrzewy, bo w ich miejsce poszły liliowce. Czytałam, że w tym roku bardzo dbasz o swój trawnik. W nowym to trawa na razie tymczasowa, kiedyś i tak do wymiany.

zakwitły świeżaki, Tesing Georgia i Candle Light



____________________
Dwa ogrody
Tess 13:59, 24 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Piękności pokazujesz. A większość dla mnie to jak egzotyka: rutewka (śliczna), wiązówka, modrak, aminek...
Muszę jeszcze ten śmieszny trawnik zobaczyć.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies