Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

mateuszmichn 11:11, 14 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Ładnie wyszły te ślimaczki, wygladaja jak oryginalne.
____________________
Mój mały zakątek
AlKa 11:36, 14 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Fantastyczne ślimaki takie to mogą byc w ogrodzie
____________________
pora na zmiany
Margarete 11:44, 14 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Dzisiaj pochwalę się nowym nabytkiem …ślimaczki a dokładnie cała rodzinka. Zgapione u Łukasza (Luki), wdrożone do produkcji metodą chałupniczą…


…uciekły na rabatkę cieniolubną i pochowały się między hostami


A teraz obrazki ze „szmaragdowego”…na początek kilka owocowych fotek






i jeszcze pomidorki (posadzone w mini sadzie…ale trudno …warzywnika nie posiadam)


A teraz kwiatowo...jukki pięknie zakwitły, więc dam im jeszcze szansę…

Świetnie wyszły te ślimaki i pasują do funkii jak ulał.
Owoców zazdroszczę też bym chciała tak prosto z krzaka.....mniam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 12:08, 14 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniały wypad i pamiątki w postaci fot fajna z was grupa, kreatywna, te apaszki super i te slimaki też ja bym takie chciała, da się jakoś zamówić?pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Katkak 18:53, 14 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Nikito . U Irenki wyczytałam, że jedna z Twoich hortensji ma kilka gałązek na krzyż. Moja jedna też taka była, ale wiosną obcięłam ją całą nisko przy ziemi. Teraz jest piękna i gęsta i - o dziwo - zakwita jednym kwiatkiem, choć nie powinna wcale po takim ogoleniu . Bo o ogrodowej mowa. Może też tak ciachnij, zobaczysz jak ślicznie odbije. Pozdrawiam . Ślimaki bomba .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Cleo 19:42, 14 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Fajnie Wam, że macie taką zgraną grupę łódzką. Coraz więcej osób do Was dołącza.
Ja do Łodzi mam jakieś 130km. Przyjmiecie?
____________________
Marzenia do spełnienia
Nikita 19:43, 14 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
O cccie! Chwilkę mnie nie było, a tu tylu gości…już zabieram się do opisywania…

Kasya, popcorn, AlKa, Margarete – mnie też się podobają te ślimaczki…takie niby nic a jednak. Siedzą sobie cichutko między hostami, szkód nie robią…gdyby prawdziwe paskudy w skorupkach tak mi łaziły po rabatce to zapewne wpadłabym w nie zły rezonans!

ryska – naleweczka pycha! Warto ją mieć w swojej spiżarni…tak dla zdrowotności oczywiście!

lwk4 – Iwonko, ja też cieszę się, że mogłam cię poznać.
A ślimaczki, to wcale nie takie trudne rękodzieło…trzeb mieć tylko zaprzyjaźnionego spawacza ewentualnie kowala, a potem to już tylko myk myk i ślimaczki gotowe. Jeśli będziesz chciała to prześlę ci wiadomość na priv jak i z czego je wykonać.

rozark – nie ma sprawy, jak będę cięła wiosną BOBO to się koniecznie przypomnij, bo ja już wiekowa starsza pani jestem z zaawansowaną sklerozą, więc na pewno zapomnę.
Ale jakbyś chciała to moja Pani trawkowa ma BOBO w cenie…hmmm…chyba 20zł jeśli dobrze pamiętam… i do tego krzaczek 2 razy większy od mojego, więc jeśli nie chcesz czekać zanim ci urośnie to krzycz , kupię ci w piątek.

Ludwika – jak znajdziesz w dobrej cenie to kup sobie kochaniutka tego Harlequina. Jest bezproblemowy, bezobsługowy i szybko rośnie…ja jestem z niego bardzo zadowolona. Nawet wysyłałam kiedyś 3 szt tego berberysa do Holandii, bo koleżance się spodobał a nie mogła ich tam u siebie dostać (zupełnie nie wiem dlaczego, przecież w Holandii jest wszystko) Tak więc kupuj koleżanko, kupuj!

Ivvvonka – Iwonko, będę przejeżdżała jutro koło ciebie, ale napięty plan dnia niestety nie przewiduje zwiedzania twojego ogrodu. A szkoda…
W czwartek też z dziewczynami (znaczy ekipa łódzka w niepełnym składzie) będziemy przejeżdżały koło Radomia, ale zupełnie nie wiem o której godzinie.

an_tre – Aniu, szkoda, że nie zdążyłyśmy sobie pogadać…ale może innym razem.
A owocki z mini sadu tak jak smakowicie wyglądają tak też wyśmienicie smakują. Po prostu pychotka!

mateuszmichn – witam w moim „szmaragdowym”. Przyznam ci się, że całkiem nie dawno cichutko, na paluszkach przebiegłam się po twoim ogródku. Śladu nie zostawiłam, ale zaraz idę do zmienić…

Milka – Irenko, ślimaczki wykonane za pomocą imadła i zaprzyjaźnionego spawacza. Muszę zapytać czy nie zrobiłby jeszcze kilku sztuk??? Jeśli się zgodzi to jeden na pewno pojedzie do cię.

Katkak – Kasiu, tak chyba zrobię jak mówisz…wszystkie ciachnę nisko przy ziemi. One naprawdę są malutkie (czytaj: kilka gałązek na krzyż), bo kupione w zeszłym roku po 3,50 zł. za sztukę, więc to były tyci tyci patyczki z kilkoma listkami. Dzięki za radę.
Jak dobrze, że jak mam was wszystkich!!!

Cleo - przybywaj...przyjmiemy cię jak siostrę!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Ivvvona 20:01, 14 lip 2015


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Magda, co się odwlecze to nie uciecze, ale chyba jednak pomyliłaś Radomsko z Radomiem Ten tydzień i tak odpada, walczę z przeziębieniem a ogród odłogiem leży. Udanych wojaży
____________________
W ogródku Iwony
Urszulla 20:38, 14 lip 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Bardzo fajnie dobrałaś miejsce dla ślimaczków
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mateuszmichn 21:14, 14 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Nikita napisał(a)


mateuszmichn – witam w moim „szmaragdowym”. Przyznam ci się, że całkiem nie dawno cichutko, na paluszkach przebiegłam się po twoim ogródku. Śladu nie zostawiłam, ale zaraz idę do zmienić…



No to już wiem czemu ostatnio trawnik był taki zdeptany, mogłaś poczekać aż skoszę
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies