Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 19:30, 06 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Juka zaczyna kwitnąć…nareszcie…Ja nie wiem dlaczego ona jest taka podła dla mnie, co ja jej takiego zrobiłam, że ona mi kwitnie raz na 3 lata???


latarenki nareszcie się doczekały haczyków….


nowa rabatka…na pierwszym planie ma być kilka żurawek Berry Smoothie…mus dokupić


trawka „ptasie łapki” zgapiona u Łukasz (Luki) i od razu nabyta drogą kupna...


nigdy nie pokazywany (czytaj: nielubiany) wiciokrzew SEROTINA. Co roku pryskany, bo miał mączniaka…w tym roku nie pryskany i co… mączniaka brak!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Luki 22:21, 06 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ptasie łapki bardzo mnie w tym roku zachwyciły, bo w zeszłym kupiłem i od razu dzieliłem, aby mieć więcej sadzonek o niestety odbiło się na urodzie tym bardziej, że dzielone pod koniec czerwca
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
rozark 22:40, 06 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
rozwojowi mączniaka sprzyja wilgotna aura której w tym roku brak
ja też mam wiciokrzew SEROTINA już kilka lat i jeszcze nigdy nie chorował ( tfu, thu aby nie zapeszyć
____________________
pozdrowionka
popcorn 08:53, 08 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda, juki lubią sucho i słonecznie, może za mało światła mają? albo podlewasz je niepotrzebnie?
a tak w ogóle to podobuje mnie się tutaj
jak to odchudzałaś żurawki? mam nadzieję tych sadzonek nie wyrzuciłaś? jakby Ci to przyszło do głowy, to jadę je ratować z kompostownika!!! do ziemi z nimi i będą nowe! tylko podlewać trzeba
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 19:39, 08 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Luki – a mnie oprócz „ptasich łapek” zachwyciła Berry Smoothie od ciebie i właśnie zamierzam kupić większą ilość tych ślicznotek

rozark – Reniu, u mnie SEROTINA rośnie w pełnym słońcu i zawsze ma raczej za sucho niż wilgotno. Co roku listki całe białe od mączniaka i bardzo szybko opadają ogołacając całą roślinkę…masakryczny widok. Miałam ją w tym roku wyeksmitować, ale chyba się przestraszyła i postanowiła pokazać na co ją stać.

popcorn – Carola, moje jukki rosną na słonecznej patelni od wschodu do godziny 16, a podlewane są tak samo jak inna „zielenina” bo mają pod stopkami linię kroplującą. Nie wiem co im jest, w tamtym roku sypnęłam im więcej nawozu i nawet obornik dostały i też nic…uwzięły się i nie kwitły! Byłam dzisiaj u znajomej na działce…ona ma 5 jukk. Wszystkie posadzone w jednym rządku jedna obok drugiej, wszystkie tak samo podlewane, tak samo nasłonecznione…3 pięknie kwitną co roku a 2 zakwitają sobie co drugi rok…taki kaprys chyba!
Ja już przestałam z moimi jukkami walczyć…nie chcą kwitnąć to nie …łaski bez!!!
Carola, jeśli chodzi o żurawki to wycięłam tylko listki które leżały na ziemi (trochę uszkodzone i przysuszone). Zasłaniały Danici, więc musiałam wyciąć co nieco żurawki żeby nie zjadły moich tujowych kulek do reszty.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 19:48, 08 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Magda jukki kwitną tylko raz. Po kwitnieniu obumierają ale wokół starej rośliny zaczynaja rosnac młode i jak dorosną do odpowiedniej wielkosci zakwitają i znów obumieraja , wypuszczaja nowe młode roślinki i td....Jeśli jukka kwitnie co rok to oznacza że składa sie z wielu jukk i coraz bardziej rozrasta sie po kwitnieniu. Bedzie w ten sposób miała coraz więcej kwiatów , tyle tylko ze to nie jest juz dawno ta roślina którą sie posadziło tylko jej dzieci , wnuki i prawnuki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 17:51, 09 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia - jeśli tak to nie będę obrażała się na moje jukki i grzecznie poczekam jak zakwitną w przyszłym roku. Dzięki Bogdzia.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 20:45, 09 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
Bogdzia - jeśli tak to nie będę obrażała się na moje jukki i grzecznie poczekam jak zakwitną w przyszłym roku. Dzięki Bogdzia.


Dobre wnioski ale czy w nastepnym zakwitną to nie wiem bo wszystko zależy od tego jak stare są sadzonki obok . Nie jestem pewna ale chyba najwczesniej na trzyletnich kwitną , w kazdym razie nie masz o co się obrazac bo one tak mają i juz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 21:57, 09 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenka prawdę pisze Ale nie mogłam się nadziwić, jak po drodze do przedszkola młode jednoroczne juki kwitły, gość rozsadzał co roku i te dopiero posadzone (na moje oko) od razu kwitły.. no czary-mary normalnie
Mnie to drażniło że zamiast jednej kwitnącej rośliny robi się nagle gęsta masa, włażąca na wszystko dookoła, no i te stare trzeba wycinać, te starzejące się liście od spodu też, a to grube i twarde cholerstwo.. wykopsałam nie mam
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 23:02, 09 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mojej juki losy się ważą
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies