Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

monteverde 23:30, 18 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Nikita napisał(a)
A teraz obiecane fotki.
mahonia w jesiennych barwach


berberys ma co raz więcej owoców


żurawka RIO nadal kwitnie


jedna z host też nic nie robi sobie z jesieni… właśnie zakwitła


natomiast bukszpan już tęskni do wiosny…młode przyrosty „strzeliły” w górę


a teraz agrest… ten to dopiero jest egzemplarz…skonkretyzował się na wysokości 2 metrów

Jeszcze w tym ogrodzie nie za bardzo widać jesień no i dobrze, żeby i u mnie tak było pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Nikita 23:31, 18 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
perukowiec skapany w porannej rosie


kostrzewa się najeżyła


miłorząb stracił już prawie wszystkie listki… został jeden, ale za to olbrzym (ma ok. 10 cm)… i kto to powiedział, że wielkość
nie ma znaczenia ???


a teraz MARMALADE:
pierwsza - w pięknych jesiennych kolorach


druga - to chyba jakiś falsyfikat… mus zapytać Łukasza czy to na pewno MARMALADE


a trzecia to urocza LIME MARMALADE


jest jeszcze jedna piękność…GEORGIA PEACH

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 23:34, 18 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
monteverde - oj Aniu... widać jesień, widać...dzisiaj ponad godzinę grabiłam liście
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 01:44, 19 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Żurawkowo się zrobiło, jak pięknie Madziu, widziałam wczoraj u Danusi, tej "mojej" miniaturową hostę nn, która rozrasta się co najmniej dziwnie. W promieniu metra są malutkie roślinki, dzieciaczki. Hm.. Miłej niedzieli
____________________
Dwa ogrody
Madziarzeszow 05:16, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Madziu zdjęcia typowo jesienne niestety , ja już o wiośnie myślę , więc też może szybko minie , żurawka georgia śliczna , zawsze mi się podobała ze względu na intensywne barwy , które zmienia
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
popcorn 19:24, 19 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda, foty! Jupi!
Ten "agrest" to dziki odrost! Ciachaj przy samej ziemi!
Kupiłam w Skierniewicach taką właśnie "zieloną" marmoladkę - podobno to ona. A nie rosną te Twoje w różnej ziemi, lub w różnych miejscach - jedna na słońcu druga w cieniu?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasik 19:29, 19 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Magda - jestem po przerwie, a może wagarach- zaglądam, a u Ciebie soczyście. Żurawki szaleją, wszystko jeszcze takie nie jesienne.

Pięknie

Buziak
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Madzenka 23:21, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mam nadzieję, że miałaś piękny słoneczny dzień?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nikita 02:17, 20 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
paniprzyroda – Mariolko, faktycznie dziwna ta mini hosta… nigdy takiej nie widziałam

Madziarzeszów – GEORGIA PEACH jest prześliczna, ale jeszcze bardziej zaskoczyła mnie żurawka RIO … co tydzień inny kolor

popcarol – maleńki agreścik do ciachnięcia na wiosnę.
Carola, w sprawie moich żurawek już kiedyś przeprowadzałam śledztwo… podobno obydwie to MARMALADE … jakieś cudaczne są. Muszę naprawdę zapytać Łukasza, może on rozwieje moje wątpliwości. Rosną tuż obok siebie, więc to nie kwestia nasłonecznienia lub kwasowości ziemi… zaraz poszukam zdjęcia, bo gdzieś były razem….o już mam. Jedna pomarańczowo-różowa-bordowa, a druga zielona z bordowym spodem liścia



Kasik – a gdzie ty się w październiku na wagary wybrałaś?

Marzena2007 – Marzenko, dzisiaj (a właściwie już wczoraj) było ślicznie… cieplutko, słonecznie, piękny ogródkowy dzień… szkoda, że zapowiadają ochłodzenie i deszcze…buuu
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 02:23, 20 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Dzisiaj w „szmaragdowym”, mimo cudnej pogody, ogłosiłam zakończenie sezonu działkowego. Obrzeże nowej rabatki hortensjowej dokończone, liście zgrabione w 90%, huśtawka schowana do garażu, pawilon ogrodowy złożony, „pogromca trawnika” (czytaj kosiarka) przygotowany do zimy.
Uff… koniec na ten rok. Na zakończenie sezonu jeszcze poziomeczka dla każdego….


A po południu pojechałam do znajomych i okazało się, że u nich na działce jest właśnie „wysyp” opieńków miodowych. To ulubione grzyby mojego taty, więc postanowiłam zrobić mu niespodziankę i zebrać co nieco. Ale nie dało zebrać się troszeczkę… podjechałam więc tyłem samochodu i wrzucaliśmy bezpośrednio do bagażnika. Po 15 minutach (zbierały 4 osoby: 2 dorosłych i 2 dzieci) bagażnik był pełny… coś koło 15-20 kg. Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia…
Godzinę temu wróciłam dopiero do domu… obieraliśmy z tatą grzyby przez 5 godzin, potem jeszcze marynowanie, pożyczałam słoiki od sąsiadów bo zabrakło…padam ze zmęczenia, rąk nie mogę domyć, jutro policzę ile wyszło słoiczków, bo dziś już nie miałam siły.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies