Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Luteczka 17:45, 16 lip 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Dorota, jak ty na piasku taki piękny ogród wychodowałaś to roślinki muszą Cię bardzo kochać, masz do nich rękę
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Anabell 20:46, 16 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Doroto - podsypuj kompostem on z czasem wymiesza się z podłożem.
W dołki do każdego sadzenia możesz podkładać kompost mało przerobiony, to jak obornik zadziała.

Piwonie wolą teraz przesadzanie i w sierpniu, dobrze zrobiłaś sadząc, choć ja też przesadzałam wiosną ale duże karpy bez dzielenia.

Dorotka zbierz nasionka z przetacznika grzebieniastego.
ja tak poszukuję,
Dużo zamawiam roślin w różnych miejscach i nie trafiłam na niego.
W zamian wybierz sobie coś mojego.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ZieloneWrota 23:16, 16 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Na co narzekasz że mało kwitnących nie grzesz Dorotko .
____________________
Agataod początku
Dorota123 19:44, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Może były za płytko lub za głęboko posadzone? A tak wogóle to mnie babcia mówiła, że piwonie nie lubią przesadzania i po takiej imprezie mogą nawet kilka lat się gniewać, ale ja przesadzałam i kwitły tego samego roku tylko ja dzielę i przesadzam wiosną



Sylwio wiem, że piwonie nie lubią przesadzania, ale one tam z 10 lat miejsce zajmowały i wcale nie kwitły mimo, że dostawały nawóz wiosną i w lipcu.
Krzaczor urósł ogromny, korzeni co nie miara, a kwiatów brak.
Nie wiem co to znaczy za płytko, lub za głębiko , jak masz jakieś wskazówki to poproszę o nie, bo jeszcze majówki bordowe będę z pod świerków przesadzać. Te akutat kwitły tylko kwiaty miały po stronie sąsiada łąki. Nie po to je sadzę u siebie, żeby nie oglądać jch w najlepszym czasie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:54, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)
Dorotka, skoro masz taka słabą ziemię to przemyśl zakup Rosahumusa. Podlewaj nim a jakość gleby powinna się poprawić. Ja na poprzedniej działce tej piaszczystej stosowałam go i roślinki fajnie rosły. Drugie to suszony obornik cielęcy, to słoma z odchodami. Kiedy wprowadzisz do gleby tworzy se próchnica.
Ładnie pokazałaś ogrody.


Stosuję też rosahumus (Jak sobie o nim przypomnę). Obornika nie dam rady, bo nie ma możliwości przekopania ziemi, u mnie jest duże zagęszczenie nasadzeń.Ja nawet normalną dziabką nie spulchniam ziemi , tylko takimi pazurkami. Kompostu roślinom nie żałuję, aż mam podniesione rabaty, ale ziemia z kompostem nie trzyma wilgoci, szybko przesycha.
Cieszę się, że Ci się podoba mój styl fotografowania ogrodów.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:02, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Luteczka napisał(a)
Dorota, jak ty na piasku taki piękny ogród wychodowałaś to roślinki muszą Cię bardzo kochać, masz do nich rękę



Już nie raz pisałam VI kl ziemi, czyli bardzo kiepska. Mój ogród jest bardzo wymagający, trzeba o niego bardzo dbać. Tu masz przekrój mojej gleby, ciemna ziemia to ta co nawieźliśmy, a pod spodem żółty i siwy piach. Największy problem jest z wodą, bo opadów u nas jest bardzo mało.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewsyg 20:14, 17 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Widzę Dorotko, że liliowiec Nordic Mist ładnie się przyjął i kwitnie. To jeden z pierwszych które kupiłam a wciąż bardzo go lubię, uważam że jest cudny. A fioletowy też kwitnie ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 20:19, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anabell napisał(a)
Doroto - podsypuj kompostem on z czasem wymiesza się z podłożem.
W dołki do każdego sadzenia możesz podkładać kompost mało przerobiony, to jak obornik zadziała.

Piwonie wolą teraz przesadzanie i w sierpniu, dobrze zrobiłaś sadząc, choć ja też przesadzałam wiosną ale duże karpy bez dzielenia.

Dorotka zbierz nasionka z przetacznika grzebieniastego.
ja tak poszukuję,
Dużo zamawiam roślin w różnych miejscach i nie trafiłam na niego.
W zamian wybierz sobie coś mojego.


Czy chodzi o tego przetacznika, nie będę ścinać i jak zawiążą nasionka to Ci wyślę. Ja wysiewałam go w doniczkę i powschodził.
Gdybym zapomniała jesienią to proszę się przypomnieć, do nasionek włożę też małą sadzonkę.

Kompostu w ogródku u mnie jest dużo.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:30, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)
Widzę Dorotko, że liliowiec Nordic Mist ładnie się przyjął i kwitnie. To jeden z pierwszych które kupiłam a wciąż bardzo go lubię, uważam że jest cudny. A fioletowy też kwitnie ?




Kwitnie Ewuniu i to jak ładnie, obydwa ładnie rosną i kwitną. Co dziennie na nich patrzę, bo są posadzone tuż przed schodami. No i zraziłaś mnie jeszcze miłością do jeżówek, które też upycham w tym moim ogródeczku.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:39, 17 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ZieloneWrota napisał(a)
Na co narzekasz że mało kwitnących nie grzesz Dorotko .


Wiesz jak się napatrzyłam na rabaty Małej Mi to u mnie tylko w niektórych miejscach coś kwitnie. Na pewno wiosną dokupię lilii, bo one właśnie teraz kwitną. Nie dały rady u mnie w tym roku zakwitnąć floksy, firletka patagońska, no i spora część liliowców, a właśnie teraz powinny pokazać co potrafią.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies